در حال بارگذاری ...
 • رامین ریاضی عنوان کرد:

  حضور جوانان تنها با اخلاق گرایی نتیجه مثبت دارد/دغدغه حفظ حریم شخصی در نمایش نگاهمان می کنند

  کارگردان «نمایش نگاهمان می کنند» با تاکید بر ارزش حضور جوانان در کنار پبشکسوتان عرصه تئاتر گفت: تنها در صورت رعایت اخلاق و حرمت است که این حضور جوانان می تواند نتایج مثبتی داشته باشد و درصورت عدم اخلاق گرایی تبعات این اتفاق مثبت نخواهد بود.

  به گزارش روابط عمومی تئاتر شهر تبریز، رامین ریاضی در گفتگو با خبرنگار واحد خبر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی اظهار کرد: قطعا هر جشنواره ای که برگزار می شود دارای یکسری نقاط ضعف و قوت است که سعی می شود با همت و تلاش و بهره گیری از نقاط قوت، جشنواره ای در سطح قابل توجه برگزار شود.
  وی ادامه داد: یکی از نقاط قوت و مثبت این جشنواره داشتن کمترین حواشی در روند برگزاری آن بود و از نظر من می توان نمره قابل قبولی را برای روند برگزاری این جشنواره در نظر گرفت البته این به معنای چشم پوشی از نقاط ضعف موجود نیست چرا که کم و کاست حتی در جشنواره های بین المللی نیز وجود دارد.
  کارگردان نمایش نگاهمان می کنند درمورد انتظارات موجود از جشنواره اشاره کرد: تشخیص اینکه جشنواره توانسته است انتظارات لازم را برآورده کند یا خیر مستلزم این است که معیار انتظارات خود را چگونه تعریف کنیم که یکی از معیارهای انتظارات از جشنواره سطح برگزاری است و معیار دیگر نیز مربوط به مسائل مالی آن می شود.
  وی اضافه کرد: باید با نگاهی واقع بینانه نسبت به توانایی انجمن در مورد برآورده ساختن انتظارات قضاوت کنیم در هرحال مهم ترین اتفاق این جشنواره همدلی و اتحاد موجود بین تمام فعالان این حوزه بود که تلاش داشتند جشنواره به خوبی و با نظم مطلوب برگزار شود و اهمیت و ارزش این موضوع از جنبه ها و مسائل مالی خیلی بیشتر است.
  ریاضی خاطرنشان کرد: در جشنواره های سال های قبل تنها شاهد حضور افرادی بودیم که مدت ها در عرصه تئاتر فعالیت کرده و از تجربه سرشار بودند که این مسئله سبب سنگین و حساس شدن رقابت ها بین آثار می شد اما امسال نیز این رقابت و حساسیت کماکان وجود دارد با این تفاوت که حضور جوانان به چشم می خورد و برای حضور و فعالیت آنها میدان داده شده است.
  وی ادامه داد: این حرکت سزاوار قدردانی است چرا که با حضور جوانان علاوه بر فرصت دادن به درخشش آنان می توان از افکار جدید و خلاقیت آنها نیز بهره مند شد و انتظار می رود تبعات این حرکت مثبت در سال های آتی بیشتر به چشم بیاید.
  این کارگردان تبریزی بر ارزش حضور جوانان در کنار پیشکسوتان تاکید کرد و افزود: در مثبت بودن این اتفاق شکی وجود ندارد اما نکته حائز اهمیتی که در این بین وجود دارد رعایت اخلاق و حرمت است تنها در این صورت است که این حرکت می تواند به نتایج مثبت برسد ولی اگر شاهد عدم اخلاق گرایی و رعایت احترام بین هنرجوها و هنرمندان جوان باشیم نه تنها نتیجه مثبتی نخواهد داشت بلکه تاثیر منفی تری نیز خواهد گذاشت.
  رامین ریاضی در تشریح مضمون و پیام نمایش نگاهمان می کنند گفت: این نمایش تصویری از زندگی آدم های امروزی است که دریک مجتمع سکونت دارند و حریم های خصوصی آنان در سایه برخی از معضلات در عصر ارتباطات قرار گرفته است.
  کارگردان نمایش نگاهمان می کنند ادامه داد: وجود انواع دوربین هایی که در حال ضبط لحظات انسان ها هستند بر زندگی افراد تاثیراتی داشته است از جمله وحشت و تنشی که برای آنان ایجاد نموده و ما با طراحی شخصیت ها سعی داشتیم تلاشی که انسان ها برای شباهت یافتن به یکدیگر و حفظ حریم شخصی خود دارند را به تصویر بکشیم.
  وی درخصوص میزان استقبال تماشاگران از این اثر اذعان کرد: استقبال مخاطبین و تماشاگران فوق العاده بود و حتی به دلیل محدودیت مکانی نتوانستیم پذیرای جمع کثیری از آنان باشیم البته با وجود شرمندگی که نسبت به این عزیزان داشتیم، امیدواریم که در زمان اجرای عمومی این نمایش که در آذر ماه سال جاری است بتوانیم پذیرا و قدردان حضور گرم این عزیزان باشیم.
  مطالب مرتبط

  کوشک جلالی «موسیو ابراهیم» را به تبریز آورد

جنگ زاییده ذهن انسان های بیمار است
  کوشک جلالی «موسیو ابراهیم» را به تبریز آورد

  جنگ زاییده ذهن انسان های بیمار است

   به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ نمایش ”موسیو ابراهیم» به کارگردانی کوشک جلالی از روز 10دی در تئاتر شمس خانه هنر تبریز به روی صحنه می‌رود.نشست خبری نمایش «موسیو ابراهیم» با حضور عوامل این نمایش و اصحاب رسانه عصر روز شنبه در ساختمان آموزشگاه هنری شکلکل برگزار شد.

  |

  به کارگردانی کوشک جلالی در تالار خانه هنر تبریز

«موسیو ابراهیم» وارد می شود
  به کارگردانی کوشک جلالی در تالار خانه هنر تبریز

  «موسیو ابراهیم» وارد می شود

  دی و بهمن ماه سال جاری تئاتر تبریز میزبان دو نمایش به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی خواهد بود. به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ نمایش «موسیو ابراهیم» بر اساس رمان موسیو ابراهیم و گل‌های قرآن اریک امانوئل اشمیت و نمایش “چو عضوی به درد آورد روزگار” بر اساس نمایش پزشک ...

  |

  در نشست خبری نمایش « تئوری میس کال » عنوان شد:

امیدواریم تئاتر در آذربایجان شرقی تبدیل به صنف شود
  در نشست خبری نمایش « تئوری میس کال » عنوان شد:

  امیدواریم تئاتر در آذربایجان شرقی تبدیل به صنف شود

  رامین ریاضی، کارگران نمایش « تئوری میس کال » در نشست خبری این نمایش که پس از اجرای نخست آن در محل اجرای نمایش برگزار شد، با اشاره به اهداف « تئوری میس کال » اظهار داشت: با توجه به اینکه امروز شاهد نخستین اجرای این نمایش بودیم، قطعاً کارمان نواقصی دارد اما می‌توانیم با انتقادات ...

  |

  در مجموعه تئاتر شهر تبریز و با شیوه ایی نو در فروش بلیت

« تئوری میس کال » به روی صحنه رفت
  در مجموعه تئاتر شهر تبریز و با شیوه ایی نو در فروش بلیت

  « تئوری میس کال » به روی صحنه رفت

  عصر روز چهارشنبه پلاتو استاد صادقی کجکوعه تئاتر شهر تبریز میزبان مخاطبان و اهالی رسانه بود تا نمایش « تئوری میس کال » اجراهای خود را با حضور اصحاب رسانه و شیوه ایی نو از بلیط فروشی آغاز کند.

  |

  نظرات کاربران