در حال بارگذاری ...
در آستانه برگزاری چهاردهمین دوره

داوران جشنواره منطقه ای تئاتر دانشجویی پودس معرفی شدند

در آستانه برگزاری چهاردهمین دوره جشنواره تئاتر پودس داوران بخش های مختلف جشنواره معرفی شدند.

به گزارش ایران تئاتر و به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشنواره تئاتر پودس ، در این دوره از جشنواره هفده داور در بخش مختلف جشنواره داوری می‌کنند.

 جشنواره تئاتر دانشجویی پودس که به‌عنوان مهم‌ترین رویداد رقابتی و جشنواره‌ای در عرصه هنر تئاتر دانشگاهی و دانشجویی در شمالغرب کشور است را می توان  یکی از  پنج جشنواره معتبر دانشجویی کشور محسوب کرد، حال این جشنواره در شرایطی چهاردهمین دوره خود را با دبیری رسول ایرانزاد پشت سر می‌گذارد که شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشور مختصات برگزاری این جشنواره‌ را با شرایط بسیار پیچیده ای مواجه کرد و تعطیلی فعالیت‌های نمایشی مجتمع ها و دانشگاه ها و همچنین سالن‌های میزبان آثار نمایشی و مجموعه بازار بزرگ تبریز که برای نخستین بار قرار بود تا میزبان هنر تئاتر  باشد، سبب شد تا تنها راه پیشبرد این رویداد بعنوان مهم ترین جشنواره تئاتر دانشجویی خارج از مرکز بستر فضای مجازی باشد، که می توان گفت آن نیز ویژگی‌های این دوره جشنواره را متمایزتر از ادوار دیگر ساخته است.

همچنین سه محور «نمایشنامه نویسی، جایزه دکتر غلامحسین ساعدی»، «پژوهش تئاتر» و «پوستر تئاتر» برای نخستین‌بار به‌عنوان بخش‌های اصلی و استوانه این جشنواره تعریف شده است.

 در این دوره از جشنواره، هفده داور در بخش مختلف جشنواره داوری می کنند که اسامی آنها به تفکیک بخش به شرح ذیل است:

داوران بخش پژوهش تئاتر: سیروس مصطفی، هادی ولی پور و رامین نصیری

داوران بخش نمایش رادیویی: نرجس ابراهیمی، سجاد دشتی و زکیه جعفری

داوران بخش پوسترتئاتر: شاهین علوی، امین یاوری و مهیار علیزاده

داوران بخش نمایشنامه نویسی« جایزه دکتر غلامحسین ساعدی»: اصغر نوری، فریدون ولایی و اکبر شریعت

 در بخش تئاتر خیابانی و تئاتر صحنه ای که اعضای هیات انتخاب آن متشکل از؛ سیما کهنمویی، سعیده حامد، حامد رسولی، علی فتوحی و حسین اصل عبداللهی بود داوری آثار برعهده؛ علی پوریان، حسین اصل عبداللهی، حامد شفیع خواه، اصغر نوری و شادی امیری خواهد بود.

چهاردهمین جشنواره منطقه ای تئاتر دانشجویی پودس، هفته اول مرداد ماه هزار و چهارصد با معرفی برگزیده های خود در تبریز به کار خود پایان خواهد داد
مطالب مرتبط

در ایستگاه آمار مشخص شد

دانشگاه نبی اکرم قطب تئاتر دانشجویی شمالغرب کشور
در ایستگاه آمار مشخص شد

دانشگاه نبی اکرم قطب تئاتر دانشجویی شمالغرب کشور

نگاه آماری به 122 اثر حاضر در بخش رقابت چهاردهمین دوره جشنواره منطقه ای تئاتر دانشجویی پودس در سالی که این رویداد متفاوت‌ترین دوره خود را به دلیل شرایط ویژه ناشی از شیوع کرونا پشت سر می‌گذارد، حاوی نکات مهم است.

|

مدیرکل هنرهای نمایشی  در نشست با فعالان تئاتر تبریز تاکید کرد:

افزایش کمی و کیفی متون ایرانی با اتکاء به ظرفیت های تئاتر تبریز
مدیرکل هنرهای نمایشی در نشست با فعالان تئاتر تبریز تاکید کرد:

افزایش کمی و کیفی متون ایرانی با اتکاء به ظرفیت های تئاتر تبریز

پس از مراسم بازگشایی مجموعه فرهنگی هنری تربیت (تئاتر شهر تبریز) قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی کشور، در آخرین ساعات شب چهارشنبه،در نشست صمیمانه فعالان تئاتر تبریز در هتل بین المللی تبریز حاضر شد.

|

پس از دریافت لوح یادبود و تقدیر در مراسم بازگشایی مجموعه فرهنگی هنری تربیت

استاندار آذربایجان شرقی طی پیامی از هنرمندان این استان قدردانی کرد
پس از دریافت لوح یادبود و تقدیر در مراسم بازگشایی مجموعه فرهنگی هنری تربیت

استاندار آذربایجان شرقی طی پیامی از هنرمندان این استان قدردانی کرد

به گزارش ایران تئاتر از تبریز؛ پس از دریافت لوح یادبود با امضای هنرمندان تبریز در حاشیه مراسم بازگشایی مجموعه فرهنگی هنری تربیت (تئاتر شهر تبریز)، استاندار آذربایجان شرقی طی پیامی از هنرمندان تبریز قدردانی کرد.

|

نظرات کاربران