در حال بارگذاری ...
با حضور مسئولین ارشاد استان

اعضای شورای بازبینی و نظارت بر نمایش شهرستان مرند معرفی شدند

جلسه معارفه اعضای شورای بازبینی و نظارت بر نمایش شهرستان مرند با حضور معاون هنری و سینمائی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اعضاء محترم شورا در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند برگزار گردید

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از آذربایجان شرقی،جلسه معارفه اعضای شورای بازبینی و نظارت بر نمایش شهرستان مرند با حضور معاون هنری و سینمائی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اعضاء محترم شورا در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند برگزار گردید .

در این دیدار سعید سلطانپور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند با اشاره به سابقه هنر نمایش در شهرستان با تشکیل شورای بازبینی و نظارت بر نمایش شهرستان گام مهمی در جهت رونق و پیشرفت این هنر برداشته می شود .در ادامه علی محرمی معاون هنری و سینمائی اداره کل استان تمرکز زدایی را به عنوان یکی از اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانسته که نمونه آنرا به واگذاری فعالیتهای فرهنگی و هنری به انجمن ها و مؤسسات فرهنگی و هنری اشاره نموده و وظایف ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی را سیاستگذاری ، نظارت و حمایت از اینگونه فعالیتها دانست . وی همچنین با اشاره به سابقه و پیشینه غنی فرهنگی و هنری به خصوص نمایش در شهرستان مرند ، به استمرار فعالیت های فرهنگی و هنری جهت تأثیر و حصول نتیجه در شناساندن سنن و آداب و رسوم و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی مانند فرهنگ ایثار و شهادت  در جامعه بالاخص نسل جوان دانسته و افزود : تأثیر فرهنگ و هنر در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد ، طلاق و ... بسیار مؤثر است و ما باید با همکاری تمامی ادارات و اجرای برنامه ها در این موضوعات در کاهش آسیب های اجتماعی در تمامی زمینه ها تلاش نمائیم .

محرمی در ادامه به بحث حمایت از هنرمندان در دوران کرونا اشاره نموده و افزود : در دوران کرونا صندوق اعتباری هنر بیش از 90 میلیارد ریال به هنرمندان کمک های بلاعوض اعطا کرده است که در مقایسه با اعتبارات فرهنگی و هنری رقم قابل ملاحضه ای می باشد . وی همچنین تشکیل شورای بازبینی و نظارت بر نمایش شهرستان مرند را پنجمین شورا بعد از شهرهای تبریز ، مراغه ، اهر و بناب در استان دانست .

گفتنی است اعضای شورای بازبینی و نظارت بر نمایش شهرستان مرند به شرح ذیل معرفی گردیدند:

1 -  حجت الاسلام جلیل پورتقی

2 – قاسم زحمتیار

3 – محمد حسین شناور

4 – اصغرعبدالهی

5 – محمد یوسفی زاده
مطالب مرتبط

با استقبال پر شور مردم مرند

اجراهای روز اول جشنواره ملی تئاتر کودک باغچه بان به روی صحنه رفت
با استقبال پر شور مردم مرند

اجراهای روز اول جشنواره ملی تئاتر کودک باغچه بان به روی صحنه رفت

این روزها مردمان دامنه کوه میشو میزبان رخدادی هنری اند. مرند از دیرباز شهری هنر خیز و هنرپرور است و در عرصه تئاتر نیز هنرمندان برجسته ای به جامعه هنری ایران معرفی کرده است. جشنواره ملی تئاتر کودک باغچه بان اتفاق مبارکی است که حاصل تحقیق و پژوهشی چند ساله است.

|

از 15 مهرماه؛

نخستین جشنواره ملی تئاتر کودک باغچه‌بان آغاز می‌شود
از 15 مهرماه؛

نخستین جشنواره ملی تئاتر کودک باغچه‌بان آغاز می‌شود

نخستین جشنواره ملی تئاتر کودک باغچه بان به طور رسمی از فردا در مرند آغاز به کار خواهد کرد. مهدی صالحیار، کارگردان و مدرس تئاتر آذربایجان شرقی که سابقه حضور در ادوار مختلف جشنواره تئاتر فجر و جشنواره های بسیاری را در کارنامه دارد دبیر نخستین دوره از این جشنواره است.

|

در طرح حمایت از آثار خیابانی

«بیز اوچ نفر» و «خاتون» در مرند اجرا شد
در طرح حمایت از آثار خیابانی

«بیز اوچ نفر» و «خاتون» در مرند اجرا شد

با اعلام آثار منتخب اجرا در طرح حمایت از آثار خیابانی مرکز هنرهای نمایشی ؛نمایش های خیابانی بیز اوچ نفر نویسنده وکارگردان:محمد یوسفی زاده و خاتون نویسنده:محمد یوسفی زاده به کارگردانی آیسان خلیل زاده کاری از گروه تئاتر تکم و نیلوفران شهرستان مرند به اجرای عموم پرداخت .

|

نظرات کاربران