در حال بارگذاری ...

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با هیئت مدیره انجمن نمایش استان

هیئت مدیره انجمن نمایش آذربایجان شرقی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از آذربایجان شرقی،سیدقاسم ناظمی با هیئت مدیره انجمن نمایش استان دیدار کرده و در جریان مشکلات و مسائل هنرمندان این عرصه قرار گرفت. 
وی در این دیدار با اشاره به وجود پتانسیل های قوی در حوزه هنرهای نمایشی در استان گفت: البته باید توجه داشته باشیم که فعالیت هنرمندان نمایشی را معطوف به شهر تبریز ندانسته و توجه ویژه ای نیز به هنرمندان شهرستان های مختلف آذربایجان شرقی داشته باشیم.
ناظمی با اشاره به فعالیت هنرمندان مستعد در تک تک شهرستان های استان گفت: در صورتی که به استعداد این افراد توجه شود، هر کدام از آن ها می توانند به ستاره ای درخشان در حوزه نمایشی کشور تبدیل شوند. 
احمد  رجب پور رئیس مدیره انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت 4 ساله انجمن در استان اظهارداشت:در سال 95 ما تئاتر شهر تبریز را بصورت ویرانه تحویل گرفتیم وساماندهی های کوتاه مدت تحولات بزرگی در این مجموعه اجرا شد و اکثر هنرمندان جوان نیز توانستند هنر خودرا در تئاتر شهر بروی صحنه ببرند.
وی اظهار داشت:از سال 97 تا 98 326 نمایش در استان اجرا شد،و امروز نزدیک به 400 تحصیلکرده تئاتر در استان فعالیت دارند و متاسفانه برخی عوامل در استان باعث دلسردی هیات مدیره می‌شوند.
بابک نهرین عضو هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان نیز گفت:متاسفانه در یکسال گذشته هنرمندان استان به حال خود رها شدند و هیچ ارگانی به فکر حمایت از این قشر آسیب پذیر نیستند و امیدواریم یک تجدید نظری در این باره انجام بشود.
گفتنی است در این دیدار،فرناز فتح راضی نائب رئیس انجمن و عباس خلیفه‌لو خزانه دار انجمن و مدیر تئاتر شهر تبریز به سخنرانی و بیان مشکلات پرداختند.
مطالب مرتبط

مدیرکل هنرهای نمایشی  در نشست با فعالان تئاتر تبریز تاکید کرد:

افزایش کمی و کیفی متون ایرانی با اتکاء به ظرفیت های تئاتر تبریز
مدیرکل هنرهای نمایشی در نشست با فعالان تئاتر تبریز تاکید کرد:

افزایش کمی و کیفی متون ایرانی با اتکاء به ظرفیت های تئاتر تبریز

پس از مراسم بازگشایی مجموعه فرهنگی هنری تربیت (تئاتر شهر تبریز) قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی کشور، در آخرین ساعات شب چهارشنبه،در نشست صمیمانه فعالان تئاتر تبریز در هتل بین المللی تبریز حاضر شد.

|

نظرات کاربران