در حال بارگذاری ...
از سوی دبیر جشنواره اعلام شد

داوران جشنواره نمایش‌نامه نویسی تئاتر ارسباران

دبیرخانه‌ی چهاردهیمن دوره جشنواره تئاتر ارسباران اسامی داوران این جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش ایران تئاتر از آذربایجان شرقی، میر عباس خلیفه لو ترکیب هیات داوران این دوره از جشنواره تئاتر ارسباران را، اکبر شریعت،کریم عظیمی وحسین عباسی نیا اعلام کرد.
وی در ادامه با اشاره به رزومه داوران این دوره از جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران اظهار داشت: آقای حسین عباسی نیا از سال 1348 شروع فعالیت هنری داشته و ابتدای فعالیت هنری در زمینه بازیگری ونویسندگی فعالیت نموده و بعدها به کارگردانی نیزپرداخته است.
عباسی نیا، درزمینه های نقدتحقیق وپژوهش نیزفعالیت های عمده ای داشته که حاصل آن چندین مقاله ونظریه در رابطه با تئاتر است و 3 کتاب نیز به اسامی فرهنگ وهنردردارالخمسه-نمایش درزنجان واینالی سوزرا به رشته تحریر و نویسندگی در آورده است.
خلیفه‌لو درباره سوابق اکبر شریعت نیز اظهار داشت:وی متولد سال 52 در تهران بوده و مدرس فیلم‌نامه در خانه‌ی جوان آذربایجان شرقی، حوزه‌ی هنری این استان، انجمن فیلم آذربایجان شرقی، انجمن سینمای جوان دفتر تبریز و آموزشگاه‌های هنری تبریز است.
در کارنامه وی فعالیت رسانه‌ایی و همچنین داوری چندین جشنواره و عضویت در شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی تئاتر صلح الف نیز دیده می‌شود.

خلیفه لو در ادامه و با اشاره به رزومه کریم عظیمی اظهار داشت:وی متولد سال 52 در اردبیل بوده و نمایشنامه نویس و کارگردان و مترجمی زبان ترکی در کارنامه دارد.
وی همچنین به عنوان مسئول واحد هنرهای نمایشی شهرستان اردبیل فعالیت کرده  و در چندین جشنواره ملی و استانی موفق به کسب دیپلم افتخار و رتبه برتر بوده است.
مطالب مرتبط

در طرح حمایت از آثار خیابانی

«بیز اوچ نفر» و «خاتون» در مرند اجرا شد
در طرح حمایت از آثار خیابانی

«بیز اوچ نفر» و «خاتون» در مرند اجرا شد

با اعلام آثار منتخب اجرا در طرح حمایت از آثار خیابانی مرکز هنرهای نمایشی ؛نمایش های خیابانی بیز اوچ نفر نویسنده وکارگردان:محمد یوسفی زاده و خاتون نویسنده:محمد یوسفی زاده به کارگردانی آیسان خلیل زاده کاری از گروه تئاتر تکم و نیلوفران شهرستان مرند به اجرای عموم پرداخت .

|

نظرات کاربران