در حال بارگذاری ...

درخشش نماینده آذربایجان شرقی در جشنواره بین المللی تئاتر مهرجان ایام کربلا عراق

نمایش «روبینسون و کروزو» کار گروه نمایش آینا تبریز  جوایز برتر جشنواره بین المللی تئاتر مهرجان ایام کربلا عراق را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از آذربایجان شرقی، علی فتوحی سرپرست گروه تئاتر آینا و مدیر اجرای نمایش گفت :نمایش روبینسون و کروزو به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و با بازی حامد رسولی و سیروس مصطفی  در دومین فستیوال بین المللی تئاتر مهرجان ایام کربلا که با حضور کشورهای عراق .مصر، تونس ، کویت وایران در شهر کربلا عراق برگزار شد حضور داشت.این فستیوال به خاطر شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین برگزار شد و نمایش روبینسون و کروزو در ۷ دی ماه  در تبریز به روی صحنه رفت و همزمان در عراق پخش شد.
وی افزود: پس از برگزاری آنلاین مراسم اختتامیه  نماینده کشورمان و تئاتر تبریز موفق شد در بخش بازیگری جایزه برتر جشنواره را به خود اختصاص دهد.
فتوحی ادامه داد:آقایان سیروس مصطفی و حامد رسولی هر دو منتخب جشنواره شده و همچنین نمایش روبینسون و کروزو موفق شد جایزه برتر هیئت منتقدان جشنواره را به خود اختصاص دهد.
این فستیوال از ۴ دی ماه تا ۷ دی ماه به صورت آنلاین برگزار شد.
لازم به ذکر است گروه آینا تبریز پیش از این موفق شده بود جایزه صلح و دوستی کشور بوسنی و هرزگوین و همچنین جایزه ویژه مرواید خزر را در کشور قزاقستان به خود اختصاص دهند.
نمایش روبینسون و کروزو پیش از این علاوه بر اجرا در شهرهای تبریز، تهران، مشهد، اهواز، بوشهر، یزد، شیراز در کشورهای مختلف مانند آلمان ، ترکیه، قزاقستان،بوسنی و هرزگوین و... نیز به روی صحنه رفته است
مطالب مرتبط

در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

جنگ و صلح مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد
در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

"جنگ و صلح" مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید حسینی معاون هنری، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده، معرفی برگزیدگان و تقدیر از چهار چهره شناخته شده تئاتر ...

|

نظرات کاربران