در حال بارگذاری ...
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی؛

فضای مجازی برای اجرای تئاتر و معرفی اثرها در شرایط موجود اهمیت بسیاری دارد

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه خدمت رسانی فضای مجازی برای اجرای تئاتر و معرفی اثرها در شرایط موجود اهمیت بسیاری دارد، افزود: متاسفانه ما نتوانستیم استفاده از این ابزارها را تقویت کنیم و روش سنتی را در پیش گرفتیم.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از آذربایجان شرقی،به نقل از روابط عمومی سی و دومین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی،علی پیروز منش در آئین اختتام این جشنواره با اشاره جایگاه هنر و هنرمند از زبان مرحوم علامه جعفری، گفت: یکی از اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای دولتی که مجری آن هستند این است که ارزش والای هنر را در متعالی ساختن انسان ها جاری کنند.

علی پیروزمنش گفت: تمام هم و غم ما حضور موثر این هنرمندان در جامعه و فرهنگ حاکم بر آن است.

وی با بیان اینکه خدمت رسانی فضای مجازی برای اجرای تئاتر و معرفی اثرها در شرایط موجود اهمیت بسیاری دارد، افزود: متاسفانه ما نتوانستیم استفاده از این ابزارها را تقویت کنیم و روش سنتی را در پیش گرفتیم.

پیروزمنش گفت: حال که شرایط به نوعی بحرانی است ما نه زیرساخت آماده ای داریم، نه هنرمند و نه محتوای آماده ای داریم و همه این عوامل دست به دست هم می دهند تا با چالش هایی مواجه شویم که زمان بر هستند و آسیب های جدی را به این عرصه وارد می سازند.

وی افزود: در شرایط فعلی، بیشتر هنرمندان در شرایط سختی از نظر مالی به سر می برند که خوشبختانه هفته قبل هیئت دولت با پیگیری وزیر فرهنگ و ارشاد و اسلامی، بیمه بیکاری هنرمندان را به تصویب رساندند و هر چند شرایط اجرایی خاصی دارد اما سعی می کنیم تا همه هنرمندان از این شرایط بهره لازم را ببرند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به وضعیت ساختمان تئاتر شهر استان گفت: تخصیص بودجه دیر هنگام و فوت رئیس اداره کل فرهنگ و ارشاد استان باعث تاخیر در به پایان رسیدن بازسازی این ساختمان شد، اما خوشبختانه در مراحل پایانی است و به زودی در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.
مطالب مرتبط

دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی؛

با توجه به شرایط موجود از جشنواره استانی استقبال خوبی شد
دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی؛

با توجه به شرایط موجود از جشنواره استانی استقبال خوبی شد

احمد رجب پور با اشاره به مدت رمان کم جشنواره از اعلام فراخوان تا ارسال آثار به جشنواره گفت:در این مدت کم استقابل خوبی از جشنواره توسط هنرمندان شد که 31 اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که 18 اثر به مرحله داوری رسیده و 3 اثر نیز به جشنواره فجر راه یافتند.

|

نظرات کاربران