در حال بارگذاری ...
با حضور سرپست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

آیین رونمایی از پوستر سی و دومین تئاتر استانی آذربایجان شرقی برگزار شد

آیین رونمایی از پوستر و آغاز جشنواره تئاتر استانی به طراحی محمدکاظمی و با حضور سرپست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارشد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از آذربایجان شرقی، به نقل از روابط عمومی جشنواره سی و دوم تئاتر استانی آذربایجان شرقی،آئین رونمایی از پوستر و آغاز جشنواره تئاتر استانی با حضور سرپست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارشد.

"احمد رجب‌پور" گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم همت همگانی برای مقابله با آن، پوستر جشنواره سی و دومین تئاتر استانی نیز با نمادی از ماسک طراحی شده است.
وی تصریح کرد: همچنین این جشنواره امسال با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر محمد محمدپور مدیرکل فقید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین استاد خسرو پایاب، محمد علیزاده، کامیار شکیبایی و تینا عبدی که در طی چند ماه اخیر درگذشته‌ و اهالی تئاتر استان را سوگوار کرده‌اند، برگزار می‌شود.
رجب پور، محور های سی و دومین دوره جشنواره تئاتر استانی را شامل ؛ فرهنگ و سنن بومی و محلی؛ جهش تولید(تولید و اشتغال با کالای ایرانی)، کرونا و مقابله با آن( زندگی در شرایط بحرانی و مقابله با آن_ کرونا و آسیب‌های اجتماعی)، فرهنگ ایثار و شهادت، آسیب های اجتماعی(اعتیاد،طلاق،کودکان کار و خیابان و...) و جهانی عاری از جنگ و تروریسم و موضوعات آزاد عنوان کرد.
وی گفت: با توجه به وضعیت موجود جامعه و شیوع بیماری کرونا اجرای عمومی گروه ها با تعهد به بعد از جشنواره موکول خواهد شد و بازبینی و داوری آثار صرفاً از طریق مشاهده فیلم ارسالی صورت می گیرد.
 رجب پور گفت: به علت شرایط موجود جامعه که متاثر از شیوع بیماری کرونا است و عدم برگزاری جشنواره به‌صورت حضوری بنا به نظر هیئت داوران به گروه های منتخب تا سقف ۸۰ میلیون ریال کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

گفتنی است در سال جهش تولید انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، با همکاری و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مرکز هنرهای نمایشی، در راستای سیاست های کلان فرهنگی و هنری،به منظور کشف استعدادهای خلاق، اشاعه هنر تئاتر و تقویت آن، هدایت و حمایت از گروه‌های تئاتری با هدف و تجربه های نوین در عرصه هنرهای نمایشی، و نگاه خلاق و مبتنی بر اصول علمی به هنر نمایش، سی و دومین جشنواره تئاتر استان را با توجه به وضعیت موجود جامعه که متاثر از ویروس کروناست، با شیوه اجرایی متفاوت در بخش صحنه‌ای برای انتخاب آثار برتر جهت معرفی به دبیرخانه فجر برگزار می کند.
 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران