در حال بارگذاری ...
همزمان با چهارم آذر؛

پیش تولید نمایش «من آزاد نیستم» آغاز شد

همزمان با روز جهانی «نه به خشونت علیه زنان»، روابط عمومی گروه تیٔاتر آیتون از تولید نمایشی با محوریت این موضوع خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از آذربایجان شرقی،کارگردانی نمایش «من آزاد نیستم» به عهده «علی کاظمی وند» به نویسندگی «مهدی علیپور اصل» است که هردو در سال های قبل از نمایندگان استان در جشنواره بین المللی تیٔاتر فجر بودند.

علی کاظمی وند با اشاره به موضوع داستان عنوان کرد :این نمایش دارای پنج شخصیت «زن» میباشد که بر اساس کهن الگوها طراحی شده و با برش‌ها و موضوعاتی با عنوان صلح جهانی سر و کار دارد.
وی گفت: حضور «سیٔودا عبدالعظیم زاد»، «فاطمه حاجی زاده» و «شیوا برادر» در این نمایش قطعی شده و در روز های آتی کست بازیگری تکمیل خواهد شد.

کاظمی‌وند افزود: نوع نگارش این نمایشنامه به تیٔاتر مستند نزدیک بوده اما نکته اصلی و مهم «سایکودرام» (درام روانشناسانه) بودن نمایش است که قسمتی از داستان، زندگی واقعی بازیگران و تمامی خشونت هایی را  که به عنوان زن تجربه کرده اند، روایت می‌کند.

این کارگردان جوان تاکید کرد: این نمایش دو زبانه بوده و به زبان «تورکی _ فارسی» تولید خواهد شد، و همچنین در روند نمایش بازیگران به عنوان بیمار و کارگردان در نقش درمانگر است، این نوع تجربه نمایش جزو نخستین تجربه هایی است که در ایران روی صحنه خواهد رفت و هدف اصلی،  نمایش روبان نارنجی نه به خشونت علیه زنان و صلح جهانی می‌باشد.

گفتنی‌ست این نمایش در مرحله پیش تولید بوده و در بهار سال آتی در صورت مساعد بودن وضعیت پاندمی کرونا در تبریز روی صحنه خواهد رفت.
مطالب مرتبط

در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

جنگ و صلح مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد
در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

"جنگ و صلح" مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید حسینی معاون هنری، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده، معرفی برگزیدگان و تقدیر از چهار چهره شناخته شده تئاتر ...

|

نظرات کاربران