در حال بارگذاری ...
توسط هیئت ارزیابی متون انتخاب شد

«سرد،سرخ،تبریز» از تبریز در بخش صحنه‌ای جشنوارۀ تئاتر مقاومت

هیئت ارزیابی متون بخش صحنه‌ای هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت منتخبین این بخش را معرفی کرد.

به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، با رای هیئت ارزیابی متون این دوره از جشنواره، آقایان محمود فرهنگ، دکتر مهرداد رایانی‌مخصوص، دکتر مهدی کاموس، امیر نصیربیگی و احسان زیورعالم، از میان 541 اثر رسیده به بخش صحنه‌ای جشنواره تعداد 70 اثر از استان‌های مختلف کشور به مرحلۀ بعدی راه پیدا کردند.

لازم به ذکر است آثار منتخب در قیاس با یکدیگر و براساس شرایط و مقررات درج شده در فراخوان، مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند.
از استان آذربایجان شرقی، نام نمایش سرد سرخ تبریز به چشم می‌خورد،این نمایش برشی از رویداد تاریخی روزهای پرالتهاب مشروطه تبریز را روایت می کند.
در این نمایش به جایگاه والای ثقه الاسلام از علمای برجسته آذربایجان و یکی از شهدای جنبش مشروطیت و همچنین به تعدادی از شهدای مشروطه خواه آن دوره در ۱۰ دی ماه ۱۲۹۰ اشاره می شود.
این نمایش به کارگردانی امیر حجازی و به نویسندگی نیما حسن بیگی تمرینات خود را آغاز کرده بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه، تمرینات این نمایش با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ستاد پیشگیری از کرونا در شرایط مناسب در ماه های آینده بر روی صحنه می‌رود.
مطالب مرتبط

با موافقت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

مدیر روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی هنری تربیت تبریز منصوب شد
با موافقت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

مدیر روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی هنری تربیت تبریز منصوب شد

با پیشنهاد مدیریت مجموعه فرهنگی هنری تربیت و با موافقت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، مهرداد خردمند به عنوان «مدیر روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری تربیت تبریز» منصوب شد.

|

نظرات کاربران