در حال بارگذاری ...
با دعوت دبیر جشنواره تئاتر تاتارستان از گروه «اوینار»

«یاشیل» بخش خیابانی جشنواره تاتارستان را افتتاح می کند

به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر تاتارستان روسیه میزبان دواثر از گروه تئاتر اوینار می شود. طی دعوتنامه رسمی چهارمین جشنواره «space of doialuge» از شهر بویینسک جمهوری تاتارستان، از ایالت های جنوبی روسیه، نمایش صحنه ای  «زندگی در جنگ» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار در این جشنواره حضور پیدا می کند.

به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر تاتارستان روسیه میزبان دواثر از گروه تئاتر اوینار می شود.
طی دعوتنامه رسمی چهارمین جشنواره «space of doialuge» از شهر بویینسک جمهوری تاتارستان، از ایالت های جنوبی روسیه، نمایش صحنه ای  «زندگی در جنگ» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار در این جشنواره حضور پیدا می کند.
دبیر این جشنواره طی حضور خود در بازار بین المللی تئاتر فجر تهران که امسال برگزار شد، با بررسی آثار گروه تئاتر اوینار، نمایش صحنه ای  «زندگی در جنگ» را برای اجرا در جشنواره space of doialuge دعوت نمود.
همچنین با بررسی آثار خیابانی گروه تئاتر اوینار، نمایش دیگری از این گروه با عنوان «یاشیل» برای اجرا در بخش خیابانی جشنواره تئاتر تاتارستان دعوت شد. بخش خیابانی جشنواره تئاتر تاتارستان قرار است برای اولین بار در کنار بخش صحنه ای برگزار شود.
بازیگران این دو نمایش عبارتند از: 
سمانه بابازاده، علی احمدی، مسعود نیازی، دنیز فرحانی، پویا معصومی، مهدی دفیری، توحید شکری، سپیده مستقیمی و شراره سهیلی.

گروه تئاتر اوینار یکی از فعال ترین گروه های تئاتر خیابانی آذربایجان و کشور به حساب می آید که در اکثر جشنواره های بین المللی نیز شاهد حضور هنرمندان این گروه تبریزی هستیم.

چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر بویینسک تاتارستان روسیه، دهه سوم اردیبهشت ماه با حضور گروه هایی از کشورهای اروپا و آسیا بصورت غیررقابتی برگزار می شود.
مطالب مرتبط

پس از هشت ماه؛

داستان خرس های پاندا در تبریز روی صحنه رفت
پس از هشت ماه؛

داستان خرس های پاندا در تبریز روی صحنه رفت

نمایش "داستان خرس های پاندا" به نویسندگی "ماتئی ویسنی یک" و کارگردانی "سیامک افسایی" از اول آبان ماه هر روز ساعت نوزده در مجتمع فرهنگی و هنری بیست و نه بهمن تبریز موسسه بین المللی الف پلاتو استاد حمیدی بر روی صحنه می رود.

|

نظرات کاربران