در حال بارگذاری ...
با دعوت دبیر جشنواره تئاتر تاتارستان از گروه «اوینار»

«یاشیل» بخش خیابانی جشنواره تاتارستان را افتتاح می کند

به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر تاتارستان روسیه میزبان دواثر از گروه تئاتر اوینار می شود. طی دعوتنامه رسمی چهارمین جشنواره «space of doialuge» از شهر بویینسک جمهوری تاتارستان، از ایالت های جنوبی روسیه، نمایش صحنه ای  «زندگی در جنگ» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار در این جشنواره حضور پیدا می کند.

به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر تاتارستان روسیه میزبان دواثر از گروه تئاتر اوینار می شود.
طی دعوتنامه رسمی چهارمین جشنواره «space of doialuge» از شهر بویینسک جمهوری تاتارستان، از ایالت های جنوبی روسیه، نمایش صحنه ای  «زندگی در جنگ» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار در این جشنواره حضور پیدا می کند.
دبیر این جشنواره طی حضور خود در بازار بین المللی تئاتر فجر تهران که امسال برگزار شد، با بررسی آثار گروه تئاتر اوینار، نمایش صحنه ای  «زندگی در جنگ» را برای اجرا در جشنواره space of doialuge دعوت نمود.
همچنین با بررسی آثار خیابانی گروه تئاتر اوینار، نمایش دیگری از این گروه با عنوان «یاشیل» برای اجرا در بخش خیابانی جشنواره تئاتر تاتارستان دعوت شد. بخش خیابانی جشنواره تئاتر تاتارستان قرار است برای اولین بار در کنار بخش صحنه ای برگزار شود.
بازیگران این دو نمایش عبارتند از: 
سمانه بابازاده، علی احمدی، مسعود نیازی، دنیز فرحانی، پویا معصومی، مهدی دفیری، توحید شکری، سپیده مستقیمی و شراره سهیلی.

گروه تئاتر اوینار یکی از فعال ترین گروه های تئاتر خیابانی آذربایجان و کشور به حساب می آید که در اکثر جشنواره های بین المللی نیز شاهد حضور هنرمندان این گروه تبریزی هستیم.

چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر بویینسک تاتارستان روسیه، دهه سوم اردیبهشت ماه با حضور گروه هایی از کشورهای اروپا و آسیا بصورت غیررقابتی برگزار می شود.
مطالب مرتبط

مدیرکل هنرهای نمایشی  در نشست با فعالان تئاتر تبریز تاکید کرد:

افزایش کمی و کیفی متون ایرانی با اتکاء به ظرفیت های تئاتر تبریز
مدیرکل هنرهای نمایشی در نشست با فعالان تئاتر تبریز تاکید کرد:

افزایش کمی و کیفی متون ایرانی با اتکاء به ظرفیت های تئاتر تبریز

پس از مراسم بازگشایی مجموعه فرهنگی هنری تربیت (تئاتر شهر تبریز) قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی کشور، در آخرین ساعات شب چهارشنبه،در نشست صمیمانه فعالان تئاتر تبریز در هتل بین المللی تبریز حاضر شد.

|

نمایش خیابانی سو گلین  در مرند اجرا شد

نمایش خیابانی "سو گلین " در مرند اجرا شد

در قالب همایش خیابان تئاتر ایران، از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، نمایش سوگلین که منتخب این همایش بود در تاریخ های ٦ الی ١٢ اسفندماه در مجتمع فرهنکی و هنری مرند و برخی اماکن فرهنگی اجرای عموم شد.

|

در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

جنگ و صلح مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد
در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

"جنگ و صلح" مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید حسینی معاون هنری، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده، معرفی برگزیدگان و تقدیر از چهار چهره شناخته شده تئاتر ...

|

نظرات کاربران