در حال بارگذاری ...
به نویسندگی اکبر شریعت و کارگردانی نازیلا ایرانزاد بنام

«مسیو» به صحنه می رود

به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ «مسیو» تازیه ترین همکاری نازیلا ایرانزاد بنام و اکبر شریعت است که به معرفی برحه ای از تاریخ مشروطه در آذربایجان می پردازد.

به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ «مسیو» تازیه ترین همکاری نازیلا ایرانزاد بنام و اکبر شریعت است که به معرفی برحه ای از تاریخ مشروطه در آذربایجان می پردازد. ترکیب نازیلا ایرانزاد و اکبر شریعت در نمایش موفق «پاشا» توانست به زیبایی هرچه تمام داستانی از دوران مشروطه را در قالب نمایش به بیننده عرضه کند. پاشا با نیم نگاهی به مبارزه و دلاوری زنانه زینب پاشا و دیگر زنان گروه او، قصه یکی از این مبارزان را در محوریت داستان روایت می کرد. نمایش موفقی که توانست در هر دو دوره اجرای خود مخاطبان زیادی را از تبریز، شهر ها و استان های ترک زبان برای تماشای این اثر تاریخی به تئاتر شهر بکشاند. حالا اکبر شریعت و نازیلا ایرانزاد بنام با تجربه موفق همکاری در نمایش های «پاشا» و «آجی و کول» قصد دارند این بار داستانی دیگر از دوران مشروطه را در تبریز به اجرا در آورند. اکبر شریعت نمایشنامه «مسیو» را به زبان ترکی نگاشته است. کربلایی علی مسیو نام یکی از روشنفکران و مبارزان دوران مشروطه است که بسیاری وی را مغز متفکر و تئوریسین مبارزات انجمن غیبی و مشروطه خواهان آذربایجان می دانند. این نمایش قرار است بهمن ماه امسال در تبریز به روی صحنه برود. بهنام بیرامی در اولین تجربه تئاتری خود تهیه کنندگی این نمایش را بر عهده خواهد داشت.

عوامل نمایش مسیو عبارتند از:

نویسنده: اکبر شریعت، کارگردان: نازیلا ایران زاد بنام، تهیه کننده: بهنام بیرامی، موسیقی: شاهرخ پناهی فرد، بازیگران: محمدرضا قنبری، محمد اردوبادی، علی عباس پور، مهدی سمساری، وحید شیرزاد، مریم زارع، الهه بابایی، سجاد گوزلی، وحید آقایی و... مدیر روابط عمومی، امور رسانه و تبلیغات: مهرداد خردمند
مطالب مرتبط

در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

جنگ و صلح مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد
در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

"جنگ و صلح" مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید حسینی معاون هنری، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده، معرفی برگزیدگان و تقدیر از چهار چهره شناخته شده تئاتر ...

|

نمایش خیابانی سو گلین  در مرند اجرا شد

نمایش خیابانی "سو گلین " در مرند اجرا شد

در قالب همایش خیابان تئاتر ایران، از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، نمایش سوگلین که منتخب این همایش بود در تاریخ های ٦ الی ١٢ اسفندماه در مجتمع فرهنکی و هنری مرند و برخی اماکن فرهنگی اجرای عموم شد.

|

نظرات کاربران