در حال بارگذاری ...
به کارگردانی کوشک جلالی در تالار خانه هنر تبریز

«موسیو ابراهیم» وارد می شود

دی و بهمن ماه سال جاری تئاتر تبریز میزبان دو نمایش به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی خواهد بود. به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ نمایش «موسیو ابراهیم» بر اساس رمان موسیو ابراهیم و گل‌های قرآن اریک امانوئل اشمیت و نمایش “چو عضوی به درد آورد روزگار” بر اساس نمایش پزشک نازنین نیل سایمون (ترجمه شهرام زرگر) به نویسندگی و کارگردانی علیرضا کوشک جلالی در تبریز به روی صحنه می‌روند.

دی و بهمن ماه سال جاری تئاتر تبریز میزبان دو نمایش به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی خواهد بود.
به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ نمایش «موسیو ابراهیم» بر اساس رمان موسیو ابراهیم و گل‌های قرآن اریک امانوئل اشمیت و نمایش “چو عضوی به درد آورد روزگار” بر اساس نمایش پزشک نازنین نیل سایمون (ترجمه شهرام زرگر) به نویسندگی و کارگردانی علیرضا کوشک جلالی در تبریز به روی صحنه می‌روند.
بر اساس این گزارش نمایش «موسیو ابراهیم» به تهیه‌کنندگی وحید محمدی و با بازی رامین ریاضی و فرید ادهمی از ۱۰ دی ماه، ساعت ۲۰ در تالار شمس خانه هنر اجرای عمومی می‌شود.
این گزارش حاکی است نمایش «چو عضوی به درد آورد روزگار» نیز ۱۰ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ در تالار شمس به صورت تک اجرا به روی صحنه خواهد رفت و اجرای عمومی این نمایش از بهمن ماه خواهد بود.
گفتنی است علیرضا کوشک جلالی نمایش «چو عضوی به درد آورد روزگار» را با حضور و بازی هنرجویان و فارغ‌التحصیلان آموزشگاه تئاتر و سینمای شکلک کارگردانی کرده‌است.

علیرضا کوشک جلالی زاده ۲۰ فروردین سال ۱۳۳۷ در تهران، نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان تئاتر است. وی عضو کانون کارگردانان آلمان و ایران بوده و از سال ۱۹۸۶ در آلمان به عنوان نویسنده و کارگردان مشغول کار است.

کوشک جلالی در سال ۱۳۹۳ از طرف وزارت ارشاد، مدرک درجه یک هنری را دریافت کرد. وی تاکنون بیش از ۴۰ نمایش در آلمان و ۱۵ نمایش‌نامه در ایران به روی صحنه برده و جوایز زیادی در زمینه کارگردانی و نویسندگی در فستیوال‌های تئاتری بین‌المللی کسب کرده‌است. وی در سال‌های اخیر توجه خاصی به تئاترشهرستان‌ها داشته‌است. سال ۹۲ نمایش «روبینسون و کروزو» را در تبریز (کار برگزیده از دید تماشاچیان در جشنواره فجر/مشهد) و سال ۹۳ “پستچی پابلو نروداً را در کاشان و «خدای کشتار» را در تبریز با هنرمندان بومی به صحنه برده‌ است.

برگزاری چندین کارگاه آموزشی بازیگری، کارگردانی در تبریز، کرج، رشت، کاشان، کرمان، اهواز، آمل، یاسوج، بندر لنگه، گرگان، رشت، شیراز، اردبیل، خرم آباد، لنگرود، نوشهر، بندر دیربوشهر، نوشهر و ورامین و اجرای ۱۳ نمایش با بهره مندی از هنرمندان بومی این شهرستانها نمونه بارز عشق او به وطن است.
مطالب مرتبط

در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

جنگ و صلح مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد
در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

"جنگ و صلح" مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید حسینی معاون هنری، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده، معرفی برگزیدگان و تقدیر از چهار چهره شناخته شده تئاتر ...

|

نمایش خیابانی سو گلین  در مرند اجرا شد

نمایش خیابانی "سو گلین " در مرند اجرا شد

در قالب همایش خیابان تئاتر ایران، از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، نمایش سوگلین که منتخب این همایش بود در تاریخ های ٦ الی ١٢ اسفندماه در مجتمع فرهنکی و هنری مرند و برخی اماکن فرهنگی اجرای عموم شد.

|

نظرات کاربران