در حال بارگذاری ...
نوبت به امیر حجازی رسید

«قرعه ای برای مرگ» به روی صحنه رفت

مراسم زنگ افتتاح نمایش «قرعه ای برای مرگ» به کارگردانی امیر حجازی لحظاتی قبل از آغاز اجراهای این نمایش با حضور اصحاب رسانه در مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد. امیر حجازی کارگردان نمایش قرعه ای برای مرگ، به پاس قدردانی از زحمات خبرنگاران و عکاسان خبری تبریز، زنگ افتتاح این نمایش را توسط خبرنگاران به صدا در آورد.

نمایش «قرعه ای برای مرگ» از شنبه گذشته  در پلاتو استاد حمیدی مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز روی صحنه رفت

مراسم زنگ افتتاح نمایش «قرعه ای برای مرگ» به کارگردانی امیر حجازی لحظاتی قبل از آغاز اجراهای این نمایش با حضور اصحاب رسانه در مجتمع فرهنگی هنری 29 بهمن تبریز برگزار شد. امیر حجازی کارگردان نمایش قرعه ای برای مرگ، به پاس قدردانی از زحمات خبرنگاران و عکاسان خبری تبریز، زنگ افتتاح این نمایش را توسط خبرنگاران به صدا در آورد. در ابتدای این مراسم مهرداد خردمند، مدیر روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی و خبرنگار حوزه سینما و تئاتر آذربایجان، به نمایندگی از اصحاب رسانه، ضمن تقدیر از اقدام گروه نمایشی و امیر حجازی برای قدردانی از زحمات خبرنگاران گفت: در دو سال گذشته سعی کرده ایم با مرسوم سازی نشست های خبری برای اجرا ها و مصاحبه با عوامل پشت صحنه و روی صحنه یک نمایش، باعث حضور همکاران خبرنگار در بطن اجرا ها و اخبار تئاتر استان شویم و به همین وسیله اخبار تئاتر استان بیش از پیش منتشر شود. خردمند در ادامه ضمن انتقاد از متولیان فرهنگی آذربایجان شرقی و نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: تبریز نماینده ای دارد که در کمسیون فرهنگی مجلس نیز عضویت دارد اما متاسفانه یک بار آن هم با اصرار زیاد ما برای تماشای تئاتر آمدند. تمام نمایندگان محترم تبریز در مجلس، همانند اعضای محترم شورای شهر تبریز از مشکلات تئاتری های این شهر بی اطلاع اند و توجه به هنر مخصوصا تئاتر را دغدغه خود نمی دانند. وی ادامه داد: با این شرایط هنرمندان تئاتر استان خستگی ناپذیر تر از همیشه و از معدود امکانات سخت افزاری آذربایجان شرقی بهترین استفاده را کرده اند و چراغ تئاتر این خطه را روشن نگاه داشته اند.

امیر حجازی، کارگردان نمایش قرعه ای برای مرگ نیز در این مراسم صمن اشاره به عدم وجود سالن و پلاتو اجرایی در تبریز از این امر انتقاد کرد و گفت: متاسفانه نمایش «قرعه ای برای مرگ» در شرایطی امروز به روی صحنه می رود که پلاتو حمیدی موسسه الف مناسب این سبک اجرا نیست. وی گفت: ضمن تشکر از موسسه بین المللی الف بابت رونق مجتمع فرهنگی هنری 29 بهمن تبریز انتقادات زیادی متوجه دولت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خصوص عدم توجه به نبود سالن های اجرایی است. حجازی افزود: مشهد در حالی کلنگ دومین مجموعه پردیس تئاتر شهر این شهر را توسط شهردار مشهد و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر زمین زد که تبریز سال های سال است به عنوان مهد تئاتر ایران فاقد پلاتو و سالن استاندارد در این شهر است. حجازی خاطرنشان کرد: متسفانه تمرینات و میزانسن های طراحی شده برای این نمایش مناسب پلاتویی دوسویه، آن هم با چنین زاویه ای نبود و ما مجبوریم در شرایط نا مناسبی میزبان انبوه مخاطبان باشیم

در ادامه این مراسم زنگ افتتاح نمایش «قرعه ای برای مرگ» توسط اصحاب رسانه به صدا در آمد تا اجراهای این نمایش رسما آغاز شود.

این نمایش بر اساس متنی از واهه کاچا با کارگردانی و بازی امیر حجازی داستانی از حضور آلمان‌ها در فرانسه را روایت می‌کند که طی آن مناسبات و رفتارهای انسانی در موقعیت‌های مختلف تغییر کرده و دوستی‌ها را به هم می‌زند. این اثر دیدنی از روابط انسان ها در کشاکش موقعیت های بحرانی را به نمایش می کشد.

مسعود کاتبی، احد مبصری، میثم حبیبی، فرزاد محمدزاده، سمیه وافر، فرهاد آقایی، زهرا عباسزاده و امین حاجوی نیز به عنوان دیگر بازیگران نمایش "قرعه برای مرگ" در کنار امیر حجازی ایفای نقش کرده‌اند.

قرعه ای برای مرگ از 16 آذر در پلاتو استاد حمیدی موسسه الف، واقع در مجتمع فرهنگی هنری 29 بهمن تبریز، هر شب از ساعت 18:30 میزبان مخاطبان تئاتر تبریز است.
مطالب مرتبط

در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

جنگ و صلح مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد
در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

"جنگ و صلح" مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید حسینی معاون هنری، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده، معرفی برگزیدگان و تقدیر از چهار چهره شناخته شده تئاتر ...

|

نمایش خیابانی سو گلین  در مرند اجرا شد

نمایش خیابانی "سو گلین " در مرند اجرا شد

در قالب همایش خیابان تئاتر ایران، از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، نمایش سوگلین که منتخب این همایش بود در تاریخ های ٦ الی ١٢ اسفندماه در مجتمع فرهنکی و هنری مرند و برخی اماکن فرهنگی اجرای عموم شد.

|

نظرات کاربران