در حال بارگذاری ...
توسط معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه  آزاد ارس

فراخوان «هفتمین دوره جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس» منتشر شد

معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه  آزاد ارس پیرو برگزاری موفق ششمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس در نوروز ۱۳۹۸ در نظر دارد «هفتمین دوره جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس» را با حضور آثار برگزیده از سراسر کشور در نوروز سال ۱۳۹۹ برگزار نماید.

به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ منطقه آزاد ارس محدوده ای است از جغرافیای آذربایجان شرقی که با وسعت 51000 هکتار در شمال غرب ایران واقع شده است و شامل بخشهایی از دوشهرستان جلفا و خداآفرین است. همجواری این منطقه با دوکشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان و نیز جمهوری خودمختار نخجوان،  موقعیت ژئواستراتژیک آن را برجسته نموده است . با  داشتن آثار متعدد تاریخی و طبیعی، این منطقه یکی از قطب های توریستی کشور به شمار می آید.

معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف ایجاد بستر توجه بیش از پیش جامعه نخبگان هنری کشور به این منطقه و بهره مندی از نگاه تیزبین و نافذ هنرمندان هنرهای نمایشی در جهت معرفی هرچه بهتر و بیشتر توانمندیهای آن، ارائه خدمات هنری و فرهنگی به جامعه محلی و بویژه میلیون ها گردشگری نوروزی،انتقال اهداف، استراتژی ها،سیاست ها و مسایل توسعه ای سازمان منطقه آزاد ارس و مسایل و موضوعات عمومی فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی کشور به مخاطبان با بهره مندی از ابزار قدرتمند نمایش خیابانی، ترویج آداب، سنن و آیین های ایرانیان بویژه آیین های نوروزی و توجه ویژه به موضوع مرز و مرزبانی، هفتمین دوره جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس را برنامه ریزی نموده و با انتشار فراخوان از کلیه هنرمندان،نویسندگان،کارگردانان و فعالان حوزه هنرهای نمایشی بویژه تئاتر خیابانی دعوت می نماید جهت شرکت در جشنواره مفاد منتشره را مطالعه فرموده و ما را در راه رسیدن به اهداف جشنواره یاری نمایند

متن کامل فراخوان این جشنواره به صورت PDF در ذیل مطلب قابل دانلود و بارگذاری است.
مطالب مرتبط

نمایش خیابانی سو گلین  در مرند اجرا شد

نمایش خیابانی "سو گلین " در مرند اجرا شد

در قالب همایش خیابان تئاتر ایران، از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، نمایش سوگلین که منتخب این همایش بود در تاریخ های ٦ الی ١٢ اسفندماه در مجتمع فرهنکی و هنری مرند و برخی اماکن فرهنگی اجرای عموم شد.

|

راه یابی نمایش زنانی با چمدانهای پر از شکلات به بخش نهایی چهاردهمین جشنواره تئاتر دانشجویی پودس

راه یابی نمایش زنانی با چمدانهای پر از شکلات به بخش نهایی چهاردهمین جشنواره تئاتر دانشجویی پودس

نمایش زنانی با چمدانهای پر از شکلات به نویسندگی و کارگردانی حسن عظیمی جزء آثار منتخب بخش تئاتر صحنه ای چهاردهمین جشنواره تئاتردانشجویی پودس دانشگاه هنر نبی اکرم(ص) تبریز قرار گرفت.

|

نظرات کاربران