در حال بارگذاری ...
پس از پنج اجرای موفق در آذرشهر

« نه » به کار خود پایان داد

به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ اسفند ماه سال گذشته، اولین جشنواره تئاتر خلاق آذرشهر به کار خود پایان داد. جشنواره ای خلاق که نوید ظهور چهره های جدیدی را در تئاتر آذرشهر و آذربایجان می داد. جشنواره ای که به گفته متولیان برگزاری اش بقای آن توسعه تئاتر آذرشهر را تضمین خواهد کرد.

 

به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ اسفند ماه سال گذشته، اولین جشنواره تئاتر خلاق آذرشهر به کار خود پایان داد. جشنواره ای خلاق که نوید ظهور چهره های جدیدی را در تئاتر آذرشهر و آذربایجان می داد. جشنواره ای که به گفته متولیان برگزاری اش بقای آن توسعه تئاتر آذرشهر را تضمین خواهد کرد. اما نامی که در شب 16 اسفند بیش از همه توجهات را به خود جلب کرد نام نمایشی بود با عنوان « نه » . هیئت داوران در اکثر رشته های و بخش ها نه را لایق رتبه یک جشنواره دیدند و در نهایت بهترین نمایش جشنواره اول.

نمایش « نه » این بار هفت ماه پس از درخشش در جشنواره خلاق آذرشهر و در اجراهای عموم خود نیز توفیقات جشنواره را به دست آورد. این بار نیز روی صحنه و در روی صندلی ها.

این نمایش به نویسندگی مهرداد ولیپور، با رویکردی ضد جنگ نوشته شده است که از جانب کارگردان نمایش نیز به کودکان قربانی در جنگ تقدیم شد. « نه » به تهیه کنندگی سعید عبدالعلی زاده و کارگردانی فرناز فتح راضی، با بازی زهرا ابراهیمی، الینا نقی زاده از دوشنبه 8 مهرماه در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری آذرشهر به روی صحنه رفت. ناصر هاشمی، هنرمند پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر آذربایجان زنگ افتتاح این نمایش را به صدا در آورد. میر عباس خلیفه لو، رئیس تئاتر شهر تبریز مهمان ویژه روز اول اجرای این نمایش بود. نمایش « نه » پس از پنج اجرا روز جمعه 12 مهر به کار خود پایان داد. رامین راستی، عضو هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی جزو مهمانان ویژه اجرای پایانی « نه » بود.
مطالب مرتبط

نمایش خیابانی سو گلین  در مرند اجرا شد

نمایش خیابانی "سو گلین " در مرند اجرا شد

در قالب همایش خیابان تئاتر ایران، از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، نمایش سوگلین که منتخب این همایش بود در تاریخ های ٦ الی ١٢ اسفندماه در مجتمع فرهنکی و هنری مرند و برخی اماکن فرهنگی اجرای عموم شد.

|

راه یابی نمایش زنانی با چمدانهای پر از شکلات به بخش نهایی چهاردهمین جشنواره تئاتر دانشجویی پودس

راه یابی نمایش زنانی با چمدانهای پر از شکلات به بخش نهایی چهاردهمین جشنواره تئاتر دانشجویی پودس

نمایش زنانی با چمدانهای پر از شکلات به نویسندگی و کارگردانی حسن عظیمی جزء آثار منتخب بخش تئاتر صحنه ای چهاردهمین جشنواره تئاتردانشجویی پودس دانشگاه هنر نبی اکرم(ص) تبریز قرار گرفت.

|

نظرات کاربران