در حال بارگذاری ...
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در دیدار با اعضای انجمن هنرهای نمایشی این استان مطرح کرد

انجمن هنرهای نمایشی استان دارای جایگاه و هویت مستقلی است

نشست صمیمانه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اعضای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی این استان برگزار شد.

نشست صمیمانه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اعضای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی این استان برگزار شد.

به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ در ابتدای این جلسه اعضای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان به بیان برخی دغدغه ها و نقد های خود در حوزه مدیریت تئاتری استان پرداختند. احمد رجب پور، رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، پس از ارائه گزارشی مختصر از فعالیت های چند ماه اخیر انجمن، اتخاذ تصمیمات کارشناسی در حوزه تداتر، توسط این انجمن را احترام به تمامی هنرمندان این عرصه دانست. وی ضمن اشاره به پتانسیل های آذربایجان شرقی برای برگزاری جشنواره های کشوری پس از سال ها سکون در این حوزه، آمادگی کامل انجمن هنرهای نمایشی برای برگزاری جشنواره چهارسوی تئاتر ایران را اعلام کرد. رامین راستی، دیگر عضو هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی، ضمن تقدیر از حضور دائمی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار هنرمندان تئاتر استان، خواستار اعتماد بیشتر متولیان فرهنگ و هنر استان به تخصص های موجود در انجمن نمایش استان شد و تک تک هنرمندان در حوزه تئاتر را حائز توانایی برای پیش برد سیاست های کلان تئاتر در استان دانست. عباس خلیفه لو، با اشاره به برگزاری جشنواره های سراسری در شش ماهه نخست سال جاری، قرار گیری استان آذربایجان شرقی در رتبه نخست تولید و انتشار اخبار حوزه تئاتر را دلیلی بر توانایی های فعالان در حوزه تئاتر دانست و گفت: اگر تمامی امور تئاتری در استان چه در حوزه ستادی و چه در حوزه عملیاتی به انجمن هنرهای نمایشی سپرده شود، همانند حوزه خبر که به رتبه یک ایران دست یافته است، توانایی های دیگر فعالان و متخصصان تئاتر در استان هویدا خواهد شد.

  محمد محمدپور در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت این انجمن در برگزاری جشنواره سراسری تئاتر رضوی، این انجمن را دارای قابلیت برگزاری جشنواره هایی در مقیاس بزرگتر نیز دانست و گفت: معتقدیم که سیاستگذاری در عرصه تئاتر باید توسط انجمن نمایش در استان انجام گیرد.در همین راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی احترام زیادی برای هویت مستقل انجمن نمایش استان قائل است. منزلت انجمن هنرهای نمایشی استان باید حفظ شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تنها و تنها نظارت بر روند قانونی فعالیت های نمایشی در استان را بر عهده خواهد داشت. وی ادامه داد: استان ما در حوزه تئاتر پتانسیل های چشمگیری دارد که استفاده از تجربیات پیشکسوتان و نظر کارشناسان می تواند این پتانسیل ها را بیش از پیش نشان دهد. محمد پور افزود: هر نظر و تصمیمی که حاصل تجمیع آرا و همفکری اعضای انجمن نمایش استان باشد مورد تائید این اداره نیز است و لازم الاجرا.

وی در ادامه سخنان خود از اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان خواست تا مولفه های حمایت از گروه ها و فعالان تئاتری استان را تهیه و سپس تبیین کنند تا بسته های حمایتی از گروه های تئاتری که به زودی در اختیار انجمن هنرهای نمایشی قرار خواهد گرفت، به فراخور این مولفه ها به گروه ها تعلق گیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پایان ضمن اشاره به اهمیت خبر و اطلاع رسانی در توسعه تئاتر استان، تلاش های روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی را در توسعه تئاتر استان حائز اهمیت دانست و از روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی به دلیل فرار گرفتن در رتبه نخست کشوری نیز تقدیر کرد.
مطالب مرتبط

در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

جنگ و صلح مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد
در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

"جنگ و صلح" مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید حسینی معاون هنری، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده، معرفی برگزیدگان و تقدیر از چهار چهره شناخته شده تئاتر ...

|

نظرات کاربران