در حال بارگذاری ...
عباس خلیفه لو در مراسم افتتاحیه سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران عنوان کرد

اهمیت جشنواره ارسباران هنوز برای برخی از مسئولین استانی روشن نشده است

آیین افتتاح سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران شامگاه جمعه ۲۵ مرداد ماه در بقعه شیخ شهاب الدین اهری در شهر اهر برگزار شد. 

به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، آیین افتتاح سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران شامگاه جمعه 25 مرداد ماه در بقعه شیخ شهاب الدین اهری در شهر اهر برگزار شد. 

در این مراسم، عباس خلیفه لو دبیر سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران در سخنانی گفت: در ابتدا برگزاری دوره سیزدهم این جشنواره برای دییرخانه سخت بود، چراکه برخی مساعدتها از برخی ادارات دولتی به ما دریغ شد، اما در نهایت  با کمک و مساعدتهای رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر، شخص فرماندار و نماینده اهر در مجلس شورای اسلامی این امر میسر شد.

خلیفه لو ادامه داد: برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران آوردههای فراوانی برای قرهداغ و اهر داشته و این جشنواره موجب شناساندن این منطقه به تمام ایران شده است و برکات این جشنواره در طول این سیزده دوره مشهود است. رنگ و بوی ارسباران بعد از زلزله غم بار سال 91 پر از حزن و اندوه بود و جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران در تغییر چهره و روحیه منطقه نیز نقش بسزایی داشت. متاسفانه یا خوشبختانه جشنواره تئاتر ارسباران در بیرون از آذربایجان برای همه اهمیت دارد اما ما و مسئولین آذربایجانی هنوز قدر و اهمیت این جشنواره را ندانسته اند.
او ضمن تقدیر از بازبینان آثار این دوره از جشنواره گفت: مهرداد ولی پور، علی مهدوی پور و مینا اکبری ۱۸۷ اثر از ۲۶ استان کشور را بازبینی کردند و در نهایت ۱۲ اثر در بخش صحنه ای، ۱۲ اثر در بخش خیابانی و ۴ اثر در بخش آیینی سنتی به بخش نهایی جشنواره راه یافتند.

وی در پایان تصریح کرد: گروه های نمایش از ۱۳ استان کشور مهمان شهرستان اهر در بخش نهایی این دوره از جشنواره خواهند بود.

گفتنی است سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران ۲۶ لغایت ۲۹ مرداد در شهرستان اهر  به دبیری عباس خلیفه لو برگزار می شود. 
مطالب مرتبط

پس از هشت ماه؛

داستان خرس های پاندا در تبریز روی صحنه رفت
پس از هشت ماه؛

داستان خرس های پاندا در تبریز روی صحنه رفت

نمایش "داستان خرس های پاندا" به نویسندگی "ماتئی ویسنی یک" و کارگردانی "سیامک افسایی" از اول آبان ماه هر روز ساعت نوزده در مجتمع فرهنگی و هنری بیست و نه بهمن تبریز موسسه بین المللی الف پلاتو استاد حمیدی بر روی صحنه می رود.

|

نظرات کاربران