در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در آیین افتتاح جشنواره رضوی

بیان سبک زندگی رضوی با زبان هنر در جشنواره چهاردهم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: هنر تئاتر امروزِ آذربایجان شرقی با همه داشته‌ها و جایگاهی که در تئاتر کشور دارد، می‌خواهد سبک زندگی رضوی را با قدرت و افتخار از زبان هنر بیان کند

به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی و به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی، محمد محمدپور در مراسم افتتاحیه این جشنواره، اظهار داشت: خداوند سبحان را شاکریم که در این سرای با عظمت، جریان هنر و علاقه به اهل بیت (ع) در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و در یک بستر جریان پیدا می‌کنند. خداوند را شاکریم که مردم عزیز، مدیران و هنرمندان ما را به نام ثامن‌الحجج (ع) مفتخر کرد.

وی افزود: برگزاری افتتاحیه جشنواره سراسری تئاتر رضوی در بازار تبریز یک اتفاق بزرگ به حساب می‌آید و ما خوشحالیم که میزبان این رویداد کشوری هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه خاطرنشان کرد: هنر تئاتر امروزِ آذربایجان شرقی با همه داشته‌ها و جایگاهی که در تئاتر کشور دارد، می‌خواهد سبک زندگی رضوی را با قدرت و افتخار از زبان هنر بیان کند. چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی امروز پیامدار و منادی این پیام است که «اگر مردم در هر موقعیت و شرایطی قرار بگیرند، با توسل به آموزه‌های رضوی می‌توانند در برابر مشکلاتی که با آنها درگیر هستند، سرافراز بیرون بیایند»

محمدپور به بیان آمار آثار ارسال شده به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی پرداخت و یادآور شد: قدردان همه هنرمندان‌مان از سراسر کشور هستیم که آثار ارزشمند خود را به جشنواره تئاتر رضوی ارسال کردند. در حوزه نمایش‌نامه نویسی بیش از 90 اثر به جشنواره رسید و آثار ارزشمندی با مضامینی همچون سبک زندگی امام رضا (ع) آفریده شد. ما امروز شاهد اجرای منتخب این آثار در آذربایجان شرقی خواهیم بود.

وی ادامه داد: 83 اثر ارزشمند به واسطه جشنواره تئاتر رضوی آفریده شد که جزو ثروت‌ها و اندوخته‌های این کشور محسوب می‌شود. همه رویدادهای اینچنینی می‌خواهند به نسل‌های جدید بیاموزند که «قدرتمندانه و با کرامت زندگی کنند»
مطالب مرتبط

نظرات کاربران