در حال بارگذاری ...
عضو شورای شهر تبریز بیان کرد

استقبال از تئاتر نشان از رویکرد توسعه یافتگی در یک جامعه است

عضو شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد:  استقبال از تئاتر نشان از رویکرد توسعه یافتگی در جامعه است و مسائل اقتصادی به راحتی می تواند بر توسعه و بالندگی این هنر تاثیرگذار باشد.

به  گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ سعید نیکوخصلت در خصوص اهمیت برگزاری نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی عنوان کرد: این جشنواره برای برندسازی تبریز در زمینه تئاتر و البته گرامیداشت چنین استان پیشگامی در عرصه هنرهای نمایشی مفید واقع خواهد شد.

وی ادامه داد: امروزه شهرها با اسطوره های خود زنده اند و در بخش تئاتر نیز حفظ یاد و خاطره در تقویت فرهنگ شهر می تواند مفید واقع شود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز ابراز کرد: تئاتر جایگاهی مهم برای ارائه کار تیمی و حضور مردم در کنار یکدیگر برای شادی و لذت بردن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تشریح کرد: استقبال از تئاتر نشان از رویکرد توسعه یافتگی است و مسائل اقتصادی به راحتی می تواند بر توسعه و بالندگی این هنر تاثیرگذار باشد.

نیکوخصلت در خصوص تئاتر و تاثیرات مفید آن افزود: تئاتر می تواند برای حفظ، تقویت و انتقال فرهنگ  اقدامات  مفیدی به همراه آورد.

وی اذعان داشت: امید است برگزاری چنین رویدادهایی در ایجاد انگیزه و همچنین بهبود کسب و کار اساتید و هنرمندان فعال در زمینه تئاتر تبریز مؤثر واقع شود.

نیکوخصلت خاطر نشان کرد: امید است مردم تئاتر را به عنوان نیاز ذهنی، اجتماعی و روحی و نهایتا فرهنگی مد نظر قرار دهند.
مطالب مرتبط

در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

جنگ و صلح مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد
در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

"جنگ و صلح" مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید حسینی معاون هنری، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده، معرفی برگزیدگان و تقدیر از چهار چهره شناخته شده تئاتر ...

|

نظرات کاربران