در حال بارگذاری ...
گروه تئاتر آینا به ترکیه دعوت شد

سرود صد هزار افلیای عاشق در آنکارا

کارگردان و سرپرست گروه تئاتر آینا و رئیس هیئت مدیره انجمن دانش اموختگان تئاتر تبریز به فستیوال بین المللی تئاتر که در دانشگاه بین المللی بیلکنت«bilkent» آنکارا برگزار می شود، دعوت شد.

کارگردان و سرپرست گروه تئاتر آینا و رئیس هیئت مدیره انجمن دانش اموختگان تئاتر تبریز به فستیوال بین المللی تئاتر که در دانشگاه بین المللی بیلکنت«bilkent» آنکارا برگزار می شود، دعوت شد.

به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ گروه تئاتر آینا با نمایش سرود صدهزار افلیای عاشق نوشته قطب الدین صادقی به کارگردانی علی فتوحی با بازی سانازخیرالله زاده به این فستیوال دعوت شده است که از دوم تیر تا ۹تیر در شهر انکارا برگزار می شود.

این اثر پیش از این در چند فستیوال بین المللی حضور داشته و موفقیت های بسیاری را از آن خود کرده است.

با توجه به اینکه این نمایشنامه توسط شاهین توانا به زبان ترکی ترجمه و در کشور ترکیه با استقبال خوبی روبرو شده است و مقررگشته روز ۷تیرماه در قالب برنامه فستیوال و ۸ تیرماه در یک سالن تئاتر دیگری «acil sahne» اجرای عمومی نیز داشته باشد.

رامین بوستانی به عنوان دستیار، مسعود محمدیان موسیقی ، شاهین توانا مترجم و دراماتورژ سایر عوامل  گروه تئاتر آینا هستند.

شایان ذکر است این نمایش پیش از این نیز به المپیاد جهانی تئاتر هندوستان به عنوان تنها نماینده ایران دعوت شده است که هنوز هیچ ارگانی جهت اعزام این گروه اقدامی نکرده این درحالی است که گروه نامه نگاری لازم را جهت طی تشریفات اداری انجام داده است.

سرپرست  گروه تئاتر آینا تبریز از این موضوع ابراز تاسف و نگرانی کرده و ادامه داد:  سوال اساسی این گروه موفق این است چرا تئاتر مانند ورزش و تیم های ورزشی حامی ندارد؟ چرا ارگانهای دولتی برای تیم های ورزشی مثل وزنه برداری و کشتی و … پول خرج می کنند و برای هنر تئاتر نه؟ این بی عدالتی از کجا ناشی می شود؟

گفتنی است گروه تیاتر آینا در سال های گذشته به عنوان سفیران صلح و دوستی ایران لقب گرفته اند و این اثر با موضوع ضد جنگ و صلح و دوستی سال گذشته در تبریز به روی صحنه رفت.

 

 
مطالب مرتبط

در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

جنگ و صلح مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد
در اختتامیه جشنواره فجر اعلام شد

"جنگ و صلح" مهدی علیپور در رتبه سوم ایستاد

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید حسینی معاون هنری، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده، معرفی برگزیدگان و تقدیر از چهار چهره شناخته شده تئاتر ...

|

نمایش خیابانی سو گلین  در مرند اجرا شد

نمایش خیابانی "سو گلین " در مرند اجرا شد

در قالب همایش خیابان تئاتر ایران، از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، نمایش سوگلین که منتخب این همایش بود در تاریخ های ٦ الی ١٢ اسفندماه در مجتمع فرهنکی و هنری مرند و برخی اماکن فرهنگی اجرای عموم شد.

|

نظرات کاربران