در حال بارگذاری ...
در بازدید کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز از ساختمان تئاتر شهر مطرح شد

شورا با تمام توان در رفع مشکل تئاتر شهر خواهد کوشید

ظهر روز دوشنبه ۲۰ اسفند و در روزهای منتهی به پایان سال، اعضای کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز در حاشیه جلسه خود با هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، به بازدید از سالن تعطیل شده و دیگر بخش های ساختمان پیر و فرسوده تئاتر شهر تبریز پرداختند.

به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ ظهر روز دوشنبه 20 اسفند و در روزهای منتهی به پایان سال، اعضای کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز در حاشیه جلسه خود با هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، به بازدید از سالن تعطیل شده و دیگر بخش های ساختمان پیر و فرسوده تئاتر شهر تبریز پرداختند. در این بازدید عباس خلیفه لو، مدیر تئاتر شهر تبریز ضمن بیان مشکلات عمده ساختمان قدیمی تئاتر شهر عدم استحکام این بنا را موجب تعطیلی سالن اصلی این مجموعه دانست و عنوان کرد: حتی در صورت تعمیر و استحکام سازی این بنا، باز هم این مجموعه جز برای موزه شدن به استفاده ایی نخواهد داشت، چرا که نه استاندارد های یک پلاتو را دارند و نه امکاناتی که دارند جواب گوی مخاطب امروزی است.

اعضای شورای شهر تبریز نیز ضمن قول مساعدت جهت بازسازی بنای فعلی ساختمان تئاتر شهر تبریز، اختصاص سالن های شهرداری به انجمن هنرهای نمایشی و ارائه خدمات وکمک به بخش خصوصی جهت ورود به ماجرا را در اولویت برنامه کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز قرار دادند.
مطالب مرتبط

در اولین دوره برگزاری؛

هنرمند تئاتر خیابانی آذربایجان شرقی، در جشنواره مجازی آیینی نینواییان حائز رتبه شد
در اولین دوره برگزاری؛

هنرمند تئاتر خیابانی آذربایجان شرقی، در جشنواره مجازی آیینی نینواییان حائز رتبه شد

جهانگیر چالاکی، که با نمایش آیینی مذهبی شمرکشی در این جشنواره حضور داشته است با اعلام نتایج در مراسم اختتامیه، در بخش نویسندگی و بازیگری حائز رتبه های تقدیر داوران گردید.

|

در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر ارسباران؛

اهر به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر در حوزه تئاتر  پیشنهاد شد
در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر ارسباران؛

اهر به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر در حوزه تئاتر پیشنهاد شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر بر لزوم همراهی مردم و مسئولان با جشنواره تئاتر کوتاه اهر تاکید کردو گفت: شهر اهر در حوزه تئاتر به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر پیشنهاد شد.

|

نظرات کاربران