در حال بارگذاری ...
اولین جشنواره تئاتر خلاق آذرشهر شروع به کار کرد

نبض تئاتر آذرشهر دوباره زد

ظهر روز سه شنبه ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۷ همراه بود با افتتاح اولین جشنواره تئاتر خلاق شهرستان آذرشهر. در این مراسم که با حضور فعالان تئاتری آذرشهر همراه بود مسئولین شهری این شهرستان نیز حضور داشتند.

به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ در ابتدای این مراسم مهرداد ولی پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد آذرشهر ضمن تبریک به اهالی هنر و تئاتر این شهرستان بابت روی دادن چنین اتفاق خرسندی در تقویم تئاتری آذربایجان شرقی، به جایگاه اقتصادی شهرستان آذرشهر اشاره کرد و گفت: نبض اقتصادی نزدیک به 25 درصد از اقتصاد و تولید آذربایجان شرقی در باغ شهر آذرشهر می تپد و از دیر باز این شهرستان حائز رتبه قابل توجهی در هنر آذربایجان بوده است. برگزاری چنین جشنواره هایی موجب تولید شور در بین جوانان هنرمند این شهرستان می شود و امیدوارم در آینده ایی نزدیک شاهد این باشیم که از پتانسیل اقتصادی این شهرستان به نفع هنر و تئاتر آذرشهر نیز استفاده کرد و با همت مسئولین و مردم جشنواره را سال ها استمرار بخشید.

فرماندا شهرستان آذرشهر نیز حضور گروه های مختلف تئاتری در این شهرستان و برگزاری چنین جشنواره هایی را برای این شهر پر رونق دانست و گفت: امید و تلاش ما در فرمانداری آذرشهر این خواهد بود تا جشنواره را در سال های بعد مستمر و پرقدرت برگزار کنیم.

در ادامه این مراسم هاشم چاووشی، پیشکسوت تئاتر و سینمای آذربایجان و ایران ضمن آرزوی توفیق برای جشنواره تئاتر خلاق آذرشهر و تمام هنرمندان این شهر، زنگ افتتاح این جشنواره را به صدا در آورد تا اولین جشنواره تئاتر خلاق آذرشهر رسما آغاز به کار کند.

فرماندار، اعضای شورای شهر آذرشهر از جمله حاضرین در مراسم افتتاحیه جشنواره تئاتر آذرشهر بودند. فرناز فتح راضی، نائب رئیس و عباس خلیفه لو مسئول امور شهرستان های انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی  نیز از جمله حاضرین در این افتتاحیه بود.

مهدی لزیری، نازیلا ایرانزاد بنام و فرزین ریحانی داوران این جشنواره نیز شاهد مراسم افتتاح جشنواره بودند.

 

لازم به ذکر است اولین جشنواره تئاتر خلاق آذرشهر 14 الی 17 اسفند ماه 1397 و با حضور گروه های فعال این شهرستان برگزار خواهد شد.
مطالب مرتبط

مجموعه سه جلدی نمایشنامه‌های «تبریز تیاتر» منتشر شد

مجموعه سه جلدی نمایشنامه‌های «تبریز تیاتر» منتشر شد

مجموعه «تبریز تیاتر» کتابی سه جلدی با ۱۸ عنوان نمایشنامه به ۲ زبان فارسی و ترکی است که با مضمون تبریز و مشاهیر آذربایجان نوشته شده و به همت مؤسسه فرهنگی هنری نغمه آفرینش هنر و انتشارات ریتم منتشر و روانه بازار کتاب شد.

|

نظرات کاربران