در حال بارگذاری ...
دبیر جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس:

161 اثر از 20 استان کشور به دبیرخانه جشنواره تئاتر ارس رسید

دبیر ششمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس از وصول ۱۶۱ اثر از ۲۰ استان و ۵ منطقه آزاد کشور به دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی ارس خبر داد و گفت: اعتماد جامعه هنری تئاتر کشور به جشنواره ارس مسوولیت ما را سنگین تر می‌کند

به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ ابراهیم نصیری در گفتگو با خبرنگار سایت ایران تئاترگفت: بر اساس فراخوان جشنواره، مدت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا پایان بهمن ماه مقرر شده بود که به دلیل در خواست های مکرر این تاریخ تا چهارم اسفند ماه تمدید و در این مدت 161 اثر به دبیرخانه تحویل شد.

وی ادامه داد: از این تعداد  131 اثر برای بخش اصلی و 30 اثر نیز برای شرکت در بخش آیینی جشنواره در خواست حضور داده اند که با بررسی آن ها توسط هیئت بازبینی و انتخاب آثار راه یافته به بخش اصلی جشنواره طی روز های آینده معرفی خواهند شد.

نصیری با اعلام سپاسگزاری خود از اعتماد جامعه تئاتر کشور به جشنواره تئاتر ارس تصریح کرد: این حجم استقبال از طرف هنرمندان تئاتر خیابانی کشور در اولین سال سراسری بودن جشنواره ارس جای تقدیر دارد و دبیرخانه جشنواره تئاتر ارس سعی خواهد کرد جشنواره ایی در خور شان هنر این عزیزان برگزار نماید.

نصیری جشنواره امسال را بسیار پر بار دانست و بیان کرد: امسال از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مرکزی، یزد، تهران، اصفهان، کرمانشاه، گیلان، لرستان، هرمزگان، کردستان، خوزستان، ایلام، قزوین، اردبیل، البرز، سیستان و بلوچستان، همدان، کرمان و چهار محال بختیاری همچنین از 5 منطقه آزادی تجاری ارس، اروند، کیش، ماکو و قشم آثار فراوانی به جشنواره تئاتر خیابانی ارس ارسال شده است که در نوع خود بسیار قابل تامل و ارزشمند است؛ چرا که اولین سال سراسری بودن جشنواره را طی می کنیم و مشارکت این 20 استان و ارسال 161 اثر به دبیرخانه نشان از اعتبار بالای جشنواره تئاتر خیابانی ارس است که از همین ابتدا کار خود را با قدرت آغاز کرده است.

نصیری ضمن اشاره به تقویم برگزاری ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس بیان کرد: عصر روز چهارشنبه، هفتم فروردین، همزمان با روز جهانی تئاتر، جشنواره ارس در محل کاروانسرای خواجه نظر که یکی از کاروانسراهای واقع شده در مسیر جاده ابریشم است افتتاح خواهد شد .

وی ادامه داد: از همان روز افتتاح، نمایش های راه یافته به بخش اصلی و آیینی جشنواره اجرا خواهند شد و این اجراها تا صبح روز دهم فروردین ادامه خواهد یافت تا در نهایت دهم فروردین ماه، جشنواره با معرفی نفرات و آثار برتر به کار خود پایان دهد.

وی گفت: به دلیل همزمانی جشنواره تئاتر ارس با نوروز و ارتباط موضوعی بخش آیینی این جشنواره با نوروز، این همزمانی تاریخی و موضوعی در نوع خود منحصر به فرد و قابل توجه است.

نصیری ضمن مردمی خواندن هنر تئاتر، برگزاری جشنواره ارس در ایام نوروز و همزمان با حضور میلیون ها گردشگر در این منطقه را یکی از نقاط قوت جشنواره تئاتر خیابانی ارس اعلام کرد.
مطالب مرتبط

در اولین دوره برگزاری؛

هنرمند تئاتر خیابانی آذربایجان شرقی، در جشنواره مجازی آیینی نینواییان حائز رتبه شد
در اولین دوره برگزاری؛

هنرمند تئاتر خیابانی آذربایجان شرقی، در جشنواره مجازی آیینی نینواییان حائز رتبه شد

جهانگیر چالاکی، که با نمایش آیینی مذهبی شمرکشی در این جشنواره حضور داشته است با اعلام نتایج در مراسم اختتامیه، در بخش نویسندگی و بازیگری حائز رتبه های تقدیر داوران گردید.

|

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی؛

فضای مجازی برای اجرای تئاتر و معرفی اثرها در شرایط موجود اهمیت بسیاری دارد
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی؛

فضای مجازی برای اجرای تئاتر و معرفی اثرها در شرایط موجود اهمیت بسیاری دارد

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه خدمت رسانی فضای مجازی برای اجرای تئاتر و معرفی اثرها در شرایط موجود اهمیت بسیاری دارد، افزود: متاسفانه ما نتوانستیم استفاده از این ابزارها را تقویت کنیم و روش سنتی را در پیش گرفتیم.

|

دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی؛

با توجه به شرایط موجود از جشنواره استانی استقبال خوبی شد
دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی؛

با توجه به شرایط موجود از جشنواره استانی استقبال خوبی شد

احمد رجب پور با اشاره به مدت رمان کم جشنواره از اعلام فراخوان تا ارسال آثار به جشنواره گفت:در این مدت کم استقابل خوبی از جشنواره توسط هنرمندان شد که 31 اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که 18 اثر به مرحله داوری رسیده و 3 اثر نیز به جشنواره فجر راه یافتند.

|

نظرات کاربران