در حال بارگذاری ...
 • سعید پور در نشست خبری نمایش «بیماری خانواده میم»:

  بهترین های تبریز به من اعتماد کردند

  نشست خبری نمایش  «بیماری خانواده میم» عصر روز سه شنبه  در کافه مجتمع فرهنگی ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد.

  به گزارش آذربایجان شرقی، مهرداد خردمند: به گزارش  روابط  عمومی نمایش «بیماری خانواده میم» نشست خبری این نمایش  عصر روز سه شنبه  در کافه مجتمع فرهنگی ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد.

   

  امید سعیدپور کارگردان نمایش در ابتدای  نشست خبری با اشاره به اینکه انتخاب این متن از سال گذشته انجام شده است  گفت :  با توجه به رایزنی هایی که با مترجم این اثر در مورد دلایل انتخاب این متن برای اجرا  در تبریز داشتیم ، تصمیم گرفتیم با این کادر و نفرات کار را روی صحنه ببریم. تمرینات این نمایش در حدود هفت ماه زمان برده است . بزرگترین افتخار برای من  اینست که  بهترین بازیگران شهر تبریز به بنده اعتماد کردند  و در این اثر افتخار همراهی با آنان را داشتم  و بنده نیز سعی کردم  تا حد امکان پاسخگوی تمام  نیازهای  بازیگران  چه از لحاظ کیفی ،چه از لحاظ طراحی صحنه و تحلیل متن به صورت کامل   و پروسه تمرین به شکل مدرن باشم . موضوع متن درباره یک خانواده از هم گسیخته است که این از هم گسیختگی بیشتر به خاطر عدم درک  ارتباط زبانی است. خود نویسنده به خوبی با زبان  ویگتن اشتاین آشنایی دارد که توانسته روابط بین آنها را بشکند و بنده احساس کردم این مسئله در شهر ما بیشتر مهم است، به نظر من بیشترین مشکل ما خود هست  و اگر بتوانیم مشکلمان را با خودمان حل خواهیم توانست مشکلمان با جامعه را حل نماییم.

   

  علی سلیمانی تهیه کننده نمایش "بیماری خانواده میم "  نیز در ادامه نشست خبری با بیان این  نکته که  آشنایی بنده با امید سعیدپور به نمایش "باغ آلبالو"  به کارگردانی "علی فتوحی"  بر می گردد  که ایشان بعنوان بازیگر در آن نمایش  ایفای نقش می کردند  و ایده و طرح خود را برای این کار ارائه نمودند، در حالیکه بنده به دلیل  پاره ای اتفاقات قصد کناره گیری از عرصه تئاتر را داشتم ،چون نگاهی که به تهیه کننده وجود دارد این نیست  که از صفر تا صد کار را پیش برد و تنها نگاهی  بعنوان سرمایه گذار کار در نظر می گیرند و این دیدگاه بیشتر مرا اذیت می کرد.

  به همین دلیل خواستم با حمایت از امید سعیدپور نشان دهم که تهیه کننده تنها کسی نیست که برای دریافت سود  سرمایه گذاری می کند آنهم در عرصه تئاتر که نمی توان نگاه تجاری به آن داشت و بیشتر به جنبه هنری اثر توجه کرده ام تا سهمی در پیشبرد این هنر داشته باشم  ، به همین منظور با آقای سعیدپور دست به دست هم دادیم تا کار را به نحو احسن پیش ببریم.

   

  در ادامه این نشست خبری سنا پورسعیدی  بعنوان یکی از بازیگران نمایش  "بیماری خانواده میم " گفت: این نمایشنامه را بنده و آقای سعیدپور به اتفاق انتخاب کرده بودیم  و در ابتدا  بعنوان دستیار کارگردان در این  نمایش  بودم و نقش ها را با مشورت همدیگر انتخاب کردیم. در مورد نقش  ماریا  که بنده بر عهده دارم شخصیتی  است که فاقد قدرت تصمیم گیری و فردی لاابالی است که شرایط مناسبی نداشته و با هیچ یک از اعضای  خانواده ارتباطی ندارد که در  روند تمرین تصمیم گرفتم که این نقش را خود ایفا نمایم.هر چند در ابتدای تمرینات  کارگردان نمایش  پیشنهاد این نقش را به بنده داده بودند ،اما قصد بازی در این نمایش را نداشتم ولی با  توجه به عوامل و بازیگران احساس کردم  می توانم از عهده این نقش بر آیم .

   

  امید سعیدپور کارگردان نمایش "بیماری خانواده میم "  در ادامه به پاسخگویی به سوالات اصحاب رسانه پرداخته و گفت:  با تجربیات که از جامعه امروز به دست آورده ایم فکر می کنم ،مشکلات از عدم درک متقابل یکدیگر آغاز می گردد، باید فضای گفتمان در جامعه حاکم شود بطوریکه صدای  یکدیگر را بصورت

  متقابل بشنویم و وقتی این اتفاق به وجود نیاید سوتفاهمات شکل می گیرد  که موجب می شود خیلی از کارها را نتوانیم انجام دهیم، به همین خاطر بنده احساس کردم بهترین متن برای اجرا همین  نمایشنامه است تا مشکل را ابتدا در وجود خود بیابیم.

   

  وی در مورد رزومه کاری افزود بنده چون در تهران تحصیلات خود را گذرانده ام ،تجربه چند کار کارگاهی را دارم ولی بصورت حرفه ای نمایش " بیماری خانواده میم " اولین تجربه کاری بنده است.

   

  سعید پور در مورد انتخاب بازیگران نیز بیان نمود: در مورد بازیگران آنچه مشخص است  این نکته می باشد که این بازیگران از بازیگران مشهور تبریز بوده و دارای تحصیلات آکادمیک هستند و برای همین باید با این طیف از بازیگران به زبان آکادمیک سخن گفت تا بپذیرند که انتخاب آنان با معیارهای درست بوده است .بنابراین اولین مسئله ای که برای بازیگران مهم است  متن نمایشنامه  بود   و نکته  دیگر ایده و روش نوین کارگردانی بود که این عزیزان با آغوش باز  کار را پذیرفتند.

   

  شایان ذکر است نمایش "بیماری خانواده میم"  به نویسندگی  فائوستو پاراویدینو، به کارگردانی امید سعیدپور، تهیه کنندگی علی سلیمانی و با بازی  رضا رجائی،مینا پناهی،سنا پورسعیدی، علی پوریان ،مهرداد سعادت  ، سیامک افسائی و وحید مبصری هر روز ساعت ۱۸:۳۰ در پلاتوی تئاتر مستقل مجتمع فرهنگی هنری 29 بهمن تبریز  به روی صحنه می رود.

   

                                 

   
  مطالب مرتبط

  پیام رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی به مناسبت گردهمایی بزرگ فعالان تئاتری این استان

چهارم اردیبهشت و خلق صحنه ایی زیبا
  پیام رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی به مناسبت گردهمایی بزرگ فعالان تئاتری این استان

  چهارم اردیبهشت و خلق صحنه ایی زیبا

  عصر روز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت تئاتر آذربایجان شرقی شاهد یکی از بزرگترین گردهمایی فعالان این عرصه بود. استقبال از این مراسمی به گونه ای بود که در لحظاتی از این مراسم، به دلیل کمبود صندلی . پر شدن سالن عده ای ایستاده این مراسم را دنبال کردند. این حضور گسترده هنرمندان باعث شد ...

  |

  در بازدید کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز از ساختمان تئاتر شهر مطرح شد

شورا با تمام توان در رفع مشکل تئاتر شهر خواهد کوشید
  در بازدید کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز از ساختمان تئاتر شهر مطرح شد

  شورا با تمام توان در رفع مشکل تئاتر شهر خواهد کوشید

  ظهر روز دوشنبه 20 اسفند و در روزهای منتهی به پایان سال، اعضای کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز در حاشیه جلسه خود با هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، به بازدید از سالن تعطیل شده و دیگر بخش های ساختمان پیر و فرسوده تئاتر شهر تبریز پرداختند.

  |

  در جلسه کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز در محل تئاتر شهر تبریز رخ داد

امضای تفاهم نامه و اختصاص سالن های شهرداری تبریز به انجمن هنرهای نمایشی
  در جلسه کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز در محل تئاتر شهر تبریز رخ داد

  امضای تفاهم نامه و اختصاص سالن های شهرداری تبریز به انجمن هنرهای نمایشی

  ظهر روز دوشنبه جلسه کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز در محل تئاتر شهر تبریز و به ریاست دکتر شهرام دبیری برگزار شد، کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز ساعت 12 ظهر دوشنبه در محل تئاتر شهر تبریز تشکیل جلسه داد.

  |

  در پلاتو تئاتر مستقل تبریز و در حضور اصحاب رسانه

«باغ آلبالو» به کارگردانی علی فتوحی به روی صحنه رفت
  در پلاتو تئاتر مستقل تبریز و در حضور اصحاب رسانه

  «باغ آلبالو» به کارگردانی علی فتوحی به روی صحنه رفت

  به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ نمایش «باغ آلبالو» به کارگردانی علی فتوحی و تهیه کنندگی علی سلیمانی پس از ماه ها تمرین در تبریز و در پلاتو تئاتر مستقل تبریز با حضور عکاسان و خبرنگاران آغاز به کار کرد.

  |

  در حاشیه نمایش «در حضور باد» صورت گرفت

تقدیر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از نویسنده تبریزی
  در حاشیه نمایش «در حضور باد» صورت گرفت

  تقدیر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از نویسنده تبریزی

  محمد پور، مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد استان با حضور در این نمایش از مهدی علیپور اصل، تقدیر کرد. علی پور اصل بازیگر نمایش در حضور باد که با نگارش نمایشنامه « عاشقانه های لجنی » موفق شده است به مرحله پایانی بهترین نمایشنامه های سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه پیدا ...

  |

  با همکاری انجمن هنر های نمایشی آذربایجان شرقی و انجمن دانش آموحتگان تئاتر تبریز

نشست نقد و بررسی نمایش «بیماری خانواده میم» برگزار شد
  با همکاری انجمن هنر های نمایشی آذربایجان شرقی و انجمن دانش آموحتگان تئاتر تبریز

  نشست نقد و بررسی نمایش «بیماری خانواده میم» برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان شرقی، جلسه نقد و بررسی  نمایش « بیماری خانواده میم » عصر روز دوشنبه  با حضور منتقدین و اعضای انجمن دانش آموختگان تئاتر تبریز،دانشجویان دانشگاه نبی اکرم و جمعی از علاقمندان در محل پلاتوی تئاتر مستقل مجتمع فرهنگی ۲۹ ...

  |

  نظرات کاربران