در حال بارگذاری ...
 • اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  سرپرست گروه های اعزامی و نماینده حوزه هنری استان آذربایجان شرقی به سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین، گفت: با توجه به تعدد مکانی که امسال در نقاط مختلف مسیر وجود دارد، طی ۵ روز گذشته اجراهای متعددی داشتیم که مورد استقبال زائرین پیاده‌روی اربعین قرار گرفت.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، میثم حبیبی ادامه داد: گروه های اعزامی از تبریز به حضور در مسیر پیاده روی اربعین اجراهای خود را در نجف اشرف و مسیر پیاده‌روی آغاز کرده‌ایم که خوشبختانه با استقبال عمومی حواجه شده است.

  وی افزود: به عنوان نمونه در عمود 777 در مسیر نجف اشرف به کربلای معلا در میان گروه های نمایشی از کشورهای هندوستان، پاکستان و کویت، گروه های اعزامی از آذربایجان شرقی نیز سه اجرا برگزار کرد.

  حبیبی افزود: بخش اعظم مخاطبان ما را بیش از زائران فارسی‌زبان، عرب‌زبانان و ترک‌زبانان تشکیل می‌دهند که علاوه بر بحث محتوایی آثار، شیوه اجرای نمایش‌های در قالب تعزیه، نقالی، پرده‌خوانی و نمایش خیابانی نیز برایشان جذاب است و ارتباط خوبی با این آثار برقرار می‌کنند.

  وی یادآوری کرد: گروه تعزیه خوانی هیئت عزاداران موسی بن جعفر(ع)، گروه تئاتر شب به سرپرستی میرعباس خلیفه لو و در بخش پرده خوانی و نقالی علی مداحی در این همایش حضور دارند و به موضوعاتی چون امان نامه، توبه حر و مراوده بین شمر بن ذی الجوشن و عمر بن سعد به صورت تعزیه در مسیر پیاده روی اربعین به اجرای نمایش می پردازند.

  گفتنی است، سومین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین به همت دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری از 28 مهرماه تا 8 آبان‌ماه سال جاری در پایانه‌های مرزی کشور، نجف اشرف، مسیر پیاده‌روی اربعین و کربلای معلی برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  با اجرایی تاثیرگذار از گروه

ابهام ازلی و ابدی بشریت با «مهمان ناخوانده» اشمیت به چالش کشیده شد
  با اجرایی تاثیرگذار از گروه

  ابهام ازلی و ابدی بشریت با «مهمان ناخوانده» اشمیت به چالش کشیده شد

  "مهمان ناخوانده" اشمیت به سوالات وجودی بشریت که همواره ادیان با روش متکلمانه‌ی خویش به آن جواب داده‌اند را به چالش می‌کشد و  این چالش؛ به خوبی با اجرای قوی گروه "مان" به رهبری علی پوریان به مخاطب منتقل می‌شود.

  |

  نظرات کاربران