در حال بارگذاری ...
 • زنگ افتتاح نمایش «کا» در تبریز نواخته شد

  زنگ افتتاح نمایش «کا» به کارگردانی سیامک افسایی ۲۳ مهر ماه سال جاری در تئاتر شهر تبریز نواخته شد.

  به گزارش روابط عمومی نمایش «کا»، سیامک افسایی در آیین افتتاح نمایش “کا” در تشریح موضوع این نمایش گفت: داستان نمایش ما روایت مردمی رنجدیده است که در روز اول جنگ میان ماندن و رفتن از خرمشهر را در تردید به سر می برند که البته خانواده ی نمایش ما در نهایت اقدام به ترک این دیار نمی کنند.

  وی ادامه داد: این نمایش باید به لهجه جنوبی اجرا می شد که ما به دلیل عدم آشنایی با این زبان تصمیم گرفتیم زبان فارسی را در راس کار قرار دهیم .

  میکائیل نظری، یکی از مدیران فرهنگی تاثیرگذار شهر تبریز در این آیین با بیان اینکه هیچ انسانی را نمی توان یافت که با هنر مخالف باشد، عنوان کرد: در کشور ما تمام ادیان و باورهای گروهی و نژادی در یک کلمه و برهه ای تاریخی یعنی  “دوران جنگ تحمیلی” اشتراک و همدلی دارند و همگان این دوران را با نگاهی متفاوت و مثبت در نظرها انگاشته اند.

  وی ضمن ابراز خرسندی از اجرای نمایش های جنگ تحمیلی در شهر تبریز یادآور شد: به عنوان خدمتگزار و خادم هنر این شهر معتقدم اجرای چنین موضوعی مردم را به سمت رشادت ها و سختی های دوران جنگ تحمیلی سوق می دهد.

  این مدیر فرهنگی شهر تبریز افزود: از طرف دیگر پررونق شدن تئاتر شهر ما افتخار دیگر برای شهر به شمار رفته و ضمن جذب مخاطب بیشتر در مسیر فرهنگسازی و توسعه فرهنگی شهر تاثیرگذار خواهد بود.

  نظری اضافه کرد: همه موضوعات روزمره نیازمند فرهنگ سازی است و تمامی اتفاقاتی که در شهر ما رخ می دهد همگی از فرهنگ سازی شروع شده و تک تک مردم و شهروندان در این زمینه مسئولیت هایی را برعهده دارند.

  این فعال فرهنگی شهر تبریز اطلاع رسانی رویدادهای هنری را اقدامی ارزشمند دانست که سخنان بسیاری به شهروندان دارد، خاطرنشان کرد: بیاید فرهنگ سازی کنیم تا مخاطبان تئاتر را دوچندان سازیم.
  مطالب مرتبط

  نقدی بر آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی

تقابل جنایت و عشق در « آسمان روزهای برفی»
  نقدی بر آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی

  تقابل جنایت و عشق در « آسمان روزهای برفی»

  نمایش « آسمان روزهای برفی» به نویسندگی محمد چرم شیر و کارگردانی سیامک افسایی و بازی وی و محدثه حیرت در قالب سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجانشرقی به اجرا در آمد.

  |

  با اجرایی تاثیرگذار از گروه

ابهام ازلی و ابدی بشریت با «مهمان ناخوانده» اشمیت به چالش کشیده شد
  با اجرایی تاثیرگذار از گروه

  ابهام ازلی و ابدی بشریت با «مهمان ناخوانده» اشمیت به چالش کشیده شد

  "مهمان ناخوانده" اشمیت به سوالات وجودی بشریت که همواره ادیان با روش متکلمانه‌ی خویش به آن جواب داده‌اند را به چالش می‌کشد و  این چالش؛ به خوبی با اجرای قوی گروه "مان" به رهبری علی پوریان به مخاطب منتقل می‌شود.

  |

  نظرات کاربران