در حال بارگذاری ...
 • داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی:

  تئاتر آذربایجان سرشار از پتانسیل و استعداد

  داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی گفت: آثاری که در این جشنواره داوری کردیم نشان داد آذربایجان شرقی دارای پتانسیل های بسیارخوبی در عرصه هنر تئاتر است و اگر امکانات و حمایت های مناسبی از فعالان آن شود قطعا شاهد اتفاقات بسیار خوبی بر تئاتر و هنر این شهر خواهیم بود.

  شیرین بینا در حاشیه سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی در گفت وگو با روابط عمومی جشنواره عنوان کرد:من در زمان اجرای کار "بیوگان غمگین سالار جنگ" به تبریز آمده بودم و بسیار بازخورد خوبی نسبت به استقبال مردم تبریز و هنر دوستی آنان به دیدم. احساس اینکه مردم تبریز حامی تئاتر و هنر هستند موجب شد تا یکی از لذت بخش ترین اجراها را در تبریز تجربه کنیم.

  این هنرمند بنام تئاتر و سینمای کشور، درخصوص آثار و وضعیت کنونی تئاتر تبریز ابراز کرد: جدا از اجرایی که در تبریز داشتم برخی از آثار راه یافته و اجرا شده هنرمندان تبریز در تهران را هم تماشا کرده ام و می توانم بگویم تبریز دارای بازیگران و کارگردانان با استعدادی است.

  وی ادامه داد: آثاری که در این جشنواره داوری کردیم نیز نشان داد آذربایجان شرقی دارای پتانسیل های بسیارخوبی برای تئاتر و هنر است و اگر امکانات و حمایت های مناسبی از فعالان آن شود قطعا شاهد اتفاقات بسیار خوبی برای تئاتر و هنر این شهر خواهیم بود.

  وی همچنین حمایت دولت و همچنین استقبال مردم را در پیشرفت و حیات تئاتر موثر دانسته و گفت: اگر حمایت های خوبی هم در تبریز و هم در سراسر کشور از طرف دولت و مردم صورت بگیرد و مردم برای حضور و تماشای تئاتر تمایل نشان دهند می توان شاهد درخشش بیشتری در این حوزه بود چراکه اگر مسئولان استقبال چشمگیری از این رشته هنری را ببینند قطعا برای اقداماتی از قبیل تعمیر یا تجهیز سالن ها بیشتر و بهتر اقدام می کنند.

  بینا درخصوص تجربه ی داوری خود در سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی گفت: حضور در این جشنواره و تماشای آثار هنرمندان آذربایجانی بسیار برایم خوشایند بود و امید دارم که در آینده نیز اتفاقات ارزشمند از این قبیل تکرار شود چراکه مسئولان این استان را نسبت به مسائل فرهنگی و هنری باتوجه به اهمیتی که برای آن قائلند نسبت به سایر استان ها دلسوز تر دیدم و امید دارم که قدمهای بهتری در آینده متناسب با استعدادها و پتانسیل های این استان انجام گیرد.
  مطالب مرتبط

  کارگردان و بازیگر با سابقه تبریزی :

گفتگو راه‌ حل برون‌رفت از شرایط فعلی است
  کارگردان و بازیگر با سابقه تبریزی :

  گفتگو راه‌ حل برون‌رفت از شرایط فعلی است

  کارگردان و بازیگر با سابقه تبریزی گفت: همیشه مشتاق دیدن نمایش‌هایی بودم که متن‌شان توسط خود بچه‌های استان نوشته شده باشد، امسال به دلیل مسائل شخصی موفق به تماشای آثار نشدم اما حضور چنین اجراهایی در این جشنواره جای خوشحالی است.

  |

  الیاس ضرابی عنوان کرد:

قضاوت آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی توسط توسط برترین های عرصه نمایش
  الیاس ضرابی عنوان کرد:

  قضاوت آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی توسط توسط برترین های عرصه نمایش

  کارگردان جوان نمایش «پلی از جنس شیشه» اظهار داشت: داوران سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی از اساتید شناخته شده و بنام تئاتر کشور هستند که قطعا انتخابی شایسته و اصلح خواهند داشت.

  |

  نظرات کاربران