در حال بارگذاری ...
 • کارگردان نمایش «آسمان روزهای برفی»:

  عزم مسئولان برای برگزاری جشنواره سی‌ام قابل تقدیر است

  کارگردان نمایش آسمان روزهای برفی گفت: همینکه مسئولان برای برگزاری جشنواره عزم کرده‌اند و سعی می‌کنند نگذارند به اجرای جشنواره خللی وارد شود، قابل تقدیر است.

  سیامک افسایی در گفتگو با روابط عمومی سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی گفت: نمایشنامه آسمان روزهای برفی از روی یک فیلم سینمایی نوشته شده است و از جمله نوشته‌های آقای چرمشیر است که من بسیار دوستش می‌دارم.

  وی ادامه داد: همیشه منتظر فرصتی بودم که بتوانم این نمایشنامه را خودم کار کنم و امروز خوشحالم که این فرصت را به دست آوردم.

  افسایی افزود: در نمایش‌هایم سعی می‌کنم پیام یا بیانیه صادر نکنم و تمام تلاشم این است در نمایش‌هایم حس‌هایی به مخاطبان ارائه بدهم و این بستگی به افراد دارد که چقدر حس بگیرند.

  این کارگردان تئاتر خاطرنشان کرد: دوست دارم مخاطب را با مفاهیمی که در نمایشم ارائه می‌دهم تنها بگذارم تا خودش به نتایجی برسد.

  افسایی درباره جشنواره سی‌ام گفت: جشنواره امسال علی‌رغم تمام حاشیه‌هایی که داشته اما همینکه مسئولان برای برگزاری آن عزم کرده‌اند و سعی می‌کنند نگذارند به اجرای جشنواره خللی وارد شود، قابل تقدیر است.

  وی همچنین درخصوص حضور جوانان در جشنواره اظهار کرد: جوانان نباید حضور خودشان را در تئاتر تنها در جشنواره خلاصه کنند و این را در نظر داشته باشند که جشنواره محل آزمون و خطا نیست بلکه محل آموختن است.

  سیامک افسایی بیان کرد: معتقدم که حضور در جشنواره نباید برای جوانان هدف باشد بلکه جشنواره فرصتی برای یاد گرفتن است همانطور که ما هم در جشنواره‌های دیگر برای آموختن هرچه بیش‌تر حضور می‌یابیم.

  افسایی درباره وضعیت فعلی تئاتر آذربایجان شرقی بیان کرد: هرچند مدتی است که تئاترمان درجا می‌زند ولی نسبت به 15سال قبل خیلی پیشرفت کرده اما آسیب دیگری که این‌روزها بیش‌تر دیده می‌شود رفتن نیروهای خوبمان به تهران و خارج از کشور است.
  مطالب مرتبط

  نقدی بر آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی

تقابل جنایت و عشق در « آسمان روزهای برفی»
  نقدی بر آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی

  تقابل جنایت و عشق در « آسمان روزهای برفی»

  نمایش « آسمان روزهای برفی» به نویسندگی محمد چرم شیر و کارگردانی سیامک افسایی و بازی وی و محدثه حیرت در قالب سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجانشرقی به اجرا در آمد.

  |

  لزوم نقد آثار نمایشی از سوی خبرنگاران متخصص

  لزوم نقد آثار نمایشی از سوی خبرنگاران متخصص

  ساعاتی قبل از شروع مراسم اختتامیه جشنواره استانی به طور کاملا تصادفی با رویکردی تحت عنوان نقد بر نمایش های گروه مان مواجه شدم که برایم بسیار عجیب و دور از باور بود.

  |

  داور سی امین جشنواره تئاترآذربایجان شرقی:

موفقیت تئاتر استان در گرو استفاده از قصه ها و آیین بومی
  داور سی امین جشنواره تئاترآذربایجان شرقی:

  موفقیت تئاتر استان در گرو استفاده از قصه ها و آیین بومی

  داور سی امین جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی گفت: معتقدم تنها راهکار دیده شدن تئاتر آذربایجان شرقی در قله های موفقیت در گرو استفاده از مضامین آیینی و قصه های بومی است.

  |

  بابک نهرین:

تئاتر تبریز در سایه اتحاد و همدلی ارتقا می یابد
  بابک نهرین:

  تئاتر تبریز در سایه اتحاد و همدلی ارتقا می یابد

  دبیر اجرایی سی‌امین جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی، با بیان اینکه جشنواره استانی به خواست و همت اهالی تئاتر برگزار می شود، گفت: هرکس که در راس مجموعه قرار بگیرد، خواسته و ناخواسته این جشنواره برگزار خواهد شد.

  |

  نظرات کاربران