در حال بارگذاری ...
 • «چومچه خاتون» در چهاردهمین فستیوال بین المللی آیینی و سنتی کوزارا بوسنی هرزگوین

  نمایش آیینی «چومچه خاتون» توسط هنرمندان گروه تئاتر آینا در چهاردهمین فستیوال بین المللی آیینی و سنتی کوزارا بوسنی هرزگوین آئین‌های  بومی آذربایجان را نمایش می‌دهد.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، علی فتوحی، سرپرست گروه تئاتر آینا گفت: این گروه به عنوان تنها نماینده کشور ایران در چهاردهمین فستیوال بین المللی آیینی و سنتی کوزارا بوسنی هرزگوین حضور یافته و به اجرای نمایش آئینی چومچه خاتون می پردازد.

  وی با بیان اینکه «چومچه خاتون» برداشتی آزاد از آیین تمنای باران در آذربایجان است، افزود: در این دوره از فستیوال آیین ها و سنن اقوام مختلف به نمایش در خواهد آمد.

  فتوحی اذعان داشت: این فستیوال با حضور کشورهایی مانند مکزیک، هندوستان، صربستان و بلغارستان و... از ۷ تا ۱۳ تیر در شهر توریستی بانیالوکا برگزار می شود.

  سرپرست گروه تئاتر آینا یادآور شد: در این فستیوال لباس‌های سنتی و بازیهای فولکلوریک ملل مختلف مورد بررسی قرار گرفته و در این خصوص کارگاه‌هایی برای معرفی آنها برگزار می‌شود.

  استقبال رسانه های بوسنی از گروه اجرایی «چومچه خاتون»

  رسانه های مختلف بوسنی هرزگوین با استقبال از اجرای گروه نمایش آینا به بررسی این اثر آئینی – سنتی پرداختند.

  براساس این گزارش، از جمله این رسانه ها تلویزیون دولتی بوسنی هرزگوین است که در برنامه صبح گاهی گفتمان فرهنگها راه‌کار صلح جهانی ضمن دعوت سرپرست و اعضای گروه آینا به بررسی آیین‌های فولکلور ایرانی پرداخت.
  مطالب مرتبط

  در پلاتو تئاتر مستقل تبریز و در حضور اصحاب رسانه

«باغ آلبالو» به کارگردانی علی فتوحی به روی صحنه رفت
  در پلاتو تئاتر مستقل تبریز و در حضور اصحاب رسانه

  «باغ آلبالو» به کارگردانی علی فتوحی به روی صحنه رفت

  به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ نمایش «باغ آلبالو» به کارگردانی علی فتوحی و تهیه کنندگی علی سلیمانی پس از ماه ها تمرین در تبریز و در پلاتو تئاتر مستقل تبریز با حضور عکاسان و خبرنگاران آغاز به کار کرد.

  |

  تقدیر و نشان صلح برای افلیای عاشق

درخشش گروه آینا در فستیوال تئاتر ازمیر ترکیه
  تقدیر و نشان صلح برای افلیای عاشق

  درخشش گروه آینا در فستیوال تئاتر ازمیر ترکیه

  نمایش سرود صد هزار افلیای عاشق کاری از گروه آینا با کارگردانی علی فتوحی در فستیوال بین المللی تئاتر ازمیر ترکیه به دلیل اجرای تاثیرگذار با موضوع ضد جنگ موفق به کسب لوح تقدیر و نشان جشنواره  شد.

  |

  اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  سرپرست گروه های اعزامی و نماینده حوزه هنری استان آذربایجان شرقی به سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین، گفت: با توجه به تعدد مکانی که امسال در نقاط مختلف مسیر وجود دارد، طی ۵ روز گذشته اجراهای متعددی داشتیم که مورد استقبال زائرین پیاده‌روی اربعین قرار گرفت.

  |

  نظرات کاربران