در حال بارگذاری ...
 • معرفی فرهنگ و تاریخ تبریز در جشنواره تئاتر خیابانی «تبریزیم»

  معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز برگزاری جشنواره بین المللی تبریزیم را فرصتی برای معرفی فرهنگ و تاریخ تبریز با زبانی خلاق به جهانیان دانست.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، حجت الاسلام احمد حمیدی در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم گفت: امید می رود که با حمایت و پشتگرمی هنرمندان روزهای بسیار پر امیدی را پیش رو داشته باشیم و شاهد رویدادهای مثبت فرهنگی هنری در شهر تبریز باشیم.

  وی در تشریح ابعاد مختلف این جشنواره گفت: هنرمندان در بخش رقابتی و غیر رقابتی جشنواره تبریزیم این فرصت را دارند تا زمینه پیوند هنر نمایش با لایه های زندگی شهری را ایجاد کرده و آنرا فرهنگسازی کنند.

  حمیدی تصریح کرد: این جشنواره با دارا بودن کوله باری از تجارب ادوار پیشین و با دلگرمی دلسوزان توانمند هنرهای نمایشی در شهر تبریز، استان آذربایجان شرقی و سراسر کشور، با شرایط اعلام شده آماده دریافت آثار هنرمندان در بخشهای چهارگانه است و زمینه ساز توسعه فرهنگی شهر همزمان با سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

  معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز افزود: با تکیه بر همراهی هنرمندان متعهد و دلسوز عرضه هنرهای نمایشی و پس از برگزاری موفق چهار دوره قبلی، پنجمین جشنواره نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم با رونمایی پوستر جشنواره وارد بخش اجرایی شد.

  حجت الاسلام حمیدی با اشاره به بخش مرور که شامل نمایش های برتر دوره های پیشین جشنواره تبریزیم می شود، اظهار داشت: بخش های غیر رقابتی جشنواره امکانی برای تولید نمایش و محتوا بوده و با توجه به اینکه در این زمینه سقفی برای اجرای نمایش وجود ندارد، هنرمندان به اجرای عمومی توجه ویژه ای داشته باشند.

  مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز نیز اساسی ترین نیاز جشنواره "تبریزیم " را همراهى و مشارکت همه متولیان تئاتر دانست .

  حسین آذرنیا خواستار مشارکت و همراهى هر چه بیشتر نهادهای فرهنگی در برگزارى این رویداد فراگیر تئاترى شد.

  وی جشنواره تبریزیم را به دلیل طرح موضوعات شهروندی و پرداخت به مسایل مربوط به آنان محل توجه و نگاه جدی مسئولان برشمرد و اظهار داشت: می توان از این آثار در اکثریت غالب فعالیت های فرهنگی بهره برد و برای توسعه هرچه بیشتر آن گام برداشت.

  آذرنیا تاکید کرد: بابرگزاری این جشنواره، نیروهای فرهنگی و هنری بسیاری تربیت شده و وارد چرخه تاثیرگذاری بر فرهنگ جامعه خواهند شد.

  مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز ادامه داد: آنچه اهمیت دارد، توجه و ارزش گذاری به هنرمندانی است که در این حوزه فعال اند و از فرایند اجرای فعالیت های فرهنگی همچون جشنواره تبریزیم نومید نشده و به اعتلای آن کمک کنند.

  وی با برشمردن سازمان فرهنگی و هنری به عنوان یکی از حامیان اصلی فعالیت های فرهنگی تبریز تصریح کرد: این سازمان توانسته در مدت کوتاهی با در نظر گرفتن نیازهای عمده شهر در حوزه فرهنگ و توسعه فرهنگی به آمال و آرزوهای فعالان این حوزه جامعه عمل بپوشاند.

  گفتنی است، آیین رونمایی پوستر پنجمین جشنواره بین المللی نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم با حضور استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز، اعضای شورا و اعضای مشورتی تبریزیم و هنرمندان و اصحاب رسانه در صحن شورا برگزار شد.

   

   
  مطالب مرتبط

  نمایشی از مبارزات زنان آذربایجان در روزهای انقلاب مشروطه

نگاهی به نمایش «زینب پاشا» اثر مهدی صالحیار
  نمایشی از مبارزات زنان آذربایجان در روزهای انقلاب مشروطه

  نگاهی به نمایش «زینب پاشا» اثر مهدی صالحیار

  به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ «زینب پاشا» عنوان نمایش خیابانی که به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار از سوی گروه تئاتر اوینار تبریز در بخش مسابقه خیابانی سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر تهران حضور داشت.

  |

  در همایش تئاتر خیابانی سردار آسمانی

«شور عشق» به کارگردانی مهدی صالحیار اجرا می شود
  در همایش تئاتر خیابانی سردار آسمانی

  «شور عشق» به کارگردانی مهدی صالحیار اجرا می شود

  به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ با اعلام و معرفی آثار راه یافته به همایش سراسری «تئاتر سردار آسمانی» از طرف انجمن تئاتر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، نمایش شورعشق در تبریز و مرند اجرای عموم می شود.

  |

  لیست آثار پذیرفته در تمام بخش های جشنواره تئاتر فجر مشخص شد

«زینب پاشا»، به کارگردانی مهدی صالحیار تنها نماینده آذربایجان شرقی در فجر
  لیست آثار پذیرفته در تمام بخش های جشنواره تئاتر فجر مشخص شد

  «زینب پاشا»، به کارگردانی مهدی صالحیار تنها نماینده آذربایجان شرقی در فجر

  به گزارش روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، طبق زمان اعلام شده در فراخوان نمایش‌های خیابانی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر، آثار منتخب این بخش معرفی شدند. هیات انتخاب بخش نمایش‌های خیابانی متشکل از محمودرضا رحیمی، ایوب آقاخانی و پیام عزیزی با ...

  |

  توسط دبیرخانه جشنواره

هیئت بازخوان و بازبین هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس معرفی شد
  توسط دبیرخانه جشنواره

  هیئت بازخوان و بازبین هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس معرفی شد

  به گزارش آذربایجان شرقی - مهرداد خردمند؛ هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس با انتشار فراخوان دریافت طرح و ایده فعالیت خود را شروع کرده و بیش از یک صد اجرای خیابانی را در نوروز 99 در منطقه مرزی ارس رقم خواهد زد.

  |

  نظرات کاربران