در حال بارگذاری ...
 • حمایت استانداری از جشنواره بین المللی تئاتر الف

  معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر حمایت از جشنواره بین المللی تئاتر الف، رویدادهای هنری را عامل ارتقای فرهنگ جامعه دانست.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی فر در نشست خبری جشنواره بین المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی اظهار کرد: آغاز یک رویداد مهم فرهنگی و هنری در سطح بین المللی با همت بخش خصوصی علاقه مند به مسائل هنری در استان آذربایجان شرقی و در شهر اولین ها تبریز فرصتی مغتنم است که موجب خرسندی شده است.

  وی با بیان اینکه تبریز در سال۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلان معرفی شد، ادامه داد: بسیاری از افراد فرهیخته استان باتوجه به این رویداد بزرگ سعی داشتند که در تمامی حوزه ها برنامه های متنوعی را برای گردشگران ارائه دهند که در نهایت تعداد زیادی از آنان موفق به فعالیت در زمینه های متعددی شدند.

  شهرتی فر ابراز کرد: دستگاه های دولتی در راستای برگزاری برنامه برای رویداد تبریز۲۰۱۸ نهایت تلاش خود را کردند، شایان ذکر است این رویداد آغازی شد تا سال های بعدی تبریز به همگان معرفی شده و با جذب گردشگر پیشینه های تاریخی و جاذبه های آن بر سر زبان ها جاری شود.

  معاون سیاسی ، امنیتی  و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در رابطه با جشنواره بین المللی تئاتر الف توضیح داد: مدیر موسسه فرهنگی و هنری الف در جلسه کمیته فرهنگی موضوعی با عنوان جشنواره بین المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی مطرح کرد که برای نخستین بار یک موسسه خصوصی برای برگزاری این رویداد دست به کار شده است.

  شهرتی فر ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در حوزه فرهنگ، هنر نمایشی است که با رایزنی های صورت گرفته در نهایت حمایت های لازم برگزاری این جشنواره صورت گرفت تا تئاتر تبریز بیش ازپیش شاهد موفقیت های روزافزونی باشد.

  وی در خصوص اولین بودن تبریز در تمامی زمینه ها تشریح کرد: شهر تبریز اولین های بسیاری را در خود جای داده، مثلا اولین کتابخانه، اولین شهرداری، اولین چاپخانه و اولین های بیشمار دیگری را شاهد بوده است، علاوه بر این  اولین نمایش نامه نویسی و اولین اجرای نمایش به سبک جدید و مدرن در تبریز اتفاق افتاده است.

  شهرتی فر خاطر نشان کرد: سیستم ها ی اداری و اجرایی همواره هامی و همراه هنر و هنرمندان شهر تبریز بوده و به حول و قوت الهی هر آنچه که از عهده آنان برآید  برای این حوزه بی دریغ نخواهند کرد.

  نخستین جشنواره بین المللی تئاتر «الف» با رویکرد صلح جهانی توسط بخش خصوصی از ۲۷ آبان تا ۴ آذر در تبریز برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  برهانی مرند خبر داد:

ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف
  برهانی مرند خبر داد:

  ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف

  دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف با اشاره به ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره گفنت: تاکنون حدود ۴۰ اثر در بخش نمایشنامه و کمتر از ۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده ولی براساس تجربه این ارقام معمولاً در روزهای پایانی ارسال آثار چندین برابر افزایش می ...

  |

  لزوم نقد آثار نمایشی از سوی خبرنگاران متخصص

  لزوم نقد آثار نمایشی از سوی خبرنگاران متخصص

  ساعاتی قبل از شروع مراسم اختتامیه جشنواره استانی به طور کاملا تصادفی با رویکردی تحت عنوان نقد بر نمایش های گروه مان مواجه شدم که برایم بسیار عجیب و دور از باور بود.

  |

  داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی:

تئاتر آذربایجان سرشار از پتانسیل و استعداد
  داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی:

  تئاتر آذربایجان سرشار از پتانسیل و استعداد

  داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی گفت: آثاری که در این جشنواره داوری کردیم نشان داد آذربایجان شرقی دارای پتانسیل های بسیارخوبی در عرصه هنر تئاتر است و اگر امکانات و حمایت های مناسبی از فعالان آن شود قطعا شاهد اتفاقات بسیار خوبی بر تئاتر و هنر این شهر خواهیم بود.

  |

  داور سی امین جشنواره تئاترآذربایجان شرقی:

موفقیت تئاتر استان در گرو استفاده از قصه ها و آیین بومی
  داور سی امین جشنواره تئاترآذربایجان شرقی:

  موفقیت تئاتر استان در گرو استفاده از قصه ها و آیین بومی

  داور سی امین جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی گفت: معتقدم تنها راهکار دیده شدن تئاتر آذربایجان شرقی در قله های موفقیت در گرو استفاده از مضامین آیینی و قصه های بومی است.

  |

  نظرات کاربران