در حال بارگذاری ...
 • حمایت استانداری از جشنواره بین المللی تئاتر الف

  معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر حمایت از جشنواره بین المللی تئاتر الف، رویدادهای هنری را عامل ارتقای فرهنگ جامعه دانست.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی فر در نشست خبری جشنواره بین المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی اظهار کرد: آغاز یک رویداد مهم فرهنگی و هنری در سطح بین المللی با همت بخش خصوصی علاقه مند به مسائل هنری در استان آذربایجان شرقی و در شهر اولین ها تبریز فرصتی مغتنم است که موجب خرسندی شده است.

  وی با بیان اینکه تبریز در سال۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلان معرفی شد، ادامه داد: بسیاری از افراد فرهیخته استان باتوجه به این رویداد بزرگ سعی داشتند که در تمامی حوزه ها برنامه های متنوعی را برای گردشگران ارائه دهند که در نهایت تعداد زیادی از آنان موفق به فعالیت در زمینه های متعددی شدند.

  شهرتی فر ابراز کرد: دستگاه های دولتی در راستای برگزاری برنامه برای رویداد تبریز۲۰۱۸ نهایت تلاش خود را کردند، شایان ذکر است این رویداد آغازی شد تا سال های بعدی تبریز به همگان معرفی شده و با جذب گردشگر پیشینه های تاریخی و جاذبه های آن بر سر زبان ها جاری شود.

  معاون سیاسی ، امنیتی  و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در رابطه با جشنواره بین المللی تئاتر الف توضیح داد: مدیر موسسه فرهنگی و هنری الف در جلسه کمیته فرهنگی موضوعی با عنوان جشنواره بین المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی مطرح کرد که برای نخستین بار یک موسسه خصوصی برای برگزاری این رویداد دست به کار شده است.

  شهرتی فر ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در حوزه فرهنگ، هنر نمایشی است که با رایزنی های صورت گرفته در نهایت حمایت های لازم برگزاری این جشنواره صورت گرفت تا تئاتر تبریز بیش ازپیش شاهد موفقیت های روزافزونی باشد.

  وی در خصوص اولین بودن تبریز در تمامی زمینه ها تشریح کرد: شهر تبریز اولین های بسیاری را در خود جای داده، مثلا اولین کتابخانه، اولین شهرداری، اولین چاپخانه و اولین های بیشمار دیگری را شاهد بوده است، علاوه بر این  اولین نمایش نامه نویسی و اولین اجرای نمایش به سبک جدید و مدرن در تبریز اتفاق افتاده است.

  شهرتی فر خاطر نشان کرد: سیستم ها ی اداری و اجرایی همواره هامی و همراه هنر و هنرمندان شهر تبریز بوده و به حول و قوت الهی هر آنچه که از عهده آنان برآید  برای این حوزه بی دریغ نخواهند کرد.

  نخستین جشنواره بین المللی تئاتر «الف» با رویکرد صلح جهانی توسط بخش خصوصی از ۲۷ آبان تا ۴ آذر در تبریز برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  برهانی مرند خبر داد:

ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف
  برهانی مرند خبر داد:

  ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف

  دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف با اشاره به ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره گفنت: تاکنون حدود ۴۰ اثر در بخش نمایشنامه و کمتر از ۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده ولی براساس تجربه این ارقام معمولاً در روزهای پایانی ارسال آثار چندین برابر افزایش می ...

  |

  در پلاتو تئاتر مستقل تبریز و در حضور اصحاب رسانه

«باغ آلبالو» به کارگردانی علی فتوحی به روی صحنه رفت
  در پلاتو تئاتر مستقل تبریز و در حضور اصحاب رسانه

  «باغ آلبالو» به کارگردانی علی فتوحی به روی صحنه رفت

  به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ نمایش «باغ آلبالو» به کارگردانی علی فتوحی و تهیه کنندگی علی سلیمانی پس از ماه ها تمرین در تبریز و در پلاتو تئاتر مستقل تبریز با حضور عکاسان و خبرنگاران آغاز به کار کرد.

  |

  نازیلا ایران زاد به بهانه اجرای مجدد نمایش « آجی و کول»:

جنسیت هیچ گاه محدودم نکرده است
  نازیلا ایران زاد به بهانه اجرای مجدد نمایش « آجی و کول»:

  جنسیت هیچ گاه محدودم نکرده است

  نازیلا ایران زاد بنام را باید جزو آن بانوانی دانست که قدم هایش هم پای مردان تئاتر در تبریز دیده می شود. کارگردانی که با سه نمایش اخیر خود در تبریز توانست به سرعت در میان عموم مردم شناخته شود؛ این شناخته شدن تا به آنجا پیشرفت داشته است که نمایش های پاشا و آجی و کول هر دو در بازه ...

  |

  اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  سرپرست گروه های اعزامی و نماینده حوزه هنری استان آذربایجان شرقی به سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین، گفت: با توجه به تعدد مکانی که امسال در نقاط مختلف مسیر وجود دارد، طی ۵ روز گذشته اجراهای متعددی داشتیم که مورد استقبال زائرین پیاده‌روی اربعین قرار گرفت.

  |

  نظرات کاربران