در حال بارگذاری ...
 • نمایش «تولدی برمرگ» در تبریز به صحنه رفت

  نمایش تولدی برمرگ به نویسندگی محمد ناظمی و به کارگردانی مرضیه محمدزاده و با حضور بازیگران بنام تبریزی به صحنه می رود.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، مرضیه محمد زاده کارگردان نمایش تولدی برمرگ اظهار کرد: موضوع نمایش تولدی برمرگ که یکی از اصلی ترین دغدغه های جامعه امروز است.

  وی ادامه داد: در این نمایش دو اتفاق بزرگ رخ داده که یکی حضور دو بازیگر شاخص تبریزی و دیگری جلب اعتماد آنان برای اجرای نمایش با حضور این اساتید پیشکسوتی است که حضور ایشان در نمایش به نوعی حمایت هنرمندان جوان تئاتری به شمار می رود.

  محمدزاده گفت: موضوع نمایش یکی از اصلی ترین مشکلات جامعه ما محسوب می شود ما این تفکرات را به زبان نمایشی ترسیم کردیم.

  کارگردان نمایش تولدی برمرگ اذعان داشت: موضوع اصلی این نمایش در مورد فرهنگ بخشش و مهرورزی است که در جامعه وجود دارد، مهرورزی در خصوصیات هر ایرانی به چشم می خورد علیرغم فشارهای اجتماعی همه ی ما این فرهنگ را در می یابیم و آن را به دست فراموشی نمی سپاریم.

  وی در رابطه با داستان نمایش توضیح داد: نمایش تولدی بر مرگ که داستان پدر بزرگ و نوه اش باران هست که آماده جشن تولد باران می شوند اما ورود مهمانی ناخوانده و افشا کردن رازی قدیمی همه برنامه ها را بهم می زند.

  گفتنی است نمایش تولدی برمرگ نوشته محمد ناظمی با کارگردانی مرضیه محمدزاده و بازی ناصرهاشمی، هادی افتخارزاده و تینا عبدی از ۲۱ الی ۳۱ اردیبهشت در تئاتر مستقل مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز ساعت ۱۸:۳۰ برای گروه سنی بالای 15 سال به صحنه می رود.

   
  مطالب مرتبط

  اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  سرپرست گروه های اعزامی و نماینده حوزه هنری استان آذربایجان شرقی به سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین، گفت: با توجه به تعدد مکانی که امسال در نقاط مختلف مسیر وجود دارد، طی ۵ روز گذشته اجراهای متعددی داشتیم که مورد استقبال زائرین پیاده‌روی اربعین قرار گرفت.

  |

  با اجرایی تاثیرگذار از گروه

ابهام ازلی و ابدی بشریت با «مهمان ناخوانده» اشمیت به چالش کشیده شد
  با اجرایی تاثیرگذار از گروه

  ابهام ازلی و ابدی بشریت با «مهمان ناخوانده» اشمیت به چالش کشیده شد

  "مهمان ناخوانده" اشمیت به سوالات وجودی بشریت که همواره ادیان با روش متکلمانه‌ی خویش به آن جواب داده‌اند را به چالش می‌کشد و  این چالش؛ به خوبی با اجرای قوی گروه "مان" به رهبری علی پوریان به مخاطب منتقل می‌شود.

  |

  نظرات کاربران