در حال بارگذاری ...
 • کارگردان نمایش «با کاروان سوخته»:

  تجربه های نو شور و شوق مضاعف تری به جشنواره داده است

  معصومه حبابی، کارگردان نمایش «با کاروان سوخته» با اشاره به بخش جدید تجربه های نو در بیست و نهمین جشنواره تئاتر اظهار داشت: این بخش می تواند فرصت آموزش و تجربه اندوزی بر برای هنرمندان جوان باشد که در عین حال شور و شوق مضاعف تری به جشنواره داده است.

  به گزارش روابط عمومی تئاتر شهر تبریز، معصومه حبابی در گفتگو با واحد خبر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی، گفت: اضافه شدن بخش تجربه های نو در جشنواره تئاتر استانی را می توان هم مثبت و هم منفی ارزیابی کرد به دلیل اینکه شور و شوقی مضاعف تر به این جشنواره افزوده است.
  وی افزود: بخش تجربه های نو یکی از موفقیت های این دوره از جشنواره بود که جوانان نو کار وارد عرصه تئاتر شده اند می توانند با استفاده از تجربه های پیشکسوتان این حوزه پیشرفت کنند.
  حبابی تشریح کرد: جوانان فعال در این عرصه بخصوص دانشجویان فعال در عرصه تئاتر برای عرضه تولیدات خود می توانند امیدوارانه به سطوح بالاتری نگاه کنند چرا که با حضور در جشنواره و ارتباط با دیگر آثار، همواره می توانند به روز باشند و از اندیشه و فکرهای افراد با تجربه و پیشکسوت بهره گیرند.
  وی با اشاره به جنبه منفی تجربه های نو گفت: به دلیل کم تجربگی، سطح جشنواره را تا حدی از حد انتظار پایین می آورد اما چون از اصلی ترین اهداف این جشنواره تشویق و حضور همین جوانان برای ایجاد انگیزه برای تولید آثار بهتر است، می توان از بزرگترین اتفاقات خوب جشنواره بیست و نهمین تئاتر استانی رقم زد.
  معصومه با اشاره به کیفیت برگزاری این دوره جشنواره گفت: برای این موارد افراد متخصص در این زمینه را مناسب می بینم.
  حبابی ادامه داد: متون نمایشی شرکت کننده در جشنواره امسال از لحاظ کمی، متنوع و از نویسندگان مطرح انتخاب شدند و برای تقویت متون نمایشی، نویسندگان شهر هم اقدام به تولید آثار ارزشمندی کردند که نمونه هایی مانند پاشا و اتابک پارکنین تراژدیسی را در جشنواره امسال دیدیم.
  وی تصریح کرد: امید است تا بتوانیم از تجربیات و نگاه های خوب و اساتید، پیشکسوت ها و هنرمندان بزرگ مان بهره مناسب ببریم و به درستی به منصه ظهور برسانیم.
  حبابی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد مضمون نمایش « با کاروان سوخته» گفت: انسان دوستی، طرد انسان ها که ریشه در رفتارهای تعصب آمیز و بی مورد دارد و اینکه زبان یا قومیت و ملیت تعیین کننده نیست و تعصب بی مورد محل اعرابی در روابط انسانی ندارد.
  کارگردان نمایش «با کاروان سوخته»، در مورد کیفیت برگزاری جشنواره امسال گفت: هنوز جشنواره تمام نشده که کیفیت را بتوان تماما سنجید ولی با نظم و ترتیبی که تا الان در روند اجراها و... رعایت شده، انتظار می رود کیفیت آثار تولیدی تا اختتامیه جشنواره رو به افزایش باشد.
  مطالب مرتبط

  کوشک جلالی:

«پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» نمایشی که ۷۰۰ بار به صحنه رفته است
  کوشک جلالی:

  «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» نمایشی که ۷۰۰ بار به صحنه رفته است

  نمایش نامه “پابرهنه، لخت، قلبی در مشت” («با کاروان سوخته») در سال ۱۹۹۶ برای اولین بار در سوییس اجرا شد و در مدت زمان کوتاهی با موفقیت در تئاترهای آلمان، سوییس و اطریش به صحنه رفت و با بیش از ۷۰۰ اجرا پرچم دار بیش ترین اجرا از یک نمایش نامه نویس ایرانی در آلمان است.

  |

  نظرات کاربران