در حال بارگذاری ...
 • کارگردان نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»:

  جشنواره بیست و نهم کارشناسی و علمی برگزار شد

  کارگردان نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» گفت: بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی با اجرای برنامه های مختلف کارشناسی شده نقد و بررسی، همکاری دانشگاه، حضور پیشکسوتان و چندین برنامه متنوع حاشیه ای بسیار علمی و آموزنده تر برگزار شد.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، سیروس مصطفی در گفتگو با خبرنگار واحد خبر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی اظهار کرد: معتقدم جشنواره بهانه ای برای تولید تئاتر و به روی صحنه بردن نمایش ها است.
  وی افزود: در جشنواره استانی باید تلاش شود که اجراها از کیفیت لازم برخوردار باشند تا تماشاگران با رضایت از سالن خارج شوند چرا که ممکن است مخاطبان زمان تماشای آثار شاخصه های آن را با یکدیگر مقایسه کرده و ارزش گذاری کنند که این مسئله حاکی از اهمیت و کیفیت اجرا در جشنواره است.
  کارگردان نمایش اتابک پارکینین تراژدیسی با تاکید بر اینکه داوران حاضر در جشنواره قطعا جزو بهترین ها در عرصه هنرهای نمایشی و سینمایی کشور هستند، تصریح کرد: به شخصه تئاتر را برای امتیاز گرفتن از داوران حاضر کار نمی کنم چراکه مهم رضایت تماشگران اثر و مخاطبان اصلی است.
  وی درخصوص بخش تجربه های نو جشنواره ابراز کرد: حرکت ارزشمندی که امسال شاهد آن هستیم اضافه شدن بخش تجربه های نو است چرا که معتقدم باید اجازه داد که افکار و ایده های جدید جوانان به عرصه تئاتر تزریق شود که این اتفاق قطعا موجب پویایی تئاتر تبریز خواهد شد.
  سیروس مصطفی در تشریح مضمون نمایش اتابک پارکینین تراژدیسی افزود: این نمایش مضمونی تاریخی دارد و لحظات آخر عمر سردار ملی، ستارخان، را که درحال اتفاق افتادن در پارک اتابک تهران است به تصویر می کشد و پایمردی ها و ایثار مردم تبریز مقابل استبداد در دوره مشروطه را روایت می کند.
  وی در مورد نحوه برگزاری جشنواره اذعان کرد: جشنواره امسال از نظم بیشتری برخوردار است که تعریف جایگاه ویژه برای میهمانان و خبرنگاران از مهمترین شاخصه های این نظم است همچنین امسال بخش های مختلف جشنواره کارشناسی شده و تشکیل جلسات نقد با حضور استاد فتوحی به بار علمی این جلسات می افزاید.
  این کارگردان تبریزی ادامه داد: در روند برگزاری جشنواره بیست و نهم ویژه برنامه های متنوعی تدوین شده است، از جمله دعوت و حضور پیشکسوتان این عرصه و همچنین تهیه و تدوین کتاب مخصوص جشنواره که حاوی مطالب سودمندی برای علاقمندان تئاتر استانی است، از جمله این برنامه ها بود.
  مصطفی خاطرنشان کرد: مشارکت مستقیم مرکز علمی نبی اکرم (ص) وجهه ی علمی به جشنواره بخشیده است همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی توسط پانته آ بهرام و دکتر نادر برهانی مرند و برنامه های حاشیه ای متنوع تدارک دیده شده مانند مراسم غبارروبی از آرامگاه های قطعه هنرمندان در روند این جشنواره تدارک دیده شده است که البته درصورت هم افزایی تمام دوستان تئاتری روند اجرای برنامه ها شکل مطلوبتری خواهد داشت.
  مطالب مرتبط

  حضور نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» از تبریز در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره کرمانشاه

  حضور نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» از تبریز در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره کرمانشاه

  نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»(تراژدی پارک اتابک) نوشته سید مرتضی هاشمپور و به کارگردانی سیروس مصطفی کاری از گروه تئاتر آینا اثر مورد حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی پس از اجراهای موفق در بهمن و اسفندماه 1395 و اردیبهشت ماه 1396 موفق به حضور در بیست و پنجمین ...

  |

  اجرای «اتابک پارکینین تراژدیسی» در شهرهای مختلف ترکیه

  اجرای «اتابک پارکینین تراژدیسی» در شهرهای مختلف ترکیه

  در نشست مشترک عوامل و بازیگران نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» با رضا باغبان کندری، سرکنسول جمهور اسلامی ایران در ترابوزان ترکیه جوانب مختلف اجرای این نمایش در شهرهی مختلف ترکیه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

  |

  اتابک پارکینین تراژدیسی عازم ترکیه شد  اجرای داستان آخرین لحظات زندگی ستارخان همزمان با سالروز تولدش

  اتابک پارکینین تراژدیسی عازم ترکیه شد / اجرای داستان آخرین لحظات زندگی ستارخان همزمان با سالروز تولدش

  نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در نهمین فستیوال بین المللی روزهای هنر ترابزون حضور یافته و قرار است همزمان با ایام تولد سردار ملی در این شهر به اجرا درآید.

  |

  نظرات کاربران