در حال بارگذاری ...
 • شهرام احمدی:

  مشکل همه ی جشنواره های تئاتر کشور سالن نامناسب است

  کارگردان جوان تبریزی گفت: در جشنواره بیست و نهم هم مثل تمام برنامه های قبلی و اجراهای پیشین وضعیت نامناسب سالن اجرا مشکل اصلی گروههای نمایشی بود.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، شهرام احمدی، در گفتگو با واحد خبر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی گفت: جشنواره امسال با دوره های قبل چندان تفاوتی نداشته است، سالنها مناسب اجرا نبود، ولی با همه این شرایط باز در حد توان خود اجرا کردیم.
  وی افزود: قطعا موفقیت کار به تماشاگر و مخاطب بستگی دارد ولی ما تمام تلاش خود را به ار گرفتیم تا نظر داوران را جلب کنیم.
  شهرام احمدی در مورد استقبال شرکت کنندگان و مخاطبان اذعان داشت: متاسفانه نتوانستم به تماشای اجراهای دوستان بنشینم ولی براساس متون و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره، همچنین شنیده هایم از بقیه دوستانی که نمایشها را دیده اند حاکی از این است که خوشبختانه اجراهای با کیفیت قابل قبول بوده و مراحل برگزاری بیست و نهمین جشنواره استانی خوب پیش می رود بد نیست.
  این هنرمند تبریزی با اشاره به برگزاری اولین دوره بخش «تجربه های نو» در مورد حضور جوانان در کنار پیشکسوتان بیان کرد: حسن و ویژگی متفاوتی که امسال با سالهای قبل جشنواره داشت حضور هنرمندان بنام، پیشکسوتان تبریز در جشنواره فرصتی هست برای جوانان تا اجراها را ببینند، یاد بگیرند و از تجربه های بزرگان استفاده کنند.
  شهرام احمدی کارگردان نمایش «سه چهار روزی که امیر خونه نبود»، گفت: برای جشنواره استانی سالهای مداوم کار کردم و چند سالی فاصله گرفته بودم و امسال ششمین حضورم در جشنواره بوده است.
  احمدی با اشاره به محتوی و پیام نمایش «سه چهار روزی که امیر خونه نبود»، گفت: مضمون این نمایش پیرامون شک و تردید در روابط انسانی بود، وقتی انسانها به شک و تردید دچار می شوند به سمت انزوا و تنهایی پیش می روند و در روابط خانوادگی به مشکلات متفاوتی برخورد می کنند.
  وی ادامه داد: بازیگر زن نقش اولی که دچار شک و تردید و دو دلی شده بود به سمت سیاهی می رفت ولی ما در آخر نمایش می خواستیم نشان دهیم که این فرد به سمت سفیدی پیش می رود حتی رنگ سفیدی که در نمایش استفاده کرده ایم نماد سفیدی و روشنایی بود وقتی کاراکتر از این در خارج می شد به سمت سفیدی و راه درست پیش می رفت.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران