در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان کرد:

  ۶۴۵ نمایش شش ماهه اول در آذربایجان شرقی به صحنه رفته

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی تئاتر را هنری فراگیر دانست و گفت: امسال شاهد تولید ۴۳ اثر و نمایش در سطح استان بودیم که در ۶ ماهه اول سال حدود ۶۴۵ اجرا به روی صحنه رفته است.

  به گزارش انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، محمد محمدپور عصر یکشنبه در آیین افتتاح بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی اظهار کرد: تلاش و مساعدت همه افرادی که در حوزه تئاتر فعالیت می کنند ارزشمند است و امید داریم که با ادامه این راه در مسیر رشد کمی و کیفی هنر تئاتر استان قدم های مثبتی برداشته شود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تحرک بوجود آمده در حوزه تئاتر استان را ارزشمند و قابل تامل دانسته و افزود: به دلیل حس دور اندیشی اصحاب رسانه تحرک و جنبشی در فعالیت های عرصه تئاتر استان ایجاد شده که نتیجه این رشد و تحرک به روی صحنه رفتن آثار نمایشی استان بصورت سراسری و همچنین در مناطق برون مرزی است.

  وی خاطرنشان کرد: آثار و اجراهایی که به روی صحنه می روند به دلیل برخوردار بودن از موضوعات و جریان های متنوع با استقبال مواجه می شوند.

  محمدپور با اشاره به ظرفیت بالای استان در زمینه هنر تئاتر اضافه کرد: قابلیتی که در هنرمندان تئاتر وجود دارد قطعا بیشتر از چیزی است که تاکنون نمایان شده است البته موفقیت و جایگاه امروز تئاتر استان حاصل تلاش و فعالیت های هنرمندان دهه ۵۰ و ۶۰ است.

  وی در تشریح آمار فعالیت های هنری استان گفت: سال گذشته حدود ۱۵ گروه در انجمن هنرهای نمایشی استان ثبت شده بود که این تعداد امسال با اضافه شدن ۱۹ عنوان جدید به ۳۴ گروه رسیده است.

  محمدپور با بیان اینکه در حال حاضر ۷۲۰ نفر در عرصه تئاتر آذربایجان شرقی فعالیت می کنند، ادامه داد: امسال شاهد تولید ۴۳ اثر و نمایش در سطح استان بودیم و بطور کلی در ۶ ماهه اول سال حدود ۶۴۵ اجرا به روی صحنه رفته است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی، اظهار کرد: حدود ۶۰ هزار نفر در سالجاری برای تماشای تئاتر در سالن ها حضور داشته اند که این رقم برابر میانگین به دست آمده از تماشاگران ۳۰ سال گذشته بوده و نشان از اضافه شدن جمعیت جدید دارد.

  وی تصریح کرد: برای رقم خوردن اتفاقات خوب برای آینده تئاتر استان همه باید تلاش کنیم، چرا که در طول تاریخ بشر، شهر، فرهنگ شهروندی و تداوم تمدن همراه با تئاتر بوده است و در جامعه ای که تئاتر توسعه یابد توسعه شهری و خدمات را نیز به ارمغان خواهد آورد.

  محمد محمدپور، افزود: به دلیل فراگیر بودن هنر تئاتر اگر پیشرفت ها و موفقیت هایی در این عرصه وجود داشته باشد، زمینه ساز موفقیت و رشد در رشته های دیگر هنری از جمله سینما، موسیقی و سایر رشته ها نیز خواهد بود چرا که تئاتر هنری فراگیر در سایر جلوه های بصری است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان، تناسب موضوع نمایشنامه نویسی با ارزش های بومی و ملی را ضروری دانسته و گفت: در حوزه تئاتر نشان دادن فرهنگ و تمدن مردم و کشور خود ضرورت دارد که باید برای حفظ تناسب موضوعات و آثار با ارزش های ملی و بومی سرزمینمان تلاش بیشتری صورت بگیرد.

  وی ادامه داد: نمایش فرهنگ و تاریخ سرزمین مادری قطعا برای گسترش و توسعه فرهنگی و شهری موثرتر خواهد بود و هدف ما شروع روندی است که با همکاری هنرمندان و همچنین ورود سرمایه گذاران آینده ی مطلوب و موفقی را برای عرصه تئاتر استان رقم بزنیم.
  مطالب مرتبط

  بابک نهرین خبر داد:

حضور هنرمندان صاحب نام کشور برای داوری جشنواره بیست و نهم تئاتر استانی آذربایجان شرقی
  بابک نهرین خبر داد:

  حضور هنرمندان صاحب نام کشور برای داوری جشنواره بیست و نهم تئاتر استانی آذربایجان شرقی

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی و دبیر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی از حضور هنرمندان صاحب نام کشور برای داوری این دوره از جشنواره خبر داد.

  |

  در نشست خبری بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی مطرح شد:

۲۱ اثر جواز حضور جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی را گرفتند
  در نشست خبری بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی مطرح شد:

  ۲۱ اثر جواز حضور جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی را گرفتند

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی از 20 تا 24 شهریور جاری در تبریز گفت: برای شرکت در این جشنواره ۳۶ اثر ارسال شده بود که از این تعداد حدود ۲۱ اثر جواز حضور در جشنواره را کسب کرده اند.

  |

  توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی صورت گرفت

تقدیر از منتخبین راه یافته به جشنواره تئاتر فجر
  توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی صورت گرفت

  تقدیر از منتخبین راه یافته به جشنواره تئاتر فجر

  مراسم تقدیر از منتخبین تئاتر آذربایجان شرقی در بخش های مختلف سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان، هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی و گروه های منتخب برگزار شد

  |

  نظرات کاربران