در حال بارگذاری ...
 • عبدالحسین لاله:

  تبریز به دومین قطب تئاتر و سینمای کشور تبدیل می شود

  مدیر گروه نمایش دانشگاه نبی اکرم تبریز گفت: برگزاری این جشنواره به صورت سراسری نشان می دهد که تبریز در مسیر تبدیل شدن به دومین قطب تئاتر و سینمایی کشور قرار گرفته شده است.

  به گزارش روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی،  عبدالحسین لاله در آئین اختتام دوازدهمین جشنواره تئاتر دانشجویی پودس گفت: تمام این فرصتها و پیشرفتها در سایه تلاش بزرگانی حاصل شد که امروز در کنار ما نیستند و بر تک تک ما وظیفه است که با حفظ حرمت و شان این هنر کهن نتیجه تلاشهای بزرگان این عرصه تئاتر کشور تبریز را ارج نهیم.

  وی تاکید کرد: دانشگاه نبی‌اکرم به عنوان تنها دانشگاه تئاتر شمالغرب کشور، قدمهای موثری در استعدادیابی، تربیت هنرمندان جوان و همچنین معرفی و توسعه تئاتر منطقه برداشته و همه مسئولان برای تسری این حرکت همت کرده اند.

  لاله گفت: برگزاری دوازده دوره پیاپی جشنواره پودس حاکی از اهمیت و عملکرد موفق این جشنواره است و امیدواریم حاصل تلاش دوستان عزیز بصورت ملی ثبت و هر ساله برگزار شود.

  مدیر گروه نمایش دانشگاه نبی اکرم اذعان داشت: در طول چند روز برگزاری نمایش دیدم که هیئت اجرایی جشنواره با تمام توان تلاش کردند و داوری نیز در نهایت انصاف، عدالت و کاملا کارشناسی انجام شد.

  پیشکسوت عرصه تئاتر کشور تاکید کرد: امیدوارم کسانی که در این جشنواره جایزه می‌گیرند مغرور نشوند، از فردا باز تلاشهای خود را ادامه دهند تا در سالهای بعد آثاری بهتر به جامعه هنری کشور ارائه دهند و کسانی هم که جایزه نگرفتند ناامید و مایوس نباشند، هنرمند واقعی برای جشنواره و جایزه گرفتن کار نمی کند بیان صحیح مفاهیم و همراه شدن با مخاطب بزرگترین خواسته یک هنرمند است.
  مطالب مرتبط

  عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز:

ورود تئاتر به معرفی شخصیت های ملی قابل تقدیر است
  عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز:

  ورود تئاتر به معرفی شخصیت های ملی قابل تقدیر است

  سعید نیکو خصلت عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز ضمن تحسین نمایش هایی مانند اتابک پارکنین تراژدیسی و پاشا در جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی گفت: ورود تئاتر به معرفی شخصیت های ملی قابل تقدیر است.

  |

  نظرات کاربران