در حال بارگذاری ...
 • با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

  تئاتر «اتابک پارکنین تراژدیسی» تقدیر شد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، با تقدیر از تقدیر از تئاتر اتابک پارکنین تراژدیسی، بر نقش و تاثیر هنرهای نمایشی در احیای هویت تاریخی ایران و آذربایجان تاکید کرد.

  به گزارش  تئاتر تبریز، دکتر محمد محمدپور در حاشیه اجرای نمایش «اتابک پارکنین تراژدیسی» اظهار داشت: این نمایش در معرفی هویت تاریخی و بیان زوایای آشکار و پنهان حادثه ی تلخ پارک اتابک، اثری ارزشمند است.

  وی با تقدیر از اقدام برخی هنرمندان برای تولید آثار فاخر با هدف احیای هویت و ارزش های ملی و دینی جامعه گفت: دوران مشروطیت و ایثار، رشادت و ظلم ستیزی های سردار و سالار ملی برای نسل جدید ما حرف های زیادی برای گفتن دارد.

  محمدپور با بیان اینکه از دوران مشروطیت مدت زمان زیادی هم نمی گذرد و می توان حوادث و عبرت های آن عصر را برای مردم تبیین کرد افزود: مشروطیت یادآور برگی زرین از تاریخ این خطه است و خیابان های تبریز قدیم شاهدند که چه خون هایی برای عزت و کرامت ایران زمین بر زمین ریخته شده است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: وظیفه ی هنر، بیان رشادت ها و کشف واقعیت های گمشده از دل تاریخ و بیان آن به مخاطبان است چرا که اگر فاقد این توانایی باشد، نمی تواند در جامعه سر بلند باشد.

  محمدپور ضمن تقدیر از نویسنده، کارگردان و عوامل نمایش «اتابک پارکنین تراژدیسی»، این اثر را یکی از نمایش های فاخر و ارزشمند تولید شده در سال‌های اخیر آذربایجان شرقی دانست.

  وی گفت: برای اجرای این نمایش در اقصی نقاط ایران به ویژه تهران، حمایت کرده و رایزنی های لازم صورت خواهد گرفت.

   

   
  مطالب مرتبط

  «کلفت ها» در تبریز به صحنه رفت

  «کلفت ها» در تبریز به صحنه رفت

  زنگ افتتاح نمایش «کلفت ها» کاری از گروه آینا به کارگردانی علی فتوحی با حضور هنرمندان، فرهیخنگان و مردم هنردوست تبریز نواخته شد.

  |

  نخستین لژیونر تئاتر تبریز در جمهوری آذربایجان

  نخستین لژیونر تئاتر تبریز در جمهوری آذربایجان

  گرچه نوروز امسال گروهی از هنرمندان تئاتر تبریز در اجرای مشترک با تئاتر موزیکال باکو به مدت ۱۵ روز در این شهر حضور داشتند اما "جمال ساقی نژاد" اولین بازیگری است که از وی برای بازی در یک نمایش تولیدی هنرمندان باکو دعوت می شود.

  |

  گزارشی از عصر جدید آثار نمایشی در آذربایجان شرقی

تنوع قومی با ادبیات فولکلور دیده می‌شود
  گزارشی از عصر جدید آثار نمایشی در آذربایجان شرقی

  تنوع قومی با ادبیات فولکلور دیده می‌شود

  موفقیت آثار سینمایی و نمایشی هنرمندان تبریزی در داخل و حتی ورای مرزهای کشور، که با تکیه بر ادبیات نمایشی بومی و به زبان ترکی خلق شده اند، نویدبخش عصر جدیدی است که می تواند پیدایش مکتب سینما و تئاتر تبریز را سبب گردد.

  |

  نظرات کاربران