در حال بارگذاری ...
 • با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

  تئاتر «اتابک پارکنین تراژدیسی» تقدیر شد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، با تقدیر از تقدیر از تئاتر اتابک پارکنین تراژدیسی، بر نقش و تاثیر هنرهای نمایشی در احیای هویت تاریخی ایران و آذربایجان تاکید کرد.

  به گزارش  تئاتر تبریز، دکتر محمد محمدپور در حاشیه اجرای نمایش «اتابک پارکنین تراژدیسی» اظهار داشت: این نمایش در معرفی هویت تاریخی و بیان زوایای آشکار و پنهان حادثه ی تلخ پارک اتابک، اثری ارزشمند است.

  وی با تقدیر از اقدام برخی هنرمندان برای تولید آثار فاخر با هدف احیای هویت و ارزش های ملی و دینی جامعه گفت: دوران مشروطیت و ایثار، رشادت و ظلم ستیزی های سردار و سالار ملی برای نسل جدید ما حرف های زیادی برای گفتن دارد.

  محمدپور با بیان اینکه از دوران مشروطیت مدت زمان زیادی هم نمی گذرد و می توان حوادث و عبرت های آن عصر را برای مردم تبیین کرد افزود: مشروطیت یادآور برگی زرین از تاریخ این خطه است و خیابان های تبریز قدیم شاهدند که چه خون هایی برای عزت و کرامت ایران زمین بر زمین ریخته شده است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: وظیفه ی هنر، بیان رشادت ها و کشف واقعیت های گمشده از دل تاریخ و بیان آن به مخاطبان است چرا که اگر فاقد این توانایی باشد، نمی تواند در جامعه سر بلند باشد.

  محمدپور ضمن تقدیر از نویسنده، کارگردان و عوامل نمایش «اتابک پارکنین تراژدیسی»، این اثر را یکی از نمایش های فاخر و ارزشمند تولید شده در سال‌های اخیر آذربایجان شرقی دانست.

  وی گفت: برای اجرای این نمایش در اقصی نقاط ایران به ویژه تهران، حمایت کرده و رایزنی های لازم صورت خواهد گرفت.

   

   
  مطالب مرتبط

  برهانی مرند خبر داد:

ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف
  برهانی مرند خبر داد:

  ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف

  دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف با اشاره به ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره گفنت: تاکنون حدود ۴۰ اثر در بخش نمایشنامه و کمتر از ۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده ولی براساس تجربه این ارقام معمولاً در روزهای پایانی ارسال آثار چندین برابر افزایش می ...

  |

  نظرات کاربران