در حال بارگذاری ...
 • با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

  تئاتر «اتابک پارکنین تراژدیسی» تقدیر شد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، با تقدیر از تقدیر از تئاتر اتابک پارکنین تراژدیسی، بر نقش و تاثیر هنرهای نمایشی در احیای هویت تاریخی ایران و آذربایجان تاکید کرد.

  به گزارش  تئاتر تبریز، دکتر محمد محمدپور در حاشیه اجرای نمایش «اتابک پارکنین تراژدیسی» اظهار داشت: این نمایش در معرفی هویت تاریخی و بیان زوایای آشکار و پنهان حادثه ی تلخ پارک اتابک، اثری ارزشمند است.

  وی با تقدیر از اقدام برخی هنرمندان برای تولید آثار فاخر با هدف احیای هویت و ارزش های ملی و دینی جامعه گفت: دوران مشروطیت و ایثار، رشادت و ظلم ستیزی های سردار و سالار ملی برای نسل جدید ما حرف های زیادی برای گفتن دارد.

  محمدپور با بیان اینکه از دوران مشروطیت مدت زمان زیادی هم نمی گذرد و می توان حوادث و عبرت های آن عصر را برای مردم تبیین کرد افزود: مشروطیت یادآور برگی زرین از تاریخ این خطه است و خیابان های تبریز قدیم شاهدند که چه خون هایی برای عزت و کرامت ایران زمین بر زمین ریخته شده است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: وظیفه ی هنر، بیان رشادت ها و کشف واقعیت های گمشده از دل تاریخ و بیان آن به مخاطبان است چرا که اگر فاقد این توانایی باشد، نمی تواند در جامعه سر بلند باشد.

  محمدپور ضمن تقدیر از نویسنده، کارگردان و عوامل نمایش «اتابک پارکنین تراژدیسی»، این اثر را یکی از نمایش های فاخر و ارزشمند تولید شده در سال‌های اخیر آذربایجان شرقی دانست.

  وی گفت: برای اجرای این نمایش در اقصی نقاط ایران به ویژه تهران، حمایت کرده و رایزنی های لازم صورت خواهد گرفت.

   

   
  مطالب مرتبط

  یادداشتی بر نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»

جای خالی نمایشنامه های فولکلور در تبریز
  یادداشتی بر نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»

  جای خالی نمایشنامه های فولکلور در تبریز

  نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» روایتی نو و خلاق از واپسین لحظات زندگی ستار خان در پارک اتابک تهران به زبان ترکی آذربایجانی است. در تبریز، هنوز هم جای خالی نمایش‌نامه‌های متناسب با فولکلور و فرهنگ بومی منطقه و بویژه تاریخ و هویت آن بشدت احساس می‌شود.

  |

  نظرات کاربران