در حال بارگذاری ...
 • تئاتر شهر تبریز نوسازی می شود

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی اعلام کرد: عملیات تعمیر ساختمان و نوسازی تمام تجهیزات فرسوده تئاتر شهر تبریز به اتمام رسیده است.

  به گزارش تئاتر تبریز، بابک نهرین گفت: تجهیزات ساختمان قدیمی تئاتر شهر تبریز به دلیل عدم رسیدگی طی سالیان گذشته، فرسوده شده و با مشکلات بسیاری مواجه بود.

  وی با بیان اینکه بدلیل محدودیت اعتبارات اداره کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، در حد امکان به بنای تئاتر شهر تبریز پرداخت شده است گفت: به دلیل کمبود اعتبارات، امکان تعمیر ساختمان و تجهیز سیستم های مدرن در این مجموعه میسر نبوده و نمی توان بدلیل محدودیت های مالی، از اداره کل محترم فرهنگ و ارشاد نیز انتظارات زیادی داشت.

  نهرین با بیان اینکه از تیرماه امسال مسئولیت تئاتر شهر تبریز را پذیرفته است گفت: از بدو آغاز به فعالیت، در پی تامین منابع مالی برای این مجموعه بوده ام و خوشبختانه اعضای محترم شورای شهر از جمله رئیس کمیسیون فرهنگی و نیز شهردار فرهنگ دوست تبریز به یاری اهالی تئاتر آمده اند.

  او با تشریح اقدامات انجام شده برای نوسازی و تجهیز تئاتر شهر تبریز طی دو ماه گذشته گفت: مهمترین مشکل این مجتمع، فرسوده بودن شیروانی و چکه کردن سقف تئاتر شهر بود که با حمایت های صورت گرفته، به طور کلی تعویض شد.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی همچنین ادامه داد: نصب کفپوش های ضد خش و ضد آتش برای سالن اصلی تئاتر شهر، تعمیر و رنگ آمیز دیوارهای فرسوده، خرید و نوسازی سیستم صوتی تالارهای سه گانه تئاتر شهر، تعمیر صندلی های سالن اصلی، تعویض تمامی پرده های قدیمی، تعمیر و نوسازی سیستم های نورپردازی و خرید برخی تجهیزات مورد نیاز از جمله اقدامات صورت گرفته در این مجموعه بوده است.

  او از همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تبریز برای نصب دو سازه آماده برای تبلیغ آثار نمایشی در مقابل ساختمان تئاتر شهر قدردانی کرد و گفت: همچنین با همکاری مدیرعامل محترم این سازمان قرار بر این شده که تعدادی از لایت باکس های سطح شهر تبریز برای تبلیغ نمایش های درحال اجرای اهالی تئاتر بطور رایگان در اختیار تئاتر شهر قرار گیرد.

  مدیر تئاتر شهر تبریز ساماندهی انبار لباس را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مدت عنوان کرد و گفت: به دلیل نیازهای مداوم به تامین لباس نمایش های مختلف، انبار لباس تئاتر شهر تبریز ساماندهی شده و ضمن خرید انواع تجهیزات مانند چرخ خیاطی صنعتی، دستگاه اتو پرس و ... نسبت به سفارش و خرید لباس اقدام خواهد شد.

  او در ادامه از اضافه شدن یک سالن دیگر به مجموعه ی سالن های سه گانه تئاتر شهر خبر داد و گفت: با مدیریت فضا و نیز تغییر دکور در برخی سالن های این ساختمان، سالن جدیدی به تئاتر شهر اضافه شده که تحت عنوان سالن استاد مرحوم قبه زرین، در ایام جشنواره تئاتر استانی به بهره برداری رسید.

  مدیر تئاتر شهر تبریز همچنین با بیان اینکه نمای بیرونی این ساختمان به هیچ عنوان شایسته نام خود و چهره شهری نیست گفت: طرح نهایی نمای تئاتر شهر و نورپردازی آن با استفاده از المان های تاریخی و تئاتری آماده شده که به زودی اجرایی خواهد شد.

  نهرین، با اشاره به محرومیت فعالان هنرهای نمایشی از امکانات لازم گفت: در سایه همکاری فعالان تئاتر و نیز مسئولان فرهنگی و علاقمندان این خطه، امیدواریم شمع تئاتر آذربایجان شرقی و کهن شهر تبریز را در میان مشکلاتی چون کمبود اعتبار و گاهی بی رغبتی مسئولان نگه داریم.

  مدیر تئاتر شهر تبریز در پایان از حمایت های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار و اعضای شورای شهر به ویژه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز تقدیر کرد.

   
  مطالب مرتبط

  نازیلا ایران زاد به بهانه اجرای مجدد نمایش « آجی و کول»:

جنسیت هیچ گاه محدودم نکرده است
  نازیلا ایران زاد به بهانه اجرای مجدد نمایش « آجی و کول»:

  جنسیت هیچ گاه محدودم نکرده است

  نازیلا ایران زاد بنام را باید جزو آن بانوانی دانست که قدم هایش هم پای مردان تئاتر در تبریز دیده می شود. کارگردانی که با سه نمایش اخیر خود در تبریز توانست به سرعت در میان عموم مردم شناخته شود؛ این شناخته شدن تا به آنجا پیشرفت داشته است که نمایش های پاشا و آجی و کول هر دو در بازه ...

  |

  پیام تسلیت رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان

محب اهری در آسمان هنر ایران جاودان خواهد ماند
  پیام تسلیت رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان

  محب اهری در آسمان هنر ایران جاودان خواهد ماند

  قدان حسین محب اهرى بی شک محسوس و تاثیرگذار خواهد بود. مدتی بود که عدم حضور محب اهرى در صحنه تئاتر متاثرمان کرده بود اما هر چه که بود محب اهرى کنار ما بود، روى صحنه نبود اما بود؛ کمی آن طرف تر و در بستر.

  |

  در حاشیه بازدید هیئت رئیسه انجمن هنر های نمایشی از آموزشگاه شکلک مطرح شد

لزوم ایجاد همکاری و تعامل بین آموزشگاه ها و انجمن
  در حاشیه بازدید هیئت رئیسه انجمن هنر های نمایشی از آموزشگاه شکلک مطرح شد

  لزوم ایجاد همکاری و تعامل بین آموزشگاه ها و انجمن

  عضای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی با حضور در آموزشگاه هنرهای نمایشی شکلک، ضمن دیداری صمیمی با مدیریت و هنرجویان این آموزشگاه، از امکانات آن نیز بازدید به عمل آوردند.

  |

  از طرف دبیر خانه

فراخوان ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس منتشر شد
  از طرف دبیر خانه

  فراخوان ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس منتشر شد

  معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با انتشار فراخوان، ششمین دوره جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس را با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام نوروز باستانی ایرانیان و همزمان با روز جهانی تئاتر برگزار می‌کند.

  |

  اکبر شریعت نویسنده نمایش «آجی و کول»:

کارگردان‌ها باید به نمایشنامه های بومی اعتماد کنند
  اکبر شریعت نویسنده نمایش «آجی و کول»:

  کارگردان‌ها باید به نمایشنامه های بومی اعتماد کنند

  اکبر شریعت، نام آشنایی است برای علاقه‌مندان به سینما، تلویزیون و تئاتر تبریز. خالق نمایشنامه‌های «پاشا » و «آجی و کول»، هر چند پیش از نیز تجربه‌هایی در این زمینه داشته است؛ از جمله نگارش نمایشنامه‌ی «دیپلماسی انتقام» به طور مشترک با نادر ساعی ور؛ اما اغلب فعالیت او در ...

  |

  یادداشتی برای «پرسه های موازی»

پرسه در حوالی مرگ
  یادداشتی برای «پرسه های موازی»

  پرسه در حوالی مرگ

  آمار خودکشی در ایران فقط در سال ۹۶ چهار هزار و نه‌صد و نود و دو نفر اعلام شده است. یعنی تقریبا ۱۴ نفر در روز اقدام به خودکشی می‌کنند. این آمار بیشتر به جوانان ۲۵ تا ۳۴ سال مربوط می‌شود. با این حال در همین سال، ۲۱۲ نفر نوجوان زیر ۱۷ سال نیز اقدام به خودکشی کرده‌اند. درصد ...

  |

  اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  سرپرست گروه های اعزامی و نماینده حوزه هنری استان آذربایجان شرقی به سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین، گفت: با توجه به تعدد مکانی که امسال در نقاط مختلف مسیر وجود دارد، طی ۵ روز گذشته اجراهای متعددی داشتیم که مورد استقبال زائرین پیاده‌روی اربعین قرار گرفت.

  |

  نظرات کاربران