در حال بارگذاری ...
دبیر جشنواره خبرداد؛

برگزیده‌های جشنواره تئاتر دانشجویی پودس مرداد ماه معرفی می‌شوند

دبیر چهاردهمین جشنواره منطقه ای تئاتر دانشجویی پودس اعلام کرد: این جشنواره هفته اول مرداد ماه با معرفی برگزیده های خود در تبریز به کار خود پایان خواهد داد.

به گزارشخبرنگار ایران تئاتر از آذربایجان شرقی، رسول ایرانزاد گفت: جشنواره تئاتر دانشجویی پودس که به‌عنوان مهم‌ترین رویداد رقابتی و جشنواره‌ای در عرصه هنر تئاتر دانشگاهی و دانشجویی در شمال‌غرب کشور است را می توان  یکی از پنج جشنواره معتبر دانشجویی کشور محسوب کرد.

وی با اشاره به اینکه شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا مختصات برگزاری این جشنواره‌ را با شرایط بسیار پیچیده ای مواجه کرد و تعطیلی فعالیت‌های نمایشی مجتمع ها و دانشگاه ها و همچنین سالن‌های میزبان آثار نمایشی و مجموعه بازار بزرگ تبریز که برای نخستین بار قرار بود تا میزبان هنر تئاتر باشد، سبب شد تا تنها راه پیشبرد این رویداد به عنوان مهم ترین جشنواره تئاتر دانشجویی خارج از مرکز، بستر فضای مجازی باشد، که می توان گفت آن نیز ویژگی‌های این دوره جشنواره را متمایز تر از ادوار دیگر ساخت.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره در سه محور «نمایشنامه نویسی، جایزه دکتر غلامحسین ساعدی»، «پژوهش تئاتر» و «پوستر تئاتر» برای نخستین‌بار به‌عنوان بخش‌های اصلی برگزار شد.

ایرانزاد با اشاره به اینکه هفده داور در بخش مختلف جشنواره داوری می کنند، اسامی آنان را به تفکیک بخش به شرح زیر اعلام کرد:

داوران بخش پژوهش تئاتر: سیروس مصطفی، هادی ولیپور و رامین نصیری

داوران بخش نمایش رادیویی:نرجس ابراهیمی، سجاد دشتی و زکیه جعفری

داوران بخش پوستر تئاتر: شاهین علوی، امین یاوری و مهیار علیزاده

داوران بخش نمایشنامه نویسی « جایزه دکتر غلامحسین ساعدی»: اصغر نوری، فریدون ولایی و اکبر شریعت

وی همچنین گفت: در بخش تئاتر خیابانی و تئاتر صحنه ای اعضای هیات انتخاب متشکل از؛ سیما کهنمویی، سعیده حامد، حامد رسولی، علی فتوحی و حسین اصل عبداللهی بود داوری آثار برعهده؛ علی پوریان، حسین اصل عبداللهی، حامد شفیع خواه، اصغر نوری و شادی امیری خواهند بود.

جشنواره منطقه ای تئاتر دانشجویی پودس به همت موسسه آموزش عالی نبی اکرم تبریز برگزار می شود.
مطالب مرتبط

مدیرکل هنرهای نمایشی  در نشست با فعالان تئاتر تبریز تاکید کرد:

افزایش کمی و کیفی متون ایرانی با اتکاء به ظرفیت های تئاتر تبریز
مدیرکل هنرهای نمایشی در نشست با فعالان تئاتر تبریز تاکید کرد:

افزایش کمی و کیفی متون ایرانی با اتکاء به ظرفیت های تئاتر تبریز

پس از مراسم بازگشایی مجموعه فرهنگی هنری تربیت (تئاتر شهر تبریز) قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی کشور، در آخرین ساعات شب چهارشنبه،در نشست صمیمانه فعالان تئاتر تبریز در هتل بین المللی تبریز حاضر شد.

|

نظرات کاربران