در حال بارگذاری ...
 • با تصمیم شورای سیاست گذاری صورت گرفت

  فراخوان سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران منتشر می‌شود

  اولین جلسه شورای سیاسیت گذاری سیزدهمین جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران برگزار شد.

  به گزارش آذربایجان شرقی – مهرداد خردمند؛ هفته گذشته با حضور مسئولین شهری اهر، اولین نشست شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران به میزبانی فرمانداری شهرستان اهر برگذار شد.

  در این جلسه ممی پور، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان اهر پس از ارائه گزارشاتی در خصوص برخی از اقدامات صورت گرفته و رایزنی های صورت گرفته برای برگذاری سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران، همکاری تمامی ارگان ها را برای یک میزبانی خوب لازم دانست و گفت: شما وقتی تاریخ این منطقه را ورق می زنید پر است از صفحات درخشان و این صفحات ثبت نمی شد مگر به همت تلاش های گروهی که در یک رویداد خلق می شود.

  جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران فرصتی است تا مسئولان و مردم ارسباران و اهر دست در دست هم دهند و میزبانی در خور نام این منطقه از مهمانان خود به عمل آورند.

  وی ادامه داد: متاسفانه شهرداری و شورای شهر آهر در سال های گذشته همکاری با این جشنواره نداشته اند و همکاری آن ها معطوف به ایام انتخابات بوده است.

  در این جلسه محرمی، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ضمن خرسندی از برگزاری جشنواره ای در این مقیاس  در منطقه قره داغ، ارسباران را دارای پتانسیل بالای گردشگری عنوان کرد و گفت: جشنواره تئاتر ارسباران در سال های گذشته توانسته است هم در شناساندن آئین ها و سنن منطقه به گردشگران و هم شناساندن این منطقه عملکرد قابل توجهی داشته است.

  محرمی در ادامه ضمن بیان میزان استقبال مخاطبان از تئاتر در استان، گفت: همانطور که از رصد اخبار تئاتر کشور می توان دید، استان آذربایجان شرقی با گردش بالغ بر صد میلیارد ریال سرمایه نقدی میزبان 375 هزار مخاطب برای 149 عنوان اجرا و 1946 دفعه اجرا بوده است که این میزان گردش مالی و استقبال دارای جایگاه قابل توجهی در بین استان های کشور است. این جایگاه هم از لحاظ کیفیت آثار و هم از لحاظ میزان استقبالی که از نمایش ها به عمل می آید به دست آمده است و همگی باید در ارتقا و حفظ آن تلاش کنیم. ضمن آنکه جشنواره هایی همچون ارسباران به دلیل استقبال و حس تعلق خاطر مردم اهر، تاثیرگذاری بسیار بالایی از لحاظ محتوای مطرح شده روی مردم دارند.

  وی ادامه داد: رسالت جشنواره تئاتر ارسباران، توجه ویژه به برخی آیین ها و زنده نگاه داشتن شیوه زندگی مردمان این منطقه است که این جشنواره باید در مراحل مختلف و برای همیشه رسالت خود را در خاطر داشته باشد و به آن عمل کند.

  احمد رجب پور، رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی در ادامه این جلسه با بیان انتقاداتی نسبت به عدم حمایت شهرداری و شورای شهر اهر از جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران گفت: در همه جای دنیا و حتی ایران این مسئله برای مسئولان خصوصا مسئولین شهری و شهرداری ها اثبات شده است که با بالا بردن شور و نشاط اجتماعی از طریق فرهنگ و هنر می توان به رشد مباحث شهروندی و فرهنگ سازی در بین مردم اقدام کرد.

  تئاتر از جمله هنرهایی است که مخاطب آن عموم مردم است و شما به یک فرم زیبا می توانید محتوای مد نظرتان را به مخاطب بیان و در بیشتر مواقع تاثیر گذار باشید؛ پس شهرداری شهرستان اهر نیز می تواند در پیش برد اهداف سازمانی خود کمک حال مردم و دبیرخانه در این جشنواره باشد.

  در این جلسه رییس‌ها و مسئولین ادارات مختلف نیز ضمن حمایت از برگذاری این جشنواره، اعلام آمادگی برای هرچه بهتر برگذار شدن جشنواره تئاتر ارسباران را، بیان داشتند.

  گفتنی است سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران « قره داغ »، مرداد ماه امسال طبق روال سال های گذشته در شهرستان اهر برگذار خواهد شد و فراخوان این جشنواره نیز طی روزهای آینده از طریق سایت ایران تئاتر منتشر خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی:

جشنواره میرزا آقا تبریزی یعنی احیای دوباره نمایشنامه نویسی در تبریز
  رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی:

  جشنواره میرزا آقا تبریزی یعنی احیای دوباره نمایشنامه نویسی در تبریز

  رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی عنوان کرد: نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی فرصتی مطلوبی برای احیای هویت و ارتقای دیدگاه نمایشنامه نویسان در عرصه نمایش های ایرانی است. به گزارش آذربایجان شرقی و به نقل از دبیرخانه جشنواره میرزا آقا تبریزی، سید محمد حسین ...

  |

  رامین نصیری:

امکانات تئاتر تبریز قابل مقایسه با تاریخ تئاتر در تبریز نیست
  رامین نصیری:

  امکانات تئاتر تبریز قابل مقایسه با تاریخ تئاتر در تبریز نیست

  تئاتر آذربایجان به ویژه تبریز از دیرباز مورد توجه کشورهای منطقه و همسایگان ایران قرار داشته است. از همین رو روابط هنری بسیاری نیز بین هنرمندان این شهر  با گروه ها، ارگان ها و جشنواره های کشور های همسایه شمالی ایران ایجاد شده است. « رامین نصیری » یکی از فعالان و نویسندگان تئاتر ...

  |

  با اعلام شورای سیاست گذاری جشنواره

عباس خلیفه لو دبیر سیزدهمین جشنواره «تئاتر کوتاه ارسباران» شد
  با اعلام شورای سیاست گذاری جشنواره

  عباس خلیفه لو دبیر سیزدهمین جشنواره «تئاتر کوتاه ارسباران» شد

  سیزدهمین جشنواره « تئاتر کوتاه ارسباران » در حالی مرداد ماه امسال برگذار خواهد شد که شورای سیاست گذاری این جشنواره دبیر جشنواره سیزدهم تئاتر کوتاه ارسباران را انتخاب کرد.

  |

  دبیر نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی خبر داد

ارسال ۱3۱ نمایشنامه فارسی و ترکی در سال اول جشنواره
  دبیر نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی خبر داد

  ارسال ۱3۱ نمایشنامه فارسی و ترکی در سال اول جشنواره

  دبیر نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی از ارسال ۱3۱ نمایشنامه فارسی و ترکی به دبیرخانه خبر داد.تا پایان مهلت ارسال آثار (۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری)، ۱3۱ نمایشنامه از ۱8 استان مختلف ایران و یکی از مناطق آزاد از جمله استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ...

  |

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

تولید نمایشنامه در آذربایجان شرقی ضروری است
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

  تولید نمایشنامه در آذربایجان شرقی ضروری است

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه 70 اثر به جشنواره سراسری میرزا آقا تبریزی رسیده است، تولید نمایشنامه در آذربایجان شرقی را یکی از اصلی ترین نیازهای حوزه تئاتر دانست و عنوان کرد: طبیعتا با برگزاری این جشنواره زمینه های لازم برای علاقمندان و نویسندگان ...

  |

  نوروز پر شور تئاتر آذربایجان شرقی

برگزاری نمایش هایی با محتوای آیینی سنتی در پارک های آذربایجان
  نوروز پر شور تئاتر آذربایجان شرقی

  برگزاری نمایش هایی با محتوای آیینی سنتی در پارک های آذربایجان

  انجمن هنر های نمایشی آذربایجان شرقی قصد دارد تا به سیاق سال های قبل فعالیت هایی را در زمینه تئاتر و در بخش های مختلف برای گرامی داشت روز جهانی تئاتر و همچنین نکو داشت آیین های سنتی و ملی در نوروز انجام دهد. برگزاری جشنواره نوروزی در کلیه شهرستان های آذربایجان شرقی در دستور کار ...

  |

  تئاتر آذربایجان شرقی در سالی که گذشت

درخشش در جشنواره ها در سال اقبال عمومی
  تئاتر آذربایجان شرقی در سالی که گذشت

  درخشش در جشنواره ها در سال اقبال عمومی

  ئاتر آذربایجان شرقی در سالی که گذشت توانست یکی از بهترین سال های فعالتی خود را به ثبت رساند. انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی در راس فعالیت های تئاتری خود توانست مخاطبان بیشماری را به سالن های تئاتری بکشاند. به گزارش روابط عمومی این انجمن 279 متن در سال 1397 ، توسط شورای نظارت و ...

  |

  نظرات کاربران