در حال بارگذاری ...
 • نمایش «سرود صد هزار افلیای عاشق» به صحنه رفت

  نمایش «سرود صد هزار افلیای عاشق» به کارگردانی علی فتوحی در تبریز به صحنه رفت.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، علی فتوحی در آئین اجرای این نمایش اظهار کرد: از تمامی کسانی که ما را در راستای اجرای نمایش سرود صد هزار افلیای عاشق یاری کرده اند تشکر کرده و قدردان زحمات آنان هستیم.

  وی در خصوص موفقیت ها و جشنواره هایی که نمایش سرود صدهزار افلیای عاشق راه یافته ابراز کرد: نمایش سرود صد هزار افلیای عاشق در اوایل سال جاری به عنوان سفیر ایران درجشنواره ازمیر راه یافته بود که پس از آن اینک برای اجرا در جشنواره فرانسه دعوت شده است.

  وی در خصوص مشکلات تئاتر شهر تبریز افزود: مجموعه تئاتر شهر اینک نیازمند حمایت مسئولان است چراکه ترافیک اجرا در یک زمان اجرای نمایش ها را با مشکلاتی عدیده ای روبه رو کرده است.

  ایرج شهین باهرشهردار کلانشهر تبریز نیز با حضور در این اجرا اظهار کرد: در برخی حوزه ها بعضی کارهای زیرساختی را شروع کرده ایم و به امید همکاری در حوزه هنری نیز راه کار هایی را چاره جویی خواهیم کرد.

  وی ادامه داد: توسعه شهر ها زمانی اتفاق افتاده که بحث های فرهنگ در الویت قرار گرفته و شهری اباد تر به جامعه تحویل داده شود. شهردار کلانشهر تبریز خاطر نشان کرد: تبریز شهراولین های بسیاری است که می تواند در این حوزه برقرار و مستحکم تر از گذشته باشد.

  زنگ افتتاح نمایش سرود صد هزار افلیای عاشق با حضور قشر فرهیخته استان، مدیران و مسئولانی چون ایرج شهین باهر، سعید نیکوخصلت، میکائیل نظری و… به صدا در آمد.

  گفتنی است نمایش سرود صد هزار افلیای عاشق از۲۸مهر تا ۱۱ آبان ماه سال جاری همه روزه از ساعت ۱۸ در سالن استاد قبه زرین تئاتر شهر تبریز اجرا خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  اجرای نمایش تعزیه توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود 777  مسیر کربلا

  سرپرست گروه های اعزامی و نماینده حوزه هنری استان آذربایجان شرقی به سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین، گفت: با توجه به تعدد مکانی که امسال در نقاط مختلف مسیر وجود دارد، طی ۵ روز گذشته اجراهای متعددی داشتیم که مورد استقبال زائرین پیاده‌روی اربعین قرار گرفت.

  |

  با اجرایی تاثیرگذار از گروه

ابهام ازلی و ابدی بشریت با «مهمان ناخوانده» اشمیت به چالش کشیده شد
  با اجرایی تاثیرگذار از گروه

  ابهام ازلی و ابدی بشریت با «مهمان ناخوانده» اشمیت به چالش کشیده شد

  "مهمان ناخوانده" اشمیت به سوالات وجودی بشریت که همواره ادیان با روش متکلمانه‌ی خویش به آن جواب داده‌اند را به چالش می‌کشد و  این چالش؛ به خوبی با اجرای قوی گروه "مان" به رهبری علی پوریان به مخاطب منتقل می‌شود.

  |

  نظرات کاربران