در حال بارگذاری ...
 • داوران انتخاب بخش صحنه‌ای جشنواره بین المللی تئاتر «الف» معرفی شدند

  دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر «الف» اعضای هیأت داوران انتخاب بخش صحنه ای این جشنواره را اعلام کرد.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، عبدالحسین لاله، سعید اسدی و مهرداد رایانی مخصوص به عنوان هیأت داوران بازبین بخش صحنه‌ای نخستین جشنواره بین‌المللی تئاتر «الف» معرفی شدند.

  عبدالحسین لاله، متولد سال ۱۳۴۱ در شهر تبریز، مؤلف، مدرس و کارگردان تئاتر است که نگارش چندین عنوان تخصصی کتاب نظیر «تبیین جایگاه داستان در ادبیات نمایشی» و «با مطربان شهر شعر» و همچنین چندین عنوان مقاله تخصصی در حوزه ادبیات و هنر را در کارنامه کاری خود دارد.

  وی که در زمینه ترجمه نیز فعالیت مستمر داشته، در مقام نویسنده و کارگردان چندین اثر نمایشی همچون «الین یازی سی»، «عروسک سخنگو»، «حیدربابا سلام» و «شارل دوگل» را روی صحنه برده است.

  سعید اسدی، متولد سال ۱۳۳۲ از مدرسان با سابقه حوزه تئاتر نیز علاوه بر تدریس آکادمیک، چندین اثر نمایشی از جمله «خیابان بیست و چهارم»، «فرود در غربت»، «آواز قو» و «نیلا زنده است» را به صحنه برده است.

  اسدی پیش از این به عنوان مدیر تالار مولوی و دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجرفعال بوده و در حال حاضر ریاست مجموعه تئاتر شهر تهران و مدیریت امور بین الملل اداره کل هنرهای نمایشی را بر عهده دارد.

  مهرداد رایانی مخصوص متولد سال ۱۳۴۹ نیز از جمله نمایشنامه نویسان و کارگردانان تئاتری است که در کارنامه کاری خود نگارش چندین نمایشنامه و کارگردانی آثار متعددی از جمله «آدم آدم است»، «آنکه گفت آری آنکه گفت نه»، «شب نشینی در جهنم» و «خشم و هیاهو» را به ثبت رسانده است.

  مدیریت مجموعه تئاتر شهر تهران، مدیریت امور بین الملل اداره کل هنرهای نمایشی و همچنین مدیریت انتشارات نمایش از جمله فعالیت های رایانی مخصوص در حوزه مدیریت تئاتر بوده است.

  طبق فراخوان منتشر شده نخستین جشنواره بین المللی تئاتر «الف» هنرمندان و گروه های متقاضی حضور در بخش صحنه ای این جشنواره تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره معرفی کنند.

  جشنواره بین المللی تئاتر «الف» با رویکرد صلح. جهانی از ۲۷ آبان تا ۴ آذر در شهر تبریز برگزار می‌شود.

  علاقه‌مندان جهت ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت worldpeace.ir مراجعه کنند.
  مطالب مرتبط

  برای ارزیابی آثار بخش مسابقه ملی نمایشنامه نویسی

پاکدل، یاراحمدی و چرمشیر به جشنواره بین المللی تئاتر الف پیوستند
  برای ارزیابی آثار بخش مسابقه ملی نمایشنامه نویسی

  پاکدل، یاراحمدی و چرمشیر به جشنواره بین المللی تئاتر الف پیوستند

  حسین پاکدل، محمد امیر یاراحمدی و محمد چرمشیر به عنوان هیأت داوران بخش مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره بین المللی تئاتر الف، به ارزیابی آثار این بخش می پردازند.

  |

  نقدی بر آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی

«پلی از جنس شیشه» کاتارسیس را در عالی‌ترین سطح عملی می‌سازد
  نقدی بر آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی/

  «پلی از جنس شیشه» کاتارسیس را در عالی‌ترین سطح عملی می‌سازد

  نمایش "پلی از جنس شیشه " به نویسندگی نگار نادری و کارگردانی نیما ضرابی و با نقش آفرینی امید والا و فائزه تیموری در قالب  سی امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجانشرقی  به صحنه رفت.

  |

  الیاس ضرابی عنوان کرد:

قضاوت آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی توسط توسط برترین های عرصه نمایش
  الیاس ضرابی عنوان کرد:

  قضاوت آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی توسط توسط برترین های عرصه نمایش

  کارگردان جوان نمایش «پلی از جنس شیشه» اظهار داشت: داوران سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی از اساتید شناخته شده و بنام تئاتر کشور هستند که قطعا انتخابی شایسته و اصلح خواهند داشت.

  |

  نظرات کاربران