در حال بارگذاری ...
 • نقدی بر آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی

  نیش گزنده «ناگهان زود» به قربانی شدن اخلاق جامعه در پیشگاه اقتصاد

  نمایش  «ناگهان زود» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار و بازی سمانه بابازاده در قالب سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی به صحنه رفت.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، نمایشنامه "ناگهان زود" دارای متنی طنز ساده، روان، کوتاه و عامه پسند است، درست همان شاخصه هایی که از آثار صالحیار سراغ داریم.

  داستانی که در یکی از مسافرخانه های شهر مشهد رخ می دهد و زنی که از روی فقر تن به ازدواج موقت مردی از طبقه ای بالاتر از خود می دهد.

  صالحیار کوشیده در این نمایش با استفاده از قلم گزنده خود در قالبی طنز به دغدغه -حداقل طبقه روشنفکر-  این روزهای  جامعه بپردازد و به واکاوی ریشه های انحطاط اخلاقی که همانا ریشه در شرایط نامناسب اقتصادی جامعه دارد، بپردازد.

  طراحی صحنه ناگهان زود با بهره گیری از دکوری ساده و البته در خدمت نمایش بر زیبایی کار می افزاید.

  بابازاده را نیز می توان در ارائه نقش موفق دانست بطوریکه به خوبی می تواند داستان را به اوج برساند و مخاطب را درگیر  اثر کند.

  در نهایت صالحیار که یکی از پرکارترین نویسندگان و کارگردان تئاتر استان می باشد با استفاده از تجربه و مخاطب شناسی خود قبل از آنکه مخاطب به دام کسالت بیفتد اجرا را به پایان می رساند.
  مطالب مرتبط

  کارگردان نمایش «ناگهان زود»:

ادعای افت سطح جشنواره تنها حاشیه‌سازی است
  کارگردان نمایش «ناگهان زود»:

  ادعای افت سطح جشنواره تنها حاشیه‌سازی است

  کارگردان نمایش «ناگهان زود» گفت: افرادی که ادعا می‌کنند سطح جشنواره پایین آمده، زمانی که خودشان برگزارکننده جشنواره بودند، چندان سطح جشنواره بالا نبود و این ادعاها حاشیه‌سازی بیش‌ نیست.

  |

  داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی:

تئاتر آذربایجان سرشار از پتانسیل و استعداد
  داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی:

  تئاتر آذربایجان سرشار از پتانسیل و استعداد

  داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی گفت: آثاری که در این جشنواره داوری کردیم نشان داد آذربایجان شرقی دارای پتانسیل های بسیارخوبی در عرصه هنر تئاتر است و اگر امکانات و حمایت های مناسبی از فعالان آن شود قطعا شاهد اتفاقات بسیار خوبی بر تئاتر و هنر این شهر خواهیم بود.

  |

  شب هزار یکم بازآفرینی آیین ها و اسطوره ها

  شب هزار یکم بازآفرینی آیین ها و اسطوره ها

  نمایش "شب هزار یکم " نوشته استاد بهرام بیضایی با کارگردانی جواد قامتی و نقش آفرینی مهرداد سعادت، پریسا سهرابی، زیبا فرج الهی، شاهین کاظم نژاد، سروناز مددی، مهسا موید، مهدی حیدری، رومینا نیک اندیش و تینا  عبدی در قالب سی امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی به صحنه رفت.

  |

  نظرات کاربران