در حال بارگذاری ...
 • توسط گروه تئاتر اوینار

  نمایش عروسکی «اوشاخلار ناغیلی» در تبریز به اجرا می شود

  نویسنده و کارگردان نمایش «اوشاخلار ناغیلی» گفت: این نمایش توسط گروه تئاتر اوینار در تبریز اجرا خواهد شد.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، مهدی صالحیار گفت: "علی تنها" به عنوان تهیه کننده، "علی تنها" و "فاطمه رشتبریان" به عنوان بازیگر و "شیما قریشی"، "فرید دیبازر"، "سولماز یحیوی"، "مسعود نیازی"، "فاطمه کریمی" و "نسرین جعفریامی" به‌عنوان عروسک گردانان این نمایش حضور دارند.

  وی افزود: طراحی و اجرای صحنه و عروسک نمایش توسط "وجیهه افراشته" و "جلیل شهنازی" و همچنین موسیقی کار بر عهده "رسول زعفری" است.

  صالحیار  یادآور شد: داستان نمایش اوشاخلار ناغیلی در زمینه اهمیت دفاع از میهن و یکی از آیینهای نوروزی و برگزاری جشن نوروز است.

  نویسنده و کارگردان نمایش "اوشاخلار ناغیلی" گفت: این نمایش با زبان ترکی آذربایجانی بصورت قراردادی در سطح مدارس و مهد کودکهای کلانشهر تبریز و سپس شهرستانهای استان خواهد بود و در اردیبهشت ماه سال ٩٧ اجرای عمومی خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  برهانی مرند خبر داد:

ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف
  برهانی مرند خبر داد:

  ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف

  دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف با اشاره به ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره گفنت: تاکنون حدود ۴۰ اثر در بخش نمایشنامه و کمتر از ۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده ولی براساس تجربه این ارقام معمولاً در روزهای پایانی ارسال آثار چندین برابر افزایش می ...

  |

  لزوم نقد آثار نمایشی از سوی خبرنگاران متخصص

  لزوم نقد آثار نمایشی از سوی خبرنگاران متخصص

  ساعاتی قبل از شروع مراسم اختتامیه جشنواره استانی به طور کاملا تصادفی با رویکردی تحت عنوان نقد بر نمایش های گروه مان مواجه شدم که برایم بسیار عجیب و دور از باور بود.

  |

  داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی:

تئاتر آذربایجان سرشار از پتانسیل و استعداد
  داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی:

  تئاتر آذربایجان سرشار از پتانسیل و استعداد

  داور سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی گفت: آثاری که در این جشنواره داوری کردیم نشان داد آذربایجان شرقی دارای پتانسیل های بسیارخوبی در عرصه هنر تئاتر است و اگر امکانات و حمایت های مناسبی از فعالان آن شود قطعا شاهد اتفاقات بسیار خوبی بر تئاتر و هنر این شهر خواهیم بود.

  |

  نظرات کاربران