در حال بارگذاری ...
 • نمایش «والس تصادفی» در تئاتر شهر تبریز به صحنه رفت

  نمایش «والس تصادفی» اثر ویکتور هائیم به کارگردانی مهسا فرشید در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه رفت.

  به گزارش روابط عمومی تئاتر شهر تبریز، عبدالمجید نجفی، نویسنده بنام تبریزی در آئین آغاز این نمایش گفت: متن این نمایش در سبک آثار فانتزی نوشته شده و بر همین اساس نیز جزو متن های فانتستیک قرار می گیرند.

  وی ادامه داد: در این نوع آثار مخاطب دائما در حال رفت آمد در فضای رئال و فانتزی است که در والس تصادفی صدای تصادف ما را از دنیای رئال جدا کرده و به فضای فانتزی داستان یا همان فضای فرا واقعی می برد.

  نجفی با اشاره به ویژگی های این نمایش اظهار داشت: ترکیب عروسک و بازیگر و صدا به زیبایی های این اثر افزوده است.

  به اعتقاد وی، این ترکیب با هنرمندی کارگردان و بازیگران "والس تصادفی" بسیار دیدنی شده است.

  نمایش "والس تصادفی" روایت زنی است که پس از مرگش در جهان برزخ سعی می‌کند در بازی بی قاعده و قانونی که فرشته ترتیب داده است، برنده شود. در این بازی، هیچ وقت مشخص نخواهد شد سرانجام برای برنده یا بازنده چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا این بازی جز فرشته که کل بازی و قواعدش را در دست دارد، برنده ای خواهد داشت یا خیر. بازی زبانی این نمایش یک شرط مشخص دارد: از شر ابتذال‌های زبانی خلاص شو و ازاصطلاح‌های مبتذل دوری کن. اما برای کسی که در این جهان زندگی کرده تشخیص ابتذال در کلام چندان ساده نیست. هر جمله ی پیش پا افتاده ای ممکن است از جانب فرشته ابتذال تلقی شود و امتیاز زن را به صفر برساند. او بارها زن را فریب می‌دهد تا از صفر شروع کند و این بازی بی‌سازوکار را ادامه دهد.

  گفتنی است، مهسا محمدی فرشید متولد 1372 لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه نبی اکرم است.

  وی تاکنون در حدود 10 نمایش به عنوان کارگردان، دستیار کارگردان، صداپیشه و ... حضور داشته و با توجه به علاقه و سوابق اش، به یک کارگردان نمایش های عروسکی شناخته می شود.

  وی همچنین علاوه بر کارگردانی، در زمینه ساخت عروسک های نمایشی نیز فعالیت دارد.

  عوامل نمایش والس تصادفی بدین شرح هستند:

  نویسنده: ویکتور هائیم

  مترجم: اصغر نوری

  کارگردان: مهسا فرشید

  تهیه‌کننده: سعید طرزمی

  علاقمندان می توانند برای دیدن این نمایش تا دوم دیماه همه روزه ساعت 17 به سالن استاد پایاب تئاتر شهر تبریز مراجعه نمایند.
  نظرات کاربران