در حال بارگذاری ...
 • شهردار تبریز عنوان کرد:

  تئاتر راهگشای آموزش های شهروندی است

  شهردار تبریز فعالیت های فرهنگی را از مهمترین برنامه های اولویت دار شهرداری این کلانشهر عنوان کرد و گفت: جشنواره تئاتر تبریزیم به طور حتم در آموزش های شهروندی نیز موثر خواهد بود.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، ایرج شهین باهر در آیین رونمایی پوستر پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم گفت: حوزه فرهنگی یکی از مقولاتی است که همواره نیاز به پرداخت دارد و علی رغم فعالیت های صورت گرفته اما همچنان جامعه ما نیازمند توسعه موضوعات کاربردی مقولات فرهنگی است.

  وی با اشاره به ماندگاری فعالیت های فرهنگی و تاثیرگذاری چشمگیر آن در جوامع اظهار داشت: وسعت تاثیرگذاری فعالیت های حوزه های فرهنگی از فعالیت های فیزیکی بوده و می تواند نتایج موثری را به ثمر برساند.

  پنجاه و ششمین شهردار کلانشهر تبریز همچنین در ادامه آموزش شهروندی را در زمینه تبریز ۲۰۱۸ را راهگشای بسیاری از مشکلات و توسعه فعالیت های فرهنگی دانست.

  شهین باهر تاکید کرد: حضور مسافران و گردشگران از کشورهای مختلف جهت بازدید از فرهنگ، هنر و تاریخ تبریز که بیانگر ریشه های این مرز و بوم بوده ، خواهد بود و این مهم نشان از ضرورت توجه و آماده سازی زیرساختهای فرهنگی و تاریخی دارد.

  جشنواره تبریزیم؛ بهترین فرصت در معرفی قهرمانان گمنام آذربایجان

  عضوی شورای اسلامی تبریز در مراسم رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره بین المللی نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم گفت: برگزاری نمایش های خیابانی در بعد وسیع از جمله فعالیت های مثمرثمری است که هنرمندان می توانند در ارتباط مستقیم با شهروندان بیشتر تاثیر را در انعکاس مسائل شهری و آموزش های شهروندی داشته باشند.

  شهرام دبیری در ادامه افزود: مهمترین اثرات اجرای تئاترهای خیابانی و فضای باز تبریزیم ارتباط مستقیم هنرمندان با مردم است که در این راه، افرادی که در این شهر و استان نمونه و با استعداد در حوزه های خاصی هستند معرفی و شناسایی می شوند.

  دبیری افزود: در اجرای نمایش های خیابانی، مسائل تاریخی و فرهنگی با ارزشی قابلیت انتقال به مردم را داردکه از مهمترین آنان می توان به معرفی قهرمانان گمنام آذربایجان به مردم نام برد .

  وی با اشاره به استفاده از ایده ها و نظرات تمام صاحبنظران و هنرمندان در محتوای تئاترهای خیابانی، این امر را در پروسه ی فرهنگ سازی مهم و موثر عنوان کرد.

  دبیری تصریح کرد: طی چهار دوره ی جشنواره تبریزیم موفقیات خوبی کسب بدست آمده که در حد ملی برگزار می شد و ما امیدواریم امسال که در سطح بین المللی است، موفق تر از قبل عمل کند.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران