در حال بارگذاری ...
 • معرفی فرهنگ و تاریخ تبریز در جشنواره تئاتر خیابانی «تبریزیم»

  معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز برگزاری جشنواره بین المللی تبریزیم را فرصتی برای معرفی فرهنگ و تاریخ تبریز با زبانی خلاق به جهانیان دانست.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، حجت الاسلام احمد حمیدی در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم گفت: امید می رود که با حمایت و پشتگرمی هنرمندان روزهای بسیار پر امیدی را پیش رو داشته باشیم و شاهد رویدادهای مثبت فرهنگی هنری در شهر تبریز باشیم.

  وی در تشریح ابعاد مختلف این جشنواره گفت: هنرمندان در بخش رقابتی و غیر رقابتی جشنواره تبریزیم این فرصت را دارند تا زمینه پیوند هنر نمایش با لایه های زندگی شهری را ایجاد کرده و آنرا فرهنگسازی کنند.

  حمیدی تصریح کرد: این جشنواره با دارا بودن کوله باری از تجارب ادوار پیشین و با دلگرمی دلسوزان توانمند هنرهای نمایشی در شهر تبریز، استان آذربایجان شرقی و سراسر کشور، با شرایط اعلام شده آماده دریافت آثار هنرمندان در بخشهای چهارگانه است و زمینه ساز توسعه فرهنگی شهر همزمان با سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

  معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز افزود: با تکیه بر همراهی هنرمندان متعهد و دلسوز عرضه هنرهای نمایشی و پس از برگزاری موفق چهار دوره قبلی، پنجمین جشنواره نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم با رونمایی پوستر جشنواره وارد بخش اجرایی شد.

  حجت الاسلام حمیدی با اشاره به بخش مرور که شامل نمایش های برتر دوره های پیشین جشنواره تبریزیم می شود، اظهار داشت: بخش های غیر رقابتی جشنواره امکانی برای تولید نمایش و محتوا بوده و با توجه به اینکه در این زمینه سقفی برای اجرای نمایش وجود ندارد، هنرمندان به اجرای عمومی توجه ویژه ای داشته باشند.

  مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز نیز اساسی ترین نیاز جشنواره "تبریزیم " را همراهى و مشارکت همه متولیان تئاتر دانست .

  حسین آذرنیا خواستار مشارکت و همراهى هر چه بیشتر نهادهای فرهنگی در برگزارى این رویداد فراگیر تئاترى شد.

  وی جشنواره تبریزیم را به دلیل طرح موضوعات شهروندی و پرداخت به مسایل مربوط به آنان محل توجه و نگاه جدی مسئولان برشمرد و اظهار داشت: می توان از این آثار در اکثریت غالب فعالیت های فرهنگی بهره برد و برای توسعه هرچه بیشتر آن گام برداشت.

  آذرنیا تاکید کرد: بابرگزاری این جشنواره، نیروهای فرهنگی و هنری بسیاری تربیت شده و وارد چرخه تاثیرگذاری بر فرهنگ جامعه خواهند شد.

  مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز ادامه داد: آنچه اهمیت دارد، توجه و ارزش گذاری به هنرمندانی است که در این حوزه فعال اند و از فرایند اجرای فعالیت های فرهنگی همچون جشنواره تبریزیم نومید نشده و به اعتلای آن کمک کنند.

  وی با برشمردن سازمان فرهنگی و هنری به عنوان یکی از حامیان اصلی فعالیت های فرهنگی تبریز تصریح کرد: این سازمان توانسته در مدت کوتاهی با در نظر گرفتن نیازهای عمده شهر در حوزه فرهنگ و توسعه فرهنگی به آمال و آرزوهای فعالان این حوزه جامعه عمل بپوشاند.

  گفتنی است، آیین رونمایی پوستر پنجمین جشنواره بین المللی نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم با حضور استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز، اعضای شورا و اعضای مشورتی تبریزیم و هنرمندان و اصحاب رسانه در صحن شورا برگزار شد.

   

   
  مطالب مرتبط

  با اعلام فراخوان تئاتر خیابانی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی

16 اجرای خیابانی در حاشیه جشنواره تئاتر رضوی
  با اعلام فراخوان تئاتر خیابانی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی

  16 اجرای خیابانی در حاشیه جشنواره تئاتر رضوی

  همزمان با اولین روز کاری دفتر تئاتر خیابانی استان آذربایجان شرقی، طی جلسه ای با مهدی لزیری، دبیر تخصصی  و احمد رجب پور دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی، فراخوان اجرای عموم تئاترخیابانی با موضوع رضوی در بخش جنبی این جشنواره اعلام شد

  |

  با معرفی نفرات برتر

ششمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس به کار خود پایان داد
  با معرفی نفرات برتر

  ششمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس به کار خود پایان داد

  با حضور شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی کشور ، مدیران استانی ، هنرمندان وگروه های شرکت کننده در جشنواره ، مراسم اختتامیه ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس عصر روز دهم فروردین‌ماه در سالن حکیم نباتی منطقه آزاد ارس برگزار شد.

  |

  رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور

سال تئاتر ایران با جشنواره ارس تحویل شد
  رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور

  سال تئاتر ایران با جشنواره ارس تحویل شد

  سامان خلیلیان رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی کشور با حضور در منطقه آزاد ارس از روند کیفی اجرای جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس و اجراهای گروه های مختلف در این جشنواره دیدن کرد.

  |

  نظرات کاربران