در حال بارگذاری ...
 • پوستر پنجمین جشنواره بین المللی «تبریزیم» رونمایی شد

  پوستر پنجمین جشنواره بین المللی نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم با حضور استاندار آذربایجان شرقی مسئولان استانی، شهردار و اعضای شورای شهر و هنرمندان رونمایی شد.

  به گزارش تئاتر آذربایجان شرقی، آیین رونمایی پوستر پنجمین جشنواره بین المللی نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم پیش از ظهر سه شنبه در محل صحن شورای شهر تبریز برگزار و جشنواره وارد مرحله اجرایی شد.

  جشنواره بین المللی نمایش خیابانی تبریزیم همزمان با رویداد مهم تبریز ۲۰۱۸ میزبان مهمانان جهان اسلام در تبریز و معرف فرهنگ شهرمان خواهد بود.

  این جشنواره با دارا بودن کوله باری از تجارب ادوار پیشین و با دلگرمی دلسوزان توانمند هنرهای نمایشی در شهر تبریز، استان آذربایجان شرقی و سراسر کشور، با شرایط اعلام شده آماده دریافت آثار هنرمندان در بخشهای چهارگانه است و زمینه ساز توسعه فرهنگی شهر همزمان با سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

  این پوستر توسط «جلال پیرمرزآباد» طراح و گرافیست خلاق تبریزی طراح شده است که در خاتمه مراسم با امضای مدیران و هنرمندان، بر حاشیه پوستر این حرکت ماندگار را دوام بخشیدند.

  طراح پوستر پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم از همراهی هنر گرافیک برای معرفی ویژگی های این جشنواره سخن گفت.

  جلال پیرمرزآبادی در این خصوص گفت: پوستر پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم با بهره گیری از المان های معروف تاریخی و هنری شهر تبریز طراحی شده است.

  به گفته وی، ایده یابی و پژوهش صورت گرفته در خصوص طراحی این پوستر با بهره گیری از خرد جمعی انجام شده است.

  پیرمرزآبادی افزود: در نهایت تلاش کردم با بهره گیری از پژوهش صورت گرفته و استفاده از عناصر مرتبط با تئاتر که برای عموم قابل پذیرش باشد، طرح نهایی را اجرایی کنم.

  این طراح گرافیک ابراز امیدواری نمود با تلاش صورت گرفته توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و دبیرخانه جشنواره بین المللی تبریزیم، شاهد معرفی شایسته هنر شهر تبریز به مردم و علاقه مندان باشیم.

  گفتنی است؛ پنجمین جشنواره نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم به عنوان حرکتی هنری و شهروندی، به شکل اختصاصی به بیان مسائل شهروندی و ویژگی های شهر سالم و شهروند خوب خواهد پرداخت تا زمینه ساز توسعه پایدار شهر تبریز و دیگر نقاط کشور را با مشارکت شهروندان و هنرمندان فراهم سازد.
  مطالب مرتبط

  با اعلام فراخوان تئاتر خیابانی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی

16 اجرای خیابانی در حاشیه جشنواره تئاتر رضوی
  با اعلام فراخوان تئاتر خیابانی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی

  16 اجرای خیابانی در حاشیه جشنواره تئاتر رضوی

  همزمان با اولین روز کاری دفتر تئاتر خیابانی استان آذربایجان شرقی، طی جلسه ای با مهدی لزیری، دبیر تخصصی  و احمد رجب پور دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی، فراخوان اجرای عموم تئاترخیابانی با موضوع رضوی در بخش جنبی این جشنواره اعلام شد

  |

  با معرفی نفرات برتر

ششمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس به کار خود پایان داد
  با معرفی نفرات برتر

  ششمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس به کار خود پایان داد

  با حضور شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی کشور ، مدیران استانی ، هنرمندان وگروه های شرکت کننده در جشنواره ، مراسم اختتامیه ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس عصر روز دهم فروردین‌ماه در سالن حکیم نباتی منطقه آزاد ارس برگزار شد.

  |

  رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور

سال تئاتر ایران با جشنواره ارس تحویل شد
  رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور

  سال تئاتر ایران با جشنواره ارس تحویل شد

  سامان خلیلیان رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی کشور با حضور در منطقه آزاد ارس از روند کیفی اجرای جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس و اجراهای گروه های مختلف در این جشنواره دیدن کرد.

  |

  نظرات کاربران